Perun napísal:
Ešte by som poprosil radu. Čo odporúčate na sledovanie najazdených kilometrov, časov.... atď . Cyklo computer, GPS, Smart hodinky alebo nejaká aplikácia?

Ja osobne verím viac cyklocomputeru než aplikácii. Nie každá má na výber kolobežku a dočítal som sa, že zvyknú zle namerať niektoré údaje, napr. jednému chlapíkovi max. rýchlosť 90 km/h. Podľa mňa je cyklocomputer spoľahlivejší.
27.11.2018 - 03:55:23
00
Asi sa trocha ponáhľal 😂
A nejaký konkrétny model máš na mysli?
27.11.2018 - 04:10:15
00
Perun napísal:
Asi sa trocha ponáhľal ?
A nejaký konkrétny model máš na mysli?

Musíš sa rozhodnúť, či chceš drôtový alebo bezdrôtový. A taktiež aké funkcie tam chceš mať. Momentálne mám na bicykli bezdrôtový z lidla a na kolobežku som sa rozhodol pre jednoduchý (a tým pádom lacný) Echowell u9.
27.11.2018 - 05:59:19
00
Ja používam GPS Garmin Oregon 450. Čo sa tyka merania vzdialenosti, človek nič nenastavuje. A ano, občas sa stale, že maximalku to zle vypočíta. Ale to predsa vieme, že prečo.
27.11.2018 - 07:28:42
00
Ja používam Garmin Edge 500. Nezaznamenal som žiadne odchýlky, alebo čudné hodnoty. Tie som mával na bezdrôtovom cyklokompjútri vždy, keď som prešiel pod drôtmi VVN. Nedávno som zachytil informáciu, že Garmin už rozoznáva aj kolobežky, ale asi len na aplikáciach na mobiloch.
27.11.2018 - 11:41:14
00
Tomuto nerozumiem:
footbike napísal:
..... Garmin už rozoznáva aj kolobežky, ale asi len na aplikáciach na mobiloch.
27.11.2018 - 11:45:18
00
duves napísal:
Tomuto nerozumiem:

Uprimne, ani ja velmi.
Na Garmin Connect som nic nenasiel, ale pokial viem, vela ludi pouziva aplikacie Garmin pre Android a Apple, ktore paruju s hodinkami a tam by to asi malo byt.
27.11.2018 - 12:02:59
00
Ja pouzivam bezdratovy cyklocomputer z lidla (uz treti, jeden bol dratovy, kde sa mi pretrhli draty a po oprave potom ukazoval obcas blbosti) a sucasne apky caynax sports tracker a locus map free. Zatiaľ locus sem tam u mna nefunguje, alebo sa vypne , ale postupne krocik po krociku odhalujem jeho zakutia. Caynax je skoro blbuvzdorny. Jeho free verzia nie je urcena na navigaciu, len zaznamenava trasu. Locus uz sluzi na planovanie ciest a navigovanie do ciela. Je omnoho zlozitejsi.
27.11.2018 - 20:03:34
00
Pár rokov dozadu 6-7 som mal na svojom MTB cateye wireless nepamätám si presný tip, bol som s ním celkom spokojný až na ten otravný spôsob prepínania menu. Proste treba zatlačiť na tachač v spodnej časti a on sa celý pootočí na základni a zatlačí na tlačidlo schované zo spodnej strany. To bolo ako tak v pohode no najhoršie bolo keď som ho dával z bajku dole alebo nazad. Vtedy stále cykloval cez menu. Preto som ho aj posunul ďalej do sveta. Funkcia ktorá bola super bolo podsvietenie displeja keďže som často jazdil po tme.
Teraz hľadám niečo malé so základnými funkciami. S mobilom sa mi nechce babrať. GPS ako ok, ale nevidím dôvod pri jazdení okolo domu. Páčia sa mi tie hodinky od Lezyne to že by som ich mal neustále so sebou by zvýšilo ich úžitkovú hodnotu. Pozerám po nete a nestačím sa diviť ako tá technika pokročila. Pár rokov späť bolo gps luxus aj v aute a teraz ..... Kua šak ja starnem! ?
27.11.2018 - 21:48:51
00
Perun napísal:
Kua šak ja starnem! 😮

A teraz si este kupujes kolobezku, dokonca XXL, dalsi neklamny dokaz starnutia. 🤪😉
27.11.2018 - 21:53:23
01
Ale veď kolobežka je pre deti. Či? 🙄
27.11.2018 - 22:09:04
00
Perun napísal:
Ale veď kolobežka je pre deti. Či? 🙄

Velki chlapci potrebuju lepsie hracky.
27.11.2018 - 22:12:01
00
Ale veď kolobežka je pre deti. Či? 🙄

A Ty nevies, ze cim si starsi, bez urazky, tym si viac a viac infantilnejsi?😂😂😂
27.11.2018 - 22:16:36
00
Otec mi stále hovoril ...."čím si starší, tým si sprostejší".... Takže na tom asi niečo bude 🤣
27.11.2018 - 22:26:50
00
footbike napísal:
Uprimne, ani ja velmi.
Na Garmin Connect som nic nenasiel, ale pokial viem, vela ludi pouziva aplikacie Garmin pre Android a Apple, ktore paruju s hodinkami a tam by to asi malo byt.


Ani v mobilnej verzii Garmin Connect nič také nieje. Možnosť rôznych športových aktivít je v samotnom zariadení Garmin (napr. hodinky), ale zatiaľ kolobežka k nim nepatrí a to je tam tých aktivít celkom dosť. No dá sa (ak to dané zariadenie podporuje), vytvoriť si vlastnú aktivitu podľa požiadaviek, alebo si s Connect IQ Store stiahnuť aplikáciu a nainštalovať do zariadenia.
Napr. https://apps.garmin.com/sk-SK/apps/750768fe-bd29-4807-85e2-0ef5af614a96

Ja používam Garmin Fenix 5, kde som si vytvoril aktivitu s obrazovkami a údajmi ktoré ma zaujímajú, pomenoval ju kolobežka a vybavené. Jednoduché a účelné :-)
27.11.2018 - 23:49:41
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up