Su tu nejake skusenosti so znackou MENABO? Hladam nejake dostupnejsie priecniky + nosic a nasiel som tuto znacku, na tazne som tu nieco nasiel ale na strechu nic.
https://www.autorelax.sk/menabo-stresny-nosic-thema-alu-026gal2.html
https://www.autorelax.sk/menabo-juza.html
https://www.autorelax.sk/menabo-asso.html
Alebo uprednostnit freeride? https://www.autorelax.sk/thule-freeride-532.html
591 je uz asi mimo rozpocet, a nakolko to budem vozit na aute asi celorocne (marec-november), teda minimalne priecniky, kedze vacsinou prevazam bike neplanovane, tak nech ma to aj potom tolko nesere ak to zmizne :-) Alebo stoji za ten rozdiel? Bike sa bude z 99% prevazat iba po okrese-kraji, ziadne kontinentalne presuny (vynimocne max na dofcu k moru). Idealne riesenie by bolo pre mna seasucker talon, ktory by som mal vzdy po ruke v kufri, ale ten je cenou mimo... Auto Honda Civic 9g hatchback. Doteraz som vozil bike v kufry, ale o par tyzdnov pribudne vzadu druha detska sedacka takze uz nezlozim sedadlo, tak bike musi na strechu :|
27.03.2019 - 12:23:18
00
No dobre si zvaz, ci by sa nakoniec ten Talon nevyplatil. Lebo mat hluk na streche z nosica nonstop, to nie je bohvieco a plus aj zvysena spotreba. A ked len jeden bike, tak neviem no :)
27.03.2019 - 12:53:25
00
Sak aj to ma odradza, mat to stale na streche, trpnut ci to rano najdem... Ked bike prevazam niekedy kazdy vikend, inokedy raz za mesiac, a vacsinou teda necakane, a aj to len 15km... Takze pokial to mam mat doma v pivnici je mi to na nic... Mimo toho teda + presuny na maratony, ale aj to zatial len tu v kraji, ziadne stovky km, preto mi je luto davat za to stovky €... :?: Za nevyhodu toho Talonu zase vidim to, ze casom ak bude a to teda predpokladam ze bude potreba vozit viac bikov, popripade box na lyze tak uz budem mat zaklad, priecniky a jeden nosic, ak teda vydrzi na aute :lol:
Nechces mi predat tvoj? Tak za 150 :D
27.03.2019 - 13:18:31
01
Presne s takýmito obavami som minulú jar kupoval Thule Proride 598. Obava z nadspotreby, z krádeže zpred paneláku. Vždy som to po jazde ako truľo dával dole z priečnikov a potom znova hore. Keď sme išli celá rodina, tak to boli tri nosiče. Nakoniec ma to v lete prestalo baviť, nechal som ich tam a vydržali asi do polovičky novembra, kedy som ich zložil. Žiadne mechanické poškodenie, že by sa niekto pokúšal ich ukradnúť, žiadna nadspotreba, ani neprimeraný hluk počas jazdy bez bicyklov. Príde mi to ako keď si dávaš prehnane pozor na každú novú vec, alebo vidíš každý škrabanec na novom aute. Časom to prestaneš riešiť.
27.03.2019 - 14:48:07
04
lukjur napísal:
Presne s takýmito obavami som minulú jar kupoval Thule Proride 598. Obava z nadspotreby, z krádeže zpred paneláku. Vždy som to po jazde ako truľo dával dole z priečnikov a potom znova hore. Keď sme išli celá rodina, tak to boli tri nosiče. Nakoniec ma to v lete prestalo baviť, nechal som ich tam a vydržali asi do polovičky novembra, kedy som ich zložil. Žiadne mechanické poškodenie, že by sa niekto pokúšal ich ukradnúť, žiadna nadspotreba, ani neprimeraný hluk počas jazdy bez bicyklov. Príde mi to ako keď si dávaš prehnane pozor na každú novú vec, alebo vidíš každý škrabanec na novom aute. Časom to prestaneš riešiť.

Podla mna to, kolko stoji taky nosic, resp aku ma hodnotu pozna iba cyklista. A ten to druhemu neukradne..
27.03.2019 - 20:49:16
00
riesim to rovnako. v marci nahodim priecniky + 2 x thule proride 598 a pred zimou zlozim. kupoval som pred rokom a nieco a tiez som trpol cca tyzden, ci to na aute rano najdem. aktualne to vobec neriesim, ci sa pohybujem po meste alebo po slovensku / zahranici. nemyslim si, ze by sa s tym niekomu chcelo babrat a kradnut to. netvrdim, ze je to neukradnutelne, ale co som aj pozeral inzeraty (povodne som chcel kupit nejake pouzite) moc sa toho ani nepredava a ak k tomu zlodej nema kluce, riesit vymenu zamkov, odvrtanie atd tiez nie je zadarmo.
28.03.2019 - 12:10:27
02
No dobre, tak to by sme mali :-) :y: Bol by ale este nejaky nazor k tomu menabu? Popripade nejaka alternativa v tej cene?
28.03.2019 - 12:24:44
00
slohnut thule nie je taky problem, sa divim ze sa to moc nekradne. hlavne take co dennodenne parkuju na tom istom mieste. ak si nezoskrabal cislo zamku, tak si to hocikto precita, za par korun objedna, pocka tyzden dva kym mu to pride a potom ti to bez namahy odomkne a odnesie

https://www.ebay.com/itm/SPARE-KEYS-to-fit-THULE-CYCLE-RACKS-ROOF-BOXES-Etc-Cle-Schlussel-Clave-Chiave/112403860991?hash=item1a2bcacdff:m:mAsnqYIAj7b4YOyUp_UnO5Q
29.03.2019 - 07:27:18
00
nejdem sa s tebou hadat, ale poznam kopec ludi, co to riesia rovnako ako ja (thule nosice nahodene 3/4roka na aute) a nikomu doteraz neukradli nic. vacsinou parkuju ludia na tom istom mieste - tam kde byvaju (min 5 x do tyzdna cez pracovne dni) a ako sam pises, moc sa to nekradne, ani na inzercii toho nie je vela. ja by som sa toho nebal. skor sa ti bude niekto snazit ukradnut bajk z toho nosica, ked to nechas niekde nestrazeny na dlhsiu dobu (z tych starsich modelov sa to dalo, vid videa YT) ako ti bude niekto kradnut nosice. uz len koli tomu, ze to nestaci len odomknut, ale musis to odskrutkovat co mas robotu nie zrovna na 5min.
29.03.2019 - 08:36:59
00
no ved ja to mam tiez tak isto, nahodene dlho a nic
ale skrabnut cislo je taka poistka :)
29.03.2019 - 09:01:31
02
ahojte,Vy čo máte nosič na biky na guľu. Je to v pohode s naloženými 4mi bicyklami? lebo plánujem kúpiť a potrebujem voziť celú rodinu. čiže štyri bicykle.
29.03.2019 - 09:35:09
00
To ma fakt thule tak primitivne zabezpecene kody zamkov, ze ich bars kde dokazu na zaklade cisla okopirovat? :?: To nic moc potom.. :tmi:
29.03.2019 - 09:38:09
00
Nie okopirovat, kupit sa daju. Stratili sme kluce od Thule boxu, tak sme sli do Dubnice do pozicovne/predajne. Tam maju na celej stene kluce, staci si vybrat :D
29.03.2019 - 09:46:32
01
mirec321 napísal:
ahojte,Vy čo máte nosič na biky na guľu. Je to v pohode s naloženými 4mi bicyklami? lebo plánujem kúpiť a potrebujem voziť celú rodinu. čiže štyri bicykle.
Ja mám saris a s troma je to ok
29.03.2019 - 10:12:07
00
tri mi je jasné. ale ako to je so štyrmi stallyn
29.03.2019 - 10:13:33
00
keyboard_arrow_up