Včera som mal skvelý deň.
01.04.2019 - 08:53:09
01
Tak som vcera aj ja vyuzil nadherny den a presiel som si z decembra naplanovanu trasu z Ba cez Jur okolo Ivanky, Most pri Bratislave, cez Dunaj. Lužnu az po Hamuliakovo a nazad domov po hradzi. Vydalo to za nieco vyse 63km. Vyzera to na zatial na dlhsiu dobu neprekonatelny osobny rekord. Min. do vtedy, nez kupim ergonomicke madla, lebo tieto origo od Miba su neprijemne na dlhe cesty, lebo ma zamok na konci gripu tlaci do dlane. A este jeden dolezity detail na ktory som ani nepomyslel a ktory je pricinou, ze dnes chodim jak posrany a to je spodne pradlo (gumicky) , kt. mi rozodralo kozu na stehnach.
Neviem si predstavit, ze by som mal ist este nejakych 10km. Co pouzit, slipy, trenky, boxerky prip. nieco ine? Viem, je to na zasmiatie, ale svina, je to neprijemne.
01.04.2019 - 22:40:47
01
Kodym, máš môj obdiv. 63 km na kolobežke je zatiaľ pre mňa utópia. Je to pre mňa priveľký nájazd na bicykli, nieto ešte na kolobke. Čo sa týka gripov, možno aj mňa čaká výmena na kostke, lebo tie, čo mám na mezqovi, sú lepšie. Vyhovuje mi, keď si môžem oprieť celú dlaň. A k oblečeniu. Naučil som si pod klasické kraťasy obliekať namiesto slipov a boxeriek bežecké legíny. Krátke "nadkolenné" v lete a dlhé v zime. Osvedčilo sa mi to, tebou popisované problémy zmizli.
02.04.2019 - 09:15:00
00
kodym uha, tak toto nepoznam. Kadečo, ale na kolobežke nemam taky problem.
02.04.2019 - 09:45:35
00
kodym pekná štreka 💪🙂

A k tomu oblečeniu, presne ako penro píše. Používam tiež bežecké oblečenie, oblečené na ostro a všetko je v porádečku 😉
02.04.2019 - 12:50:09
00
Ahojte, som tu úplne nová, pustila som sa do čítania tohto vlákna, ale chvíľu potrvá kým prejdem všetkých 140 strán...
Máme na Slovensku nejaké kolobežkové organizované akcie? Ja jazdím len chvíľu, ale chytilo ma to, chystám sa do BB, okrem toho jazdím preteky so psom. No žiadny kalendár ani nič podobné som nenašla.....Ďakujem za nasmerovanie
02.04.2019 - 16:02:50
02
Ahoj, ja viem len o dvoch akciách: jazda z Viedne do Bratislavy a polmaratón v BB.
Zrejme kôli tomu že sú len dve, žiadny kalendár nie je.
No a ešte množstvo malých akcií, lokálnych vzniká priebežne tu v tejto téme a na fb, dobrá rada, keď budeš hľadať slovenskú fb stránku, tá správna je tá s najväčším počtom členov, kolobezky sk viď obrázok

Prílohy:

IMG_20181219_130836.jpg
IMG_20181219_130836.jpg 943.56 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2019 - 16:36:50
01
Najbližšia akcia sa koná túto sobotu v Bratislave, chystám sa tam 😃
02.04.2019 - 16:43:28
00
kodym napísal:
A este jeden dolezity detail na ktory som ani nepomyslel a ktory je pricinou, ze dnes chodim jak posrany a to je spodne pradlo (gumicky) , kt. mi rozodralo kozu na stehnach.
Neviem si predstavit, ze by som mal ist este nejakych 10km. Co pouzit, slipy, trenky, boxerky prip. nieco ine? Viem, je to na zasmiatie, ale svina, je to neprijemne.
Ahoj. Ono je to ako u biku. Zadok musi byt v pohode pretoze mozes byt nadupany ako chces ale zodraty zadok ta jednoducho dalej nepusti a kedze nie sme sadomasochisti treba sa o zadocek postarat. Pre mna osvedcene oblecenie je kvalitne bezsvove pradlo ( nie slipy ale trenky) a leginy alebo ak sa nehambis bezecke leginy na ostro.
02.04.2019 - 18:48:12
02
Chlapi, aby som sa priznal, na ostro sa nejak necitim. Dik za typy. Popozeram v obchodoch. Inak do teplot 15 °C a do 50km nebol problem, ale okolo 20°C a nad 60km sa to ako problem ukazalo. Dnes je to uz v pohode.
Mozem povedat, ze tie dlhsie vylety ma celkom chytili. Ale pre vacsie pohodlie musim vymenit tie gripy. Chodim po cykloobchodoch a skusam ako sedia v ruke. Ze to bude maly problem ma ani len nenapadlo. Bud su anatomicke gripy pre moje dlane nevhodne tvarovane, alebo maju vzadu .kupodivu ,,ostru" hranu/rozumej maly polomer zakoncenia v mieste kde dosada dlan), alebo su neprijemne na dotyk. Z toho dovodu ich nechcem kupovat cez eshop, lenze vyber v obchodoch je zalostny..
02.04.2019 - 21:20:13
00
To bolo úplne prvé čo som menil, mám veľké tlapy, čiže pre mňa sú ideálne najhrubšie ESI
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/gripy-a-omotavky/gripy/esi-grips-chunky-extra-80-g-model-2017.html
tlmí to super
02.04.2019 - 21:44:59
00
Penro, jazda 63 km bola aj pre mna utopiou, Ved do minuleho novembra, ked som si kupil vacsieho Miba som jazdieval tiez len okolo max 15 km. S vacsim Mibom prisiel aj pokus dat viac. A tak to islo kusok po kusku., napred do sv.Jura , kupodivu som pri tom neumrel, potom do Pezinku, co bolo do vtedy nepredstavitelne. A uz som bol na 40 km. Pred 2mi mesiacmi padlo 45 km, minuly mesiac 53 km ked som sa naivne domnieval, ze dobehnem ddema na vylete do Gabcikova a teraz 63 km. Dnes je pre mna nepredstavitelne 80km a viac. Ale pevne verim, ze ked zdravie dovoli, do dvoch rokov sa pokusim dat 100km. Stale ma drazdi, clanok ked nejaka starsia pani dala 100km len tak. Je to niekde na kolobezkovom portali v rubrike typy na vylety. Kurna, ked ona, tak musim aj ja. Ale priznavam, ze zatial si na Vieden-Bratislava netrufam, hoci je to len o asi 7 km dalej ako som bol teraz v nedelu .
02.04.2019 - 21:52:17
00
Je to úplne jednoduché, proste vyrazíš, nerob si časový plán, proste len tak a nič iné Ti neostáva, len to dať :)
02.04.2019 - 21:55:39
01
Srsen :-))
02.04.2019 - 22:00:20
00
Svojho casu o tom pisal jeden cesky samozvany kolobezkovy docent. Ze dat velku vzdialenost je len otazka vole a casu, narozdiel od priemerky ktora je o kondicii a fyzickej dispozicii (typ svalstva). Ak si pozries ceske internety, tak az na vynimky tie kila viac nerobia na jeden zatah, u nich sa to vola gastrovylet... Ak na to mas cely cen, das kilo aj ked nechces - dve restauracie, pat piv, 15 hodin a si doma ;-)
03.04.2019 - 01:13:07
04

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up