Som si myslel že kolobežka spája a nie rozdeľuje 😞
28.04.2019 - 13:54:50
01
Jaaaaj... Postupom casu prides na to, ze na kolobezkach primarne jazdia divni ludia - koniec koncov, kto iny ako cudak by sa dobrovolne vzdal prevodov, polka z nich aj zadnej brzdy a hlavne, sedadla :-) Jazdit na kolobezke je jedna z foriem sebemrskacstva, aj ked relativne neskodna.
Plus, akonahle v nejakej skupine ludi alebo aktivite zacne ist o ego, sekundy, body, prvenstvo casove, fyzicke, ideove, ide to do kopru...

Ako vzdy, mas tri moznosti - neriesit to, snazit sa to zmenit, alebo zmenit lokal.

Kolobezka je uzasna v tom, ze kym nechces, nikoho ineho nepotrebujes. Krajina, cesta, tvoje nohy a tvoj dych. Ak si analyticky, tak aj tvoj tachometer/GPS/Strava/cokolvek. Ak si meditativny, tak si k tomu celemu pripocitaj pocitanie odrazov a mas aj mantru :-)

Lone Wolf (motorkari vedia)
28.04.2019 - 14:20:16
07
Ahoj te. Klobuk dolu pred vami vsetkymi, co ste v tom ficaku zavodili. Povodne som sa chcel prist pozriet aspon do ciela, no mali sme cez vikend navstevu, tak mi to nevyslo.
Kto vyhral? Predpokladam, ze nejaky bezec z Ceska, alebo ..?
28.04.2019 - 20:42:59
01
Fotky z akcie sú tu: https://cloud.photo-photo.at/index.php/s/Wien-Bratislava-2019?fbclid=IwAR32FCftXiOv1chPJNyN_xkzSKtNKf4O0zUln3hROU9XfNpWgYkklFI0wLM
Prvé miesto má Ondrej Theiner CZE s primerkou 26,62km/h, ddemo prišiel 6. a ja 12. s priemerkou 18,53km/h.
Vietor bol zväčša odchrbta, ja som bol unesený inými zážitkami, vietor som moc nevnímal 😃
29.04.2019 - 05:07:40
02
Napríklad teraz práve sa smejem spomienke z prvého bufetu, kde som sa dozvedel ďalšiu funkciu mojej kolenovej ochrany (na hlavnej rúre mám omotavku proti buchnutiu kolena o rám) a teda keď budem starý, nebudú sa mi gule búchať ?.
Neviem kto je ten kolega, ale je to aj na fotke pri bufete.
29.04.2019 - 06:17:02
00
Zdravim, chystam sa zadovazit kolobezku Kickbike Cross Fix
https://www.kolobezky-kickbike.cz/cs/kolobezky/kickbike-cross-fix-152
Zatial na vencenie psa, mozno skusim mushing. Prioritne pre spevnenie svalstva, trasy skor mimo cestu. Potencialni pouzivatelia od 140-180cm. Zvazoval som aj ine moznosti ale nechcem kupovat predrazene kolobezky typu Yedoo s hrackarskymi komponentami.

Edit: Prve som zvazoval Doxtor ale odradila ma cakacia doba, niekto tu pisal, ze cakal 2-3 mesiace.
29.04.2019 - 08:14:04
00
dusan37 ano ja som tolko čakal.
29.04.2019 - 08:52:19
00
TO FOKEL : pekne si to napisal. Taketo slovne prestrelky boli istého casu po kazdom MTB preteku hlavne v tych zaciatkoch, ked sa organizátori ucili ako to vsetko zvladnut k vseobecnej spokojnosti. Bola to trnista cesta, ale dnes su tieto preteky organizovane uz fakt na vysokej urovni a iba ti skalny vyryvaci si najdu dovod na hejtovanie. Takze aj toto treba brat s rezervou a chapat obidve strany. Ti co tam pridu pretekat a nahanat sekundy nechcu riesit trasu, hladat spravnu cestu ti chcu iba slapat ako o zivot. To je v poriadku, ale zaroven treba byt ohladuplny aj k organizátorom, ktorých bolo zrejme malo a urcite urobili to najlepsie co mohli. Zlepsovat sa da vzdy aj na jednej aj na druhej strane. Trosku pochopenia a buduci rocnik bude urcite lepsi. Rozduchavat nejaky ohen nema zmysel a nicomu to nepomoze.
A ak mozem este jeden komentar k debate medzi ddemom a footbikom. Trasu a pravidla závodu urcuje organizator a pretekar prihlaskou tieto pravidla potvrdzuje. Z XY organizator asi nema dovod menit trasu pred pretekom a je to plne v jeho kompetencii. Neviem ako bola znacena trat, ale predpokladam, ze hlavne krizovatky boli vyznacene tak, aby pretekari nebludili. Na MTB maratónoch kde je vyznacenie trasy X krat komplikovanejsie platilo pravidlo, ze ak pretekar z akehokolvek dovodu trat opustil, musel sa na nu vratit v bode z ktorého odbocil. Ak to tak urobil nik neriesil. Ak si ale trat skratil a ziskal tym casovu alebo pozicnu vyhodu bol DSQ. Jednalo sa hlavne o bodovane pozicie do cca 10 miesta. Cize tu nieje ziadny priestor pre polemiku a ak by bol pretekar DSQ moze podat predpisanou formou vzdy protest a ziadat presetrenie.
29.04.2019 - 10:10:13
02
Drotar... nebolo znacene nic, a ani to nebolo treba... ono toto nie su ziadne bodovacie preteky. Jedinym hodnotnejsim ocenenim boli dva pekne ramy na kolobezky, ktore ziskali prvi v kategorii zena a muz. Ostatni mali povedzme to take jednoduchsie ceny vo forme tricka ci flase. Stredni mali zvonceky, posledni cervene lampicky. Nase trasy, co sme isli inakade boli hned konzultovane s usporiadatelmi. Videli GPS trasy, ja sam som svoju posielali Davidovi hned ako som ju stiahol, ale nakolko by sa nic nemenilo na prvych ocenenych miestach, nechali to tak. Ak by niekto podal protest, mozno by nas diskvalifikovali, ale podla propoziciii trasa nebola zavazna a bola navrhnuta ako najkratsia mozna. Nikto teda nemal ambicie to tahat v tejto linii a ludia si to tam vyslovene uzivali. Ono totiz na poslednu chvilu otvorili casti trasy Donauradweg 6. Ci si isel po ceste alebo po hradzi par km vedla nikto neriesil. Dvaja chalani dokonca pred Haniburgskym mostom odbocili uplne k Dunaju (uz sme sa bali ze ich uz neuvidime :)).. a na trasu sa napojili az vdaka schodom ktore nahodou nasli pod mostom. Proste odkopal si si 66km alebo 68 km a poniektori aj cez 70 :) Ja som mal minuly rok 91 km a vobec som sa nestazoval :).
Idem spisat nejaky report aj s fotkami a potom to hodim sem.
29.04.2019 - 18:59:39
01
drotar- ak mozem, vysvetlim Ti ako jeden z autorov celej myslienky a organizatorov minuly rok v kratkosti pozadie. Jeden cech, cecho-rakusan a ja sme sa dohodli, ze urobime jazdu. Nie pretek, ale jazdu z Ba do W a opacne. Malo to sluzit len a len na propagaciu kolobehu ako u nas, tak v Rakusku. Trasa mala byt oficialna Donauradweg, s celym svojim originalnym znacenim s tym, ze vo Viedni bude ciel na Dunajskom ostrove. Takze prides do mesta, vyberies je jeden z mostov a pojdes asi 14 km do ciela v priestore parkoviska a bufetu pri Floridsdorfskom moste. Ak si niekedy nieco organizoval, tak si vies predstavit, že 3-4 ludia + zopar ludi na bufetoch nemoze toto zorganizovat ako oficialnu akciu, s uzaverami ciest, policajnym a zdravotnym doprovodom a hlavne ked limit ucastnikov bol medzi 3-6 hodinami. Preto jazda, sice na cas, bez casomiery. Bohuzial minuly rok uzavreli Donauradweg v urcitom useku , kvoli navyseniu a spevneniu hradze. Vyznacili obchadzku. Bola to mala komplikacia, lebo sme mali uz pripravenu trasu na tlac. Kazdy ucastnik dostal minuly rok startovaci balicek aj s mapou. Tieto useky som si dva krat presiel minuly rok od Hainburgu, po Vieden v oboch smeroch. Znacenie sme povazovali za plne dostacujuce. Denne po tej trase chodia cyklisti, ktori pridu aj z USA, Japonska a plavia sa na lodiach, potom vyberu bicykel a prechadzaju useky na bicykloch.
Este vo februari som si presiel trasu znovu, na znaceni sa nic nemenilo. Zmenil sa len postoj niektorych kolegov - usporiadatelov, ked jeden odmietal akekolvek zmeny a druhy to stale tvrdohlavo povazoval za pretek, co nikdy nebolo cielom. Tak sme sa proste z tej akcie stiahli. K tohtorocnej akcii sa uz nebudem vyjadrovat, lebo som ju organizoval iba do februara. Trasa bola urcena presne a nie ako sa podari. Pri prvom bufete bola "rychlostna premia". Niektori jazdci ani na druhy bufet nedosli, lebo bol v useku obchadzkovej trasy.
Hovorit dalej o tom, ako sme chceli zorganizovat tento rocnik my na Slovensku uz nema zmysel.
Ciste sukromne som si siel urobit zopar fotiek do aleje medzi Orth a Eckartsau, kde som lezal v trave a fotil si kolobezky. Presiel okolo mna prvy a neskorsi vitaz a potom vyse 10 minut nikto a potom vacsina pola. Dalej som necakal, lebo som ich chel stihnut este pred Ba. Prvych troch som uz nestihol.
No a k tvojej otazke ako boli znacene krizovatky, usporiadatelia neznacili trat nijako, vsetko bolo oznacene ako Donauradweg a kde bolo treba tak Donauradweg Umleitung.
Ako vravim, islo skor uputat pozornost ludi, ze tu je skupina kolobezkarov, ze taketo nieco existuje. Minuly rok sa napriklad chodci na prvom bufete zastavovali a obdivovali masinky. Ludia na prechadzke stali a dokonca aj skusali si to. Jeden chalanisko krajal na bufete domacu slaninku a klobasku, lebo nie kazdy jazdi len na fit tycinky a vodu s magneziom.
29.04.2019 - 19:44:47
01
dusan37 napísal:
Zdravim, chystam sa zadovazit kolobezku Kickbike Cross Fix
https://www.kolobezky-kickbike.cz/cs/kolobezky/kickbike-cross-fix-152
Zatial na vencenie psa, mozno skusim mushing. Prioritne pre spevnenie svalstva, trasy skor mimo cestu. Potencialni pouzivatelia od 140-180cm. Zvazoval som aj ine moznosti ale nechcem kupovat predrazene kolobezky typu Yedoo s hrackarskymi komponentami.

Edit: Prve som zvazoval Doxtor ale odradila ma cakacia doba, niekto tu pisal, ze cakal 2-3 mesiace.

Ak nezvazujes iba nove a si na FB, obcas sa objavia aj na fejsbukovej skupine: https://www.facebook.com/groups/kolobkobazar/
29.04.2019 - 19:48:15
01
ddemo a footbike. Vdaka za info. Mam v tom jasno. Nechcel som tu ohladom tejto akcie rozputat nejaku diskusiu skor mi islo o vysvetlenie toho nedorozumenia ktore tu odznelo. Nieco malo som organizoval s partiou zopar rokov takze som v obraze co to obnasa a strasne fandim kazdemu kto sa na to da. Ja osobne mam rad prave tieto slaninkove akcie a na nejake nahananie si uz nepotrpim, to rad prenecham tym mladsim. Este raz vdaka a vsetko dobre a verim, ze sa urcite stretneme pri nejakej slaninkovej akcii :D
29.04.2019 - 20:36:23
00
tu su chronologicky usporiadane foto so slovenskou castou vypravy...
https://bit.ly/2IOkmLy
29.04.2019 - 21:43:12
01
Príloha:
IMG_20190430_152029.jpg
IMG_20190430_152029.jpg 420.5 KiB thumb_up0thumb_down


Tuning..... :wasntme:
30.04.2019 - 15:27:08
03
Fíha?
30.04.2019 - 18:11:26
01

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up