155.sk
06.05.2019 - 17:44:45
00
Tiež mi to tak blblo ale čítal som že treba odsúhlasiť všetky povolenia ktoré apka pýta. Potom to už fungovalo. Nepáčilo sa mi že bol problém s apky odísť, ale odpísali mi, že najbližšom upgrade to upravia.
06.05.2019 - 18:15:32
00
ano, to som spravil hned v uvode, odsuhlasil som vsetko, co odomna chcela :D
06.05.2019 - 18:16:42
00
Tak neviem. Ani to opustenie ešte neopravili.
06.05.2019 - 18:21:31
00
snad sa to dozviem skor ako to niekde na mna zhodia
https://www.aktuality.sk/clanok/689367/ochranari-varuju-pred-postrekom-nevieme-ci-cloveku-neuskodi-tvrdia/
07.05.2019 - 08:30:32
00
https://www.novinky.cz/domaci/504039-strazci-sumavy-si-posviti-na-elektrokola.html

Výletníci na elektrokolech i elektrokoloběžkách, kteří letos vyrazí na cyklostezky a cyklotrasy v Národním parku Šumava, mohou dostat pokutu až deset tisíc korun. A to v případě, kdy se budou chovat bezohledně anebo jejich vybavení nebude odpovídat předpisům.

...Upozornil, že podle zákona musí na cyklotrasách elektrokolaři i elektrokoloběžkaři dodržovat rychlost pod 25 kilometrů za hodinu. „Zároveň platí, že by měli průběžně šlapat anebo se odrážet a výkon motoru jejich stroje nesmí přesáhnout jeden kilowatt,“

...Doplnil, že finanční postih mohou elektrokolaři očekávat hlavně v případech, kdy strážce začnou při hádce napadat nebo před nimi ujíždět. „Z těchto důvodů budeme úzce spolupracovat s policisty,“
07.05.2019 - 09:35:31
00
Už sa to pomaličky rozbieha...
A nakoniec budeme za tento "e-boom" trpieť všetci.
07.05.2019 - 09:49:35
00
Já to říkal :)
07.05.2019 - 09:57:54
00
Na situáciu pekne reagoval aj vetroplach:
http://bicykle.vetroplachmagazin.sk/livigno-mtb-val-delle-mine-a-smrt-krasneho-trailu-1387

Trailom prefrčím na hardtaily ako nôž nahriatym maslom. nestretnem sa s odporom. Hlavu mám ale plnú rozporov... neubránim sa návalu myšlienok... Nie je to tak dávno čo sme sa ako bajkeri báli, že nebude kde jazdiť, potom sa začali objavovať miesta ako Livigno a my sme si mysleli, že zo sveta sa pomaly ale isto stane raj na zemi. Vývoj bajkov išiel dopredu a my sme s pomocou dokonalých tlmičov a hydraulických bŕzd prekonávali stále ťažšie úseky bez potreby zosadnúť. Pracovali sme na sebe, snažili sme sa zlepšovať techniku aj kondičku a teraz toto... Som v šoku. V obchode kde mám kamarátov sa pýtam čo sa stalo?
Odpoveď znie: požičiavame stále viac elektrobajkov a potrebujeme tých ľudí posielať niekde do terénu, na pekné ale nenáročné okruhy po singláčoch hladkých ako detská prdelka...

Galéria v článku je teda pekný hnus...
07.05.2019 - 10:00:17
00
je to len o bikeroch,vôbec nezáleží,či majú bike alebo e-bike...dám príklad-pôjdem na e-biku z vypnutou podporou 35 km/h,môžu ma za to pokutovať ? iný príklad-pôjdem na biku (nie e-biku) 40 km/h , to sa už môže ???
už by sa tá fóbia z e-bikerov mohla skončiť,vždy je to len o tom,ako sa jazdec správa-jazdím teraz na oboch typoch,a síce nechtiac musím konštatovať,že faktor zábavy je na e-biku výrazne väčší ako do kopca,aj z kopca-kto neverí,nech vyskúša,predsudky sú úplne zbytočné ;)
07.05.2019 - 10:04:22
07
Ja týchto e-bajkových odporcov volám cyklovegáni. Neustále vyťahujú niečo, čo ostatných nezaujíma, čo je vyfabulovaným problémom a k tomu sa ešte považujú za morálne nadradených.
07.05.2019 - 10:13:57
01
ja ale nie som "cyklovegan", whatever it is :D ved mam ELEKTRICKU KOLOBEZKU XIAOMI a kazdy den nou jazdim do prace. Na mna toto nenasijes. A za tie zakazy ebajkov na Sumave a Rychlebkach fakt teda nemozem, ebajkeri proste maju co chceli, a bude to este horsie :hai:
07.05.2019 - 10:30:21
04
Dano5: faktor zabavy je vyssi a preto ebajkom dotiahnes ludi, ktori sa chcu len bavit tam, kde doteraz nemohli :). Doteraz bola cyklistika hlavne o pote a krvi, takze ti, ktori tomu nechceli nic obetovat pekne sedeli doma a nesrali sa tam, kde ostatni. To je uplne presne ako ked natiahnes asfaltku do lesa , zrazu tam budu ludia jazdit autami. Cyklistika ale nie je o zabave, to je o drine, rovnako ako turistika. Nieco podobne sa deje napr. na mt. Evereste. Tony odpadkov, lebo tam uz dojde hocikto autom do zakladneho tabora a odtial ho vynesu serpovia. Nebyt toho, ze je to pekne vysoko a stale hrozi problem s dychanim a pod. tak by sa tam uz nedalo ani pohnut :lol:. Jasne, ze je zabava, ked ta taha motor a nehuci a nesmrdi to ako motorka a naviac nevazi tonu. Inak argumenty o tom, ako lepsie brzdy a pruzenie umoznilo jazdit niekde, kde predtym nie su hluposti, dalo sa aj s Vckami a bez :) Skoda, ze si sa dal na "temnu stranu sily" :lol:


Ale ine som chcel .. za 3 dni zacnu MS na Slovensku .. to zas bude dopravne peklo :(

iron.hide: su zase ludia, ktori maju potrebu skatulkovat, lebo ked nezaskatulkuju, nezaspia :lol:

Pali65: predviedol si krasny priklad argumentacneho klamu ako skuseny manipulator :)
07.05.2019 - 10:45:47
06
áno,to je pravda,že e-bike si kupujú aj tý,ktorý sú lenivý šlapať na normálnom-ale aj tí,ktorý kedysi na normálnych jazdili,a teraz nemôžu zo zdravotných dôvodov (je ich dosť,zničené kolená,vadná srdcová chlopňa a pod-poznám takých) tým e-bike pomohol k tomu,že zasa si môžu ísť pojazdiť,a ver tomu,že títo sa vedia na trailoch správať-problém sú hlavne tý,ktorý by mohli,ale sa im nechce,ale majú dosť peňazí,tak si e-bike kúpia (ale tý sa ďaleko nedostanô,lebo jazdia väčšinou na turbe-po 20 km je baterka OFF ...
hlúpe je to,že sa všetci hádžu do jedného vreca-e-biker = .....
stáva sa mi,že keď na e-biku niekoho zdravím,pozrie že mám baterku,tak sa tvári že nepočul-no čo už,je to jeho problém-predsudky majú velkú moc ...
ak niekoho obieham do kopca alebo na traili,vždy mu nechám lepšiu stopu,nikdy nepískam aby uhol,počkám až sa dá bezpečne obísť-to sú také základné pravidlá,ktoré dodržujem-ten vyšší faktor zábavy tam skutočne je,ale obmedzený v teréne na cca 50 - 80 km,ak sa používa podpora rozumne
07.05.2019 - 10:59:12
01
Ten pozdrav :hai: , x krát sa mi stalo že sa pozdravím jednotlivcovi alebo skupine a pozerajú na mňa jak teľa na nové vráta a nepotrebujem k tomu ani ebike :^) :D
07.05.2019 - 11:06:02
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up