Mne sa zasa raz v tom batožinovom vozni horko ťažko podarilo zavesiť moje 29" kolesá na hák. Pri výstupe sa nedal bike zložiť, rýchlik už chcel odchádzať a ja som spotený bojoval s hákom :rofl:
04.06.2019 - 19:11:07
00
V tom nasom vozni batozinovom nebolo nic ako fakt nic len prazdno :)
04.06.2019 - 19:12:31
00
Napokon sa bajku nič nestalo, ale nebol to dobrý pocit. Naspäť mal rýchlik plošinu pre vozíčkárov a bicykel tam zamkli. Len ma zarazilo, že som nedostal nijakú potvrdenku a netuším podľa čoho cvikmajster vedel, že bicykel pýta na konečnej oprávnená osoba.

Inak keby som išiel Poľanou, netuším ako by riešili tú výluku, kde je náhradná autobusová doprava (kdesi pri Zvolene).
04.06.2019 - 19:23:40
00
Možno by od teba pýtal lístok pre bike. Odo mňa to síce tiež nepýtal keď mi bike vykladali. Neviem no. Tiež to neviem porovnať so zahraničnými prepravcami ako to funguje v iných krajinách.
05.06.2019 - 07:04:35
00
Holandsko - v ic a regio vlakoch je niekolko voznov kde je miesto s prioritou pre biky - da sa ich tam tolko kolko sa narve, nik sa o tvoj bike za 2ku nebude rozrusovat, ludia si nan hodia svoj v hodnote dva cela nula eur ;). Pocas peak hours do vlaku s bikom ani nemozes
Nemecko - ic casto myslimze bike ani neberie,mozno sa to uz zmenilo, ale aj pre to sme sa este neboli pozriet do cierneho lesa a inych miest ktore mame relativne blizko
Eurostar/Thalys - jeden z nich tusim bike ani neberie, v druhom si treba rezervovat miesto (obmedzeny pocet) a bike naskladat do boxu ktory sa da u nich pozicat. Niesom isty ci sa za to plati
UK - zalezi od prepravcu. Mam cerstvu, 1-razovu skusenost s 2omi. Jeden mal mozno viacej voznov s hakmi na bike (musel som podfuknut koleso aby som ho tam narval, haky boli 2), rezervacka na bike sa dala spravit teoreticky dopredu, ale prakticky som "musel" kupovat listok cez 2.prepravcu kde sa to nedalo. Druhy prepravca mal vlak kde bike nechas len vo hociktorych dverach. Tiez obmedzenia pocas peak hours/na konkretne trasy

Zasa nic v zlom,ale trocha moc to tu niektori prezivate. Proste, bike si treba ked tak vo vlaku rozumne zamknut, tak aby sa s nim dalo do istej miery manipulovat ak treba. Rozumny zamok treba mat tak ci tak a sanca ze tam niekto vytiahne aku-karbosku je vcelku mala. Treba pocitat ze nejaky skrabancek moze vzniknut,rozumne ulozenie biku riziko znizi, ale ukazte mi pouzivany bike bez skrabanca. A o polozeni biku na zem.... Akoze,ja sa necudujem ze sa on bojis,hlavne ked vidim ako ludia ukladaju napr flase na pokladnicny pas a potom ich nahanaju ked sa pas pohne. Ak ale troska rozmyslas, tak sa mu fakt nema co stat a pocas jazdy sa ani nepohne (a ak hej tak budes menit skorej hnede trenky ako sa starat o skrabanec na 2-kovom biku) - vlak nieje auto/bus v ktorom ides plyn-brzda, rezes zakruty,...

A este k nalepkam-potvrdenkam - (kedysi) zsr lepili nalepky na batozinu do batozinoveho vozna. Zvysky tej nalepky som z ramu daval dole este par tyzdnov. Ale hej,iste by sa to dalo zriesit rozumnejsie, akorat si myslim ze pre (hociake) zeleznice to nie je moc priorita, lebo na tych par krabic/batozin/bikeov co prenesu je kupa a riesenie nejakeho listkoveho systemu draha/zbytocna vec.

Edit: sumarum, okrem eurostar/thalys, ziadny z prepravcov co mam skusenost nic negarantuje (okrem miesta ak je moznost rezervacie), napriek tomu ze casto platis vcelku dost za prepravu biku - ty sam si nan musis davat pozor, poskodenie je tvoj problem+bike nemoze ohrozit inych cestujucich. Inak, tieto vlaky co som popisal su este z tych lepsich transportov verejnou dopravou ;)
12.06.2019 - 22:33:23
00
Zajtra uvidím, ako to pôjde z TT do TN mam miestenku na bike aj seba a mam sedieť oproti bikom
13.06.2019 - 10:11:05
00
stanos4 napísal:
Ak ale troska rozmyslas, tak sa mu fakt nema co stat a pocas jazdy sa ani nepohne (a ak hej tak budes menit skorej hnede trenky ako sa starat o skrabanec na 2-kovom biku) - vlak nieje auto/bus v ktorom ides plyn-brzda, rezes zakruty,...

:D
To rozpravaj tym ludom, co bezne popadaju pri prejazde vyhybky (v nepriamom smere) , pokial sa nedrzia rukami, resp. ten prejazd necakaju.
13.06.2019 - 11:13:41
00
Hej na výhybky mám spomienky zo študenských čias keď som zdvíhal babičky zo zeme :D
13.06.2019 - 11:22:40
00
mal som na mysli polozeny bike. Ano, ak bike stoji, tak sa bude kyvat, a ak nie je dobre zasprajcovany tak sa aj pohne/spadne, ale z mojej skusenosti sa to deje len ked som moc lenivy ho rozumne opriet ;).
13.06.2019 - 11:27:44
00
Polozeny bike je v pohode, len takuto moznost mas prakticky len v batozinovom vagone a aj to len v pripade, ze je prazdny. Inde na to priestor moc nenajdes + riskujes, ze ti este najeky "rozhodeny" cestujuci skoci do vypletu.

Haky su spravidla bez problemov - idealna volba.
13.06.2019 - 13:08:24
00
Precitaj si scarinkov predposledny prispevok...
13.06.2019 - 15:29:24
00
pozerám spoje Košice - smer Bratislava na stránke ikvc.slovakrail.sk majú piktogram bicykla pri každom vlaku ktorý znamená zjednodušená preprava batožín, rozšírená preprava bicyklov – pod dohľadom cestujúceho
na cp.sk má tento piktogram iba jeden vlak od 22:00, zvyšok iba pojazdná úschovňa. Tak čomu veriť?
Z dohľadu svoj bike nedám ani nahodov.
29.06.2019 - 00:00:28
00
Niekolko krat mesacne pouzijem vlak na obohatenie skaly vyjazdov. Ked si kupim MTB a jazdim v terene, tak sem tam preletim krovim, sem tam spadnem a neplacem nad skrabancami. Takze neriesim ani odreniny z prepravy. V batohu mam vzdy gumicku (netusim ako pomenovat tu vec - guma s hacikmi na oboch koncoch) a ked treba pripnem bike k dacomu aby nelietal. Myslim, ze najviac ohrozene je radenie ale za tie roky sa mi ani raz nic nestalo. Dohlad - nepocul som o pripade ukradnutia ci straty biku vo vlaku, samozrejme netvrdim, ze sa to nestalo. Mne ukradli na ulici jeden bike (uzamknuty) a z pivnice alebo vnutornych priestorov domu styri (tiez uzamknute). No a kvoli tomu nesedim vo dne v noci v pivnici. Zaver? Ked mas smolu, tak sa tvojmu bku nieco stane ale ziadna panika ti nepomoze. https://www.youtube.com/watch?v=5dWeeUIZFgA
29.06.2019 - 07:34:50
00
ale veď ho nehaaj, keď chce 3h kukať na svoj bike, nech kuká, nám aspoň ostane viac miesta v batožiňáku
29.06.2019 - 08:28:01
01
Gumi cuk sa ta blbosť vola :)
29.06.2019 - 08:30:34
00
keyboard_arrow_up