Nepochopil si. Vôbec nešlo o to, či niekoho platím z daní alebo cez členské alebo je to dobrovoľné. Ide o princíp. Ak mám právomoc a rozhodujem o niečom, je minimálne slušné, etické, správne a v neposlednom rade ľudské svoje rozhodnutie odôvodniť. Na fórach to funguje práve odvolaním sa na konkrétny bod pravidiel. O uvedení mena moderátora sa baviť nemusíme, je to samozrejmosť, ktorá však tu neexistuje. Ako kopec iných vecí.

Ok, fajn. Vieš o tom, to je základ. Aby sa pohli veci k lepšiemu.

Nie je to tvoja konkurencia, takže je pochopiteľné, že nevieš. Ale čo je podstatné, základňu mala niekedy veľmi veľkú vďaka fóru. Mala. Už nemá. Rovnaká situácia ako tu. A doplatili na to.

Nepotrebujem poznať čísla návštevnosti, ani štruktúru užívateľ webu. Nie som štatista, to je tvoja parketa a záľuba. Mne stačí porozumieť písanému textu a mať zdravý rozum.
A napr. prečítať tieto články:
https://www.mtbiker.sk/clanky/6718/mtbiker-shop-tricka-polokosele-siltovky-ponozky-nalepky-a-podpora-stranky.html
https://www.mtbiker.sk/clanky/7648/mtbiker-shop-prvych-5-mesiacov-za-nami.html
Už na začiatku ste uviedli do predaja svoje reklamné predmety na podporu stránky. Kto si ich kupoval - návštevníci fóra alebo neznámy človek, ktorý našiel shop cez google alebo heuréku? Som za prvú možnosť. Pri tej druhej postrádam zmysel a racio, prečo kupovať reklamné predmety nejakej firmy, keď nemám k nej žiadny vzťah.
28.07.2019 - 21:35:54
00
Kvôli pár mudrlantom sprísniť moderovanie je blbosť,
vďaka primerane voľnému moderovaniu toto je jedno z naj fór vôbec.
veľakrát bol zmazaný aj môj príspevok v rámci niekoľkostranového čistenia keď sa to zvrhlo , ale keď sa rúbe les aj triesky odletujú.
Sem tam by som mal výhrady, ale moderovať úplne objektívne je nemožné, za mňa doterajší stav je OK.
a ako stále častejšie sa tu objavuje - netreba byť precitlivelý. urážlivý, vzťahovačný ...
28.07.2019 - 21:41:56
07
Nie som štatista, to je tvoja parketa a záľuba. Mne stačí porozumieť písanému textu a mať zdravý rozum.


Tu si ma stratil. Asi si mal na mysli statistik, nie statista (dufam). Bohuzial zdravy rozum je nedokonaly (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cognitive_biases). Robis privela zaverov na zaklade dojmov. Komunita tohto fora je pre nas dolezita a vzdy bola. Ale stavat obchod, ktory by sa zameriaval len na aktivnych foristov by bol nezmysel. Kedze nepotrebujes cisla, tak len napisem ze absolutna vacsina nakupov v shope pochadza od ludi s 0 prispevkami vo fore (a nie, to nepotvrdzuje tvoju domnienku ze nas komunita ignoruje, len je tych ludi s 0 prispevkami nasobne viac ako tych s 1 a viac prispevkom). Neznevazujem to co pises - vzdy mozeme robit veci lepsie, mas validne postrehy a ja ich registrujem a budeme s tym nieco robit, ale prosim nedavaj nam posledne pomazanie ked nemas vsetky relevantne informacie a cisla.
28.07.2019 - 22:37:43
02
Áno, máš pravdu, štatistik tam malo byť.
Cervo, ty ich vidíš ako dojmy, ja fakty. Viem prečo. Ale to nie je dôležité.
Ok, inak. Máš aj info, koľko z tých ľudí s 0 príspevkami sú ľudia, ktorí nechcú svoje osobné údaje spájať s oficiálnym nickom a nakupujú pod iným bez príspevkov vo fóre? (z rôznych príčin). Máš aj info, koľko ľudí z fóra nakúpilo inde a pritom mohli tu? Asi nie.
Nie som kňaz, aby som ti dal posledné pomazanie. To si dáš aj sám, na to mňa ani nikoho iného nepotrebuješ. Ide len o to, že konkurencia je veľká. V dnešnej dobe "bez hraníc" zvlásť.
A mňa osobne ako majiteľa nemalej stránky a shopu by nie že štvalo ale priam sralo, prečo ľudia, ktorí sem chodia, venujú tu často svoj čas a ja na základe toho mám marketingové čísla pre predaj reklamy, sú schopní nakúpiť inde?! (rečnícka otázka). Čo im chýba, čo sa im nepáči, čo im vadí a viem to vylepšiť...Aby nakúpili u mňa a nie u konkurencie? Sorry, profesionálna deformácia, iba nahlas rozmýšľam :D
Čísla a štatistiky ti nepovedia to, čo si ľudia hovoria medzi sebou. Máš v nich obľubu, ale dobrá rada na záver - sú iba pomôckou, nie obrazom. Nejeden sa v nich stratil a považoval ich za grál. Potom to bolo ako v zime na sánkach dole kopcom.
Ok, je neskoro, končím. Ráno ma čakajú povinnosti. Dobrú noc.
28.07.2019 - 23:19:39
01
Tiež sa prihováram, aby moderátori dali buď do vlákna aspoň info, že z vlákna vyhodili príspevky z dôvodu “XY”, ale ešte lepšie keby dali dôvod dotyčnému človeku do SS. Je to jednoducho súčasť takejto práce a je úplne jedno, že ide o dobrovoľníkov.
29.07.2019 - 08:00:20
00
Napr nezmazat prispevok ale editnut ho vetou "prispevok vymazany z dovodu bla bla bla"..
Alebo aj casta vec presunov.. hodi tam jeden post prispevky o xxx presunute do temy xxx..
To je zdrzanie nula nula prd oproti celej akcii presunu ci zmazania, takze argument ze neni cas fakt neobstoji..
29.07.2019 - 09:57:31
04
tiez som za, moderator/admin nemaze denne stovky prispevkov aby nemal cas na to tam pastnut taky text.
29.07.2019 - 10:07:29
00
Praveze to je velke zdrzanie (oproti stlaceniu tlacitka) a zahlcuje to temu balastom. Mam ale zapisane riesenie, ktore bude informovat o zmazani/presunoch a nebude zbytocne nechavat v teme premazane prispevky.
29.07.2019 - 10:12:08
00
Ake zdrzanie, to sa da automatizovat, rovnako ako notifikacia o presune :)
29.07.2019 - 10:13:39
02
cervo napísal:
Praveze to je velke zdrzanie (oproti stlaceniu tlacitka) a zahlcuje to temu balastom.

Balastom je potom zahltena tema aj tak ked sa riesi kde jaky prispevok zmizol a preco :lol:
29.07.2019 - 14:10:29
00
cervo napísal:
Radkobicykel tlacitko na pridanie novej temy sa nachadza hore nad vypisom tem a taktiez dole pod vypisom tem fora (na mobile len dole). Ale ako pise petrik, najskor skus pozriet existujuce temy a najst temu blizku tej, co chces zalozit - na 99% sa to tu uz preberalo.

michalienko na tomto fore sa mazu veci bez vysvetlenia, ak porusuju pravidla fora, nie vzdy je cas a priestor a potreba vysvetlovat. Su temy, kde uz moderatori rezignovali na umiernenu a vecnu diskusiu; tu by sme este mohli nechat aky taky poriadok. Na baze tvojho predposledneho prispevku asi tusim, co by si rad aby moderatori riesili, ale je rozdiel medzi objektivnymi poruseniami pravidiel (napr. vulgarizmy, utoky, reklama atp.) a subjektivnym nesuhlasom s prispevkom alebo prispevkami konkretneho clena fora.



Fórum je sekcia portálu MTBIKER, rovnako ako bazár, magazín alebo shop, s tym rozdielom, ze moderatori fora nie su zamestnanci MTBIKERa ale dobrovolnici a maju volnu ruku v moderovani fora v ramci pravidiel, ktore su nastavene (ktore do znacnej miery nastavili). Nie su ovplyvnovani obchodom ani nijak motivovani obchodom. Forum nie je zakladom pre obchod a toboz nie jeho spojenym obrazom; tieto dve sekcie sa snazime drzat maximalne oddelene aby nevznikali hlasy ze ho moderujeme neobjektivne.


No na mobile to nevidím vôbec teda nejde mi to.... ale hľadám.temy ohladom nebrzdi mi predna brzda kotúčové brzdy. A vrzga mi sedacka keď idem a sedím na nej...teda keď si sadnem na ňu...je nejaká vazelina alebo co...tieto témy respektíve odpovede potrebujem ...jasné že asi pôjdem do servisu ale ci náhodou niekto neporadi...Brzdu stlacam na doraz a ma úplne slaby tah brzdenia dáva sa tam nejaká kvapalina? Ctm bicykel rambler...
29.07.2019 - 20:36:56
00
Skus napr.tu lhttps://www.mtbiker.sk/?cx=011701033491665897057%3Afwlxlf_xj7a&cof=FORID%3A11&ie=utf-8&modul=search&section=google&q=vrzganie
a tu : https://www.mtbiker.sk/forum/komponenty/ake-kotucove-brzdy-t21065.html
29.07.2019 - 21:24:02
00
Radkobicykel je to tam.

Prílohy:

Screenshot_20190730-075036_Chrome.jpg
Screenshot_20190730-075036_Chrome.jpg 199.58 KiB thumb_up0thumb_down

30.07.2019 - 07:51:32
00
Hmm, mne to tlačítko ukradli mimozemšťalia :^)
Edit: už som ho našiel. Nestačí si kliknúť na "Aktivne", "Tvoje".... ale treba vojsť do niektorého sub-fora, či ako to nazvať, tam už je.

Prílohy:

Screenshot_2019-07-30-08-01-45-183_com.android.browser.png
Screenshot_2019-07-30-08-01-45-183_com.android.browser.png 282.31 KiB thumb_up0thumb_down

30.07.2019 - 08:04:18
00
Este k tomu znemozneniu editovaniu .. napr. aj taka tema CYKLOVRCHOLY od KarolM, ale je takych viac, kde sa vzdy editoval prvy prispevok (gps tema?), aktualizoval kvoli odkazom , pridaval, atd. .. sice to bolo take ehm riesenie, ale aspon nieco .. tak aspon to nejako porieste...nech z tohto fora nie je uz uplny ..
31.07.2019 - 18:03:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up