Ahojte Ziletkari.

Chcem poprosit o radu: 99,9% jazdim na asfaltkach, ktore v pohode. Zvazujeme ale jeden vyjazd, kde ten asfalt je dost horsi. Je z takeho riecneho (gulateho) strku a dost to drnca. Okrem toho je na tej ceste kde to bordel (hlina, kamienky, nejaka mensia vetvicka). Asfalt je kd tu zvlneny popukany od korenov velkych stromov co pri chodniku rastu ...

Otazka c.1.: Da sa toto riesit ak kupim nejake sirsie plaste? Napr 27? (teraz jazdim schwalbe ultremo co su 23ky)

Otazka cislo2: Predpokladam, ze bike a kolesa daco vydrzia ale niesom si zasa taky isty. Chcem sa spytat, ci mate nejake skusenosti s takymto horsim povrchom, ci to demoluje kolesa ... a ako to riesite, alebo sa tomu vyhybate?
(BTW: to co zvazujeme je v rakusku okolo neusiedlerskeho jazera - takze to je otazka c3: ak ste tam niekto boli, tak ci to vobec stoji za to. Ake mate skusenosti .... )

Vdaka vsetkym za rady tipy.... :wink:
03.05.2008 - 17:45:24
00
neviem kolko je to km, ale bike to mysli v pohode zvladne.najviac by som sa obaval toho, ze rozrezes plast na nejakom kameni alebo na bordeli.ale ked das pozor tak pohoda.nevidim v tom problem.
03.05.2008 - 19:41:55
00
biku ani kolesám to neuškodí...len dávaj velky pozor na jamy, lebo ak nejaku vacsiu naberies vo vascej rychlosti je dost mozne ze si poskodis carbonovu vidlu...a co sa tyka plastov..ja by som vymenil..nemusia byt sirsie ale dal by som nejake starsie. mierne zjazdene. Je skoda znicit Schwalbe Ultremo. Radsej dorazit starsie. Inak aj ja mam otazku na teba. : Ako sa na tých Schwalbe Ultremo jazdí???? kolko si zatial na nich najazdil ???
03.05.2008 - 20:36:10
00
poriadne nafukat nech to striela a pevne rafiky...pribalit plast keby daco a je vybavene :)...zatial som plast rezol iba raz v pezinku a neviem ci to bol kamen ostry alebo sklo...27ky asi do prednej vidli nevlezu ...25ky skor ale aj tak by som to dako neriesil...23 su ideal...kup vittorky zafira...aspon by skoncili zivot rozsekanim a nie tradicnym popraskanim :)
03.05.2008 - 21:46:32
00
A čo takto použiť cyklokrosové plášte (ale nie štuplové, ale s tzv. diamantovým vzorkom)? Akurát si naozaj treba dať pozor, či vlezú do vidly a aj do brzd...
Ja som podobné problémy riešil cyklokrosovými plášťovkami TUFO C-28 s diamantovým vzorkom, ale už som ich dávno nevidel, nemajú ich ani medzi produktami na webe.
03.05.2008 - 22:39:45
00
Aj mňa by zaujímalo ako držia tie ultremá, teda ak to máš s čím porovnať.
04.05.2008 - 09:19:15
00
to mas este "dobru" cest. tu v okoli Žiliny sa kvalita oproti 90tym rokom o dosť zhoršila vďaka pribúdaniu áut a hlavne nákladiakov. po kraji sa dá ísť pomerne ťažko, lebo sú tam vytvorené vlny (vedľa vyjazdených koľají) čo je veľmi nepríjemné a nebezpečné na skľznutie rovno pod auto a krajnice sú plné kamenia a kúskov asfaltu (no proste hrôza). Skús ako ti radia. ja som z 20tok prešiel na 23jky a je to citeľne pohodlnejšie (aj vďaka novému rámu). Dávnejšie bol trend zužovať plášte - 19tky, 18tky - tie jazdil kámoš. Na ideálnom asfalte je to paráda, ale stačí drobná nerovnosť a je to v pi...i. 25ky vyzerajú na cesťáku ako balóny. Mne osobne sa to nepáči,ale keď už máme najdrahšie diaľnice... :P :wink: Tak by bohli investovať na opravu ciest 1,2 a 3tej triedy. Zlodeji.

Plášte: zadný Panaracer Stradius Elite 23-622 - zatiaľ vydržal zo všetkých najdlhšie. Je to veľmi dobrý japončík.
Predné: bežný Continental Ultra Sport 23-622
Prechádzam na Michelinky Pro2Race. (uvidíme)
04.05.2008 - 12:36:26
00
Lord Klaymen potom ked zacnes jazdit Michelinky Pro2 Race daj vedieť ako sedia lebo aj ja sa chystám prejsť na ne.
04.05.2008 - 13:19:24
00
Jo napíšem, ak nezabudnem. Ale skor to bude o ich vydrzi, kym sa zoderu do kostry. A ci zadne nepopraska pri patke. (snad nie) :wink:

A POZOR! Michelin uz robi novsiu verziu s lepsou prilnavostou: Pro3race !!! Je to aj vo VELO čislo teraz neviem niekde medzi 1-3 z tohoto roku.

Na mokrom nechodim, preto ma potesil ich hladky behun. A co sa tyka ich prilnavosti, ten velmi v zakrutach neotestujem. Kedysi som lahol ked som to skusil naklopit. Usmyklo mi predne koleso. Bolo to este na mojom prvom "cestaku" - Eske. Asi niekedy v 1992 - 1993. Kolesa mal trosku hrubsie: 26x1 3/8
Od vtedy na treningoch ci sutaziach v prudkych zakrutach ci esickach ako je napr. vo Vrícku stracam. Bojim sa klopit. A uz ani nemam najlacnejsi bicykel, tak ľahnúť na bok nechcem. :wink:
Stacili mi tie pady, ktore som "absolvoval". Drat koleno a scasti dlan po asfalte nie je nic prijemne a potom kupovat nove riaditka, rafik ci dualy, nieje nic lacne.
04.05.2008 - 19:14:34
00
No jasné, tak to ti verím. Aj ja som "absolvoval" nepríjemné pády a tiež si dávam pozor. A tak ja teraz zháňam plášte predovšetkým s dlhou životnosťou. Chcel som veľmi Michelin Krylion Carbon.No nezohnal som. Ale dúfam, že aj Pro2Race vydržia aspoň okolo 3 000-4 000 km.
04.05.2008 - 19:53:51
00
Inak aj ja mam otazku na teba. : Ako sa na tých Schwalbe Ultremo jazdí???? kolko si zatial na nich najazdil ???


Mam na nich cca 3 tisic km. Stale vyzeraju super nevidno opotrebenie a som do nich zalubeny. V strede maju tvrdsiu zmes a na okrajoch maksiu. Perfektne drzia v zakrutach a dokonca aj na vlhku. Ked ich zoslaham pojdem do nich znova. Veeelmi sa mi pacia.

BTW: Dakujem vsetkym za tipy a rady!
04.05.2008 - 20:23:28
00
hmm. zadne plaste mi nikdy nevydrzali viac ako cca 5-6 tisic km. jazdil som ich do vtedy, az kym na niekolkych miestach nebolo vidno kostru - "tkaninu" . predne vydrzia ovela dlhsie cca 15 tisic km. najdlhsie mi zatial na zadnom drzi spominany panaracer. ma dobru zivotnost. zatial cca 5 tisic a este je co drat...
04.05.2008 - 21:20:46
00
[quote="":*****]Aj mňa by zaujímalo ako držia tie ultremá, teda ak to máš s čím porovnať.[/quote:*****]

Ultrema drzia paradne...dnes som s nimi v 70-tke rezal dve serpentiny za sebou a chlapci len kukali co robim 8) :wink:

roadracing : Pro 2 Race su tiez paradne plaste vo vsetkych smeroch ale rataj s tym ze ti vydrzia tak 2000-3000km
04.05.2008 - 23:25:58
00

Ultrema drzia paradne...dnes som s nimi v 70-tke rezal dve serpentiny za sebou a chlapci len kukali co robim 8) :wink:

roadracing : Pro 2 Race su tiez paradne plaste vo vsetkych smeroch ale rataj s tym ze ti vydrzia tak 2000-3000km


by som si pozrel ten strach v ociach ked si skusal to drzanie v 70ke prvykrat :)..mne stacia v 50ke M Speedium 2ky, ale hranica je urcite vyssie :)
04.05.2008 - 23:34:56
00
tak to ano :lol: ...ale dovolil som si to na misete kde to uz velmi dobre poznam a uz z dialky som videl ze mam na ceste volno
04.05.2008 - 23:37:40
00
keyboard_arrow_up