no, ale mam este jednu otazocku k tomu : komplet vycistit, premazat a dat dokopy...
ked mam napriklad octalinkovy stred od shimana, (BBES30), tak ten sa hadam ani neda rozobrat, cize vy to myslite tak,ze vycistit vsetko okolo toho,nie? lebo nerad by som si znicil stred za 6 stoviek,koli tomu ze som lama:)
PS: mne to puka iba pri silovom slapani

Myslim ze vencekove stredy tu nema nikto na mysli :lol: Treba premazat stykove plochy, cize zavity misiek, puzdro osky, ktore sa vklada do lavej mysky, kluky zvnutra resp. dosadaciu plochu na oske, zavity na skrutke kluky, hlavu skrutky-tam kde tlaci na kluku pri dotahovani, zavity pedalov. A vsetko treba samozrejme vycistit ako to len ide. Nema zmysel mazat blato.
15.10.2006 - 20:30:11
00
Daj kľuky do polohy 6 hodín potom chyť spodný pedál a silno naň zatlač rukou dole a hore. Musíš sa zaprieť aj váhou. Ak je to v pedáli, tak to budeš rukou cítiť. Potom skús druhý pedál. Ak je to v tom, tak pomoc viď vyššie.
15.10.2006 - 22:02:39
00
Ono ja to mam asi tiez a v servise mi tovedali ze je to vraj kryva oska no mne sa to dak nezda. Mne to tez praska len pri vacsom zatazeni a vsimol som si ze stale v skoro rovnakej polhe pedalov.
25.10.2006 - 21:58:38
00
no premazal som to a pukalo dalej a volako tak zavrzdi ked je vo velkej namahe ale kupil som pedale a to pukanie ssa odstranilo ale ten vrzgot nie
26.10.2006 - 20:10:48
00
no premazal som to a pukalo dalej a volako tak zavrzdi ked je vo velkej namahe ale kupil som pedale a to pukanie ssa odstranilo ale ten vrzgot nie


8) NO chlapi, môj bike mal podobné syndrómi ako Marost-ov. Všetko možné som vyčistil a premazal a stále mi v klukách niečo vŕzgalo ako pri starých kolíkových klukách.
Nakoniec som zistil, čo to bolo.
Po Banskoštiavnickom maratóne som umýval bike a náhodou som chytil veľkú pílu na klukách :shock: a ona sa kývala nie len dopredu a dozadu ale aj z ľava do prava. Hviezda do ktorej sú uchytené prevodníky sa povolila zo zalisovaného spoja s klukou.
No proste keď som chytil kluku a veľkú pílu, bol vidieť pohyb medzi samotnou klukou a prevodníkmi.
:? No proste úžas, kluky neboli staré ani rok. A viete, čo to bolo za značku??? No predsa SHITMANO Deore OCTALINK.
Tak som to išiel reklamovať priamo do OSLIAN a za týždeň mi to vymenili za iné kluky, ale novší model s HOLLOWTECH II technológiou. Že vraj výrobná vada.
:roll: ALE sú tiež rovnako lisované (hviezda s klukou) ako tie predchádzajúce, tak čakám, čo sa udeje. Zatiaľ žiadne praskanie.
31.10.2006 - 06:00:57
00
klasicky problem shimano kluk...
31.10.2006 - 08:25:02
00
mne sa to pred 2 rokmi stalo tiež na deorečkách a takisto mi ich vymenili kus za kus, odvtedy držia. len nechápam, že si si to nevšimol skôr :oops:
31.10.2006 - 08:41:25
00
base, mam tiež kluky od shimana ale nič take sa mi nerobi neviete poradiť
neviem prečo to robi jazdim trial ale zase tak tomu nedavam zabrať
31.10.2006 - 13:47:35
00
to marost: ten pavuk sa ti na kluke nemusi vobec hybat a bude ti to tam vrzgat. sprav taky pokus, nastriekaj trochu oleja (nie wd40) na ten spoj kluka-pavuk a uvidis. ak to prestane, tak je to jasne, ak nie, treba hladat inde.
pozri obrazok pre nazornu ukazku...

Prílohy:

kluka.jpg
kluka.jpg 38.28 KiB thumb_up0thumb_down

31.10.2006 - 14:07:38
00
martin,dobre vdaka
31.10.2006 - 14:59:53
00
Nepouzivat WAP-ku pri umyvani. Ak nieco vrzga, ani diva svina nevie odkial to ide. Povacsinou pomoze postupny "overhaul" komponentov na biku. Nepouzivajte WD40.

BTW - "overhaul" = totalne rozobratie , vycistenie, namazanie a zlozenie. Pred montazou vycistit velmi dokladne stycne plochy a zavity (jemne naolejovat alebo pouzit loctite (cerveny na pevne spoje, modry na menej narocne spoje))
31.12.2006 - 15:03:04
00
Zdar mam podobny problem, pri silnejsom zabere pravou nohou sa ozyva praskanie. Je to bud pedal alebo kluka podla mna. Bike je novy, sotva 50 km. Staci premazat a dotiahnut?
28.04.2008 - 07:03:51
00
mne stale prasklo nieco tak som sa nasral a namazal som v strede aj co sa neda proste secko de je spoj a tichuckooo a j asom mslel ze to su pedale kupil som nove :oops: ale uz teraz viem ze je to len ten skur.... prach
28.04.2008 - 15:10:54
00
Ono ja to mam asi tiez a v servise mi tovedali ze je to vraj kryva oska no mne sa to dak nezda. Mne to tez praska len pri vacsom zatazeni a vsimol som si ze stale v skoro rovnakej polhe pedalov.


skontroluj aj skrutky na pilach
08.05.2008 - 19:45:54
00
keyboard_arrow_up