na take chudnutie je podla mna najvhodnejsi cestak.

Co mate stale s tym chudnutim? So svojou hmotnostou som spokojny. Po poslednych prispevkoch som pochopil, ze si vlastne potrebujem iba poriadne pokecat :).
04.05.2008 - 21:40:52
00
Niekto asi potrebuje schudnut...
04.05.2008 - 21:42:31
00
tiez si myslim.tretina europanov ma nadváhu:)
04.05.2008 - 21:49:24
00
Co mate stale s tym chudnutim? So svojou hmotnostou som spokojny. Po poslednych prispevkoch som pochopil, ze si vlastne potrebujem iba poriadne pokecat :).
Tak a od teraz budeme spolu dvaja kecat hore kopcom :lol:
06.05.2008 - 15:10:52
00
Tak a od teraz budeme spolu dvaja kecat hore kopcom :lol:


kecat mozete pri pive hore kopcom sa maka :lol:
06.05.2008 - 20:44:01
00
pri pive ne... jfab nemoze, ked ta pri kofole alebo mlieku :lol:
06.05.2008 - 20:49:49
00
Cely problem so zbavovanim sa tukov je ten ze primarny zdroj energie pre telo su sacharidy. Tie primame v najvacsej miere zo stravy, najrychlejsie ich dokaze telo spracovat. Tak isto mozog pracuje takmer vyhradne na sacharidoch. Pre schudnutie je potrebne zrychlit metabolizmus a ,,prepnut,, ho na tuky, ako primarny zdroj energie. Tato metoda sa vola sacharidove vlny. Problem je vsak s tym ze pri nedostatku energie, ked je telo nutene siahnut na svoje zasoby, nespaluje len tuk ale aj svalove vlakna a to vo velmi blbom pomere cca 40% tuk a 60% svaly. Prist o svoje tazko vybikovane svaly :) nieje cielom, preto je treba v strave prijimat velke mnozstvo bielkovin aby ich ochranili. Pocas tyzdna sa obmiena mnozstvo sacharidov v strave cim metabolizmus slape na maximum. Sacharidy sa davkuju nasledovne (pre 80kg muza). Pondelok-50g,utorok-100g, streda-200g, stvrtok-250g piatok-300g, sobota-400g, nedela-500g. Sobota, nedela je uz uplne v pohode ale prve tri dni z tyzdna su uplne peklo. Neodporucam to robit v pripade ze vyuzivate v robote/skole mozog vo velkej miere (skusky, matury...). Ja osobne som sa nevedel na nic sustredit, rozmyslat, proste som do toho cumel a cumel ako guma. Ked si pozriete tabulky nutricnych hodnot dojde vam ze strava nebude velmi pestra (bohuzial dost draha). Prakticky nonstop rybie file, kura, tvaroh, vajicka. Vsetko bez prilohy. Tie jedla su super par dni potom clovek tuzi dat si ryzu, hocico co ma sacharidy. Je zaujimave ako telo vie rozoznat v com su sacharidy a po tom tuzi :) Pocas toho nieste nikdy hladny v podstate lebo masa jete dost, ale je to taky cudny pocit, proste s plnym bruchom stale hlad po dacom (koli sacharidom).
Samozrejme vela vela vela vody. A vela aerobneho treningu, co pre bikera nieje problem. Najma maximalne nicenie sa prve dni z tyzdna ked je po vikende vo svaloch dost sacharidov.
Za dva tyzdne som schudol 2-3 bez straty svalov alebo vody. Z toho tyzden je len taky startovaci, tam sa vela schudnut neda. Mne tie dva tyzdne stacili aby som bol spokojny s vahou, slo len o taku rychlu korekciu po zime :)))
10.05.2008 - 09:29:39
00
CarbonMike a co hovoris na dietku,kedy sa mesiac papka len naturalna ryza :?: :roll: A vela,vela vody :?: :roll:
Kamoska super schudla,to bol taky start,potom robila delenu stravu...
Ale pocula som,ze tym moze odist pankreas.. :roll:

Chcem sa opytat,ci niekto z Vas pozna cvik,aby schudli ruky... :?: Mam pocit,ze ich mam ako zapasnik.. :roll: a nezalezi to na vahe...proste chcem v nich dat dole objem a vyformovat,mam jednorucky kilove,ale neviem,neviem.. :roll: 8)
10.05.2008 - 20:34:42
00
Cely problem so zbavovanim sa tukov je ten ... :)))


Tak som si to prestudoval a mam pocit, ze ani nemusim spalovat. Radsej budem zit v pohode so svojim tukom. :P
10.05.2008 - 20:44:13
00

Tak som si to prestudoval a mam pocit, ze ani nemusim spalovat. Radsej budem zit v pohode so svojim tukom. :P

Dobre robis... :P aj s chlpami...v lete robia tien a v zime hreju.. :lol:
10.05.2008 - 22:10:25
00
Dobre robis... :P aj s chlpami...v lete robia tien a v zime hreju.. :lol:[/quote]

...a drzia sa v nich vsakovake zvieratka...fuuuuj :wink:
10.05.2008 - 22:14:15
00
..no, treba sa občas aj umyť... :-)
11.05.2008 - 05:59:13
00
[quote="" ].....potom robila delenu stravu...[/quote]

Ja som tiez zacal vyuzivat "delenu stravu" Ked si davam klobasku tak si ju "delim" na kolieska. Predtym som do nej surovo hryzol.
11.05.2008 - 07:56:34
00

Ja som tiez zacal vyuzivat "delenu stravu" Ked si davam klobasku tak si ju "delim" na kolieska. Predtym som do nej surovo hryzol.

Ja si delim tak,ze masko sezeru v kuchyni a zemiaky v obyvacke..a som podelena.. :wink:
11.05.2008 - 08:22:15
00
2Ivka: Fuu no mesiac jest len ryzu to si neviem ani predstavit :) Ja osobne by som to neskusal. Chybalo by ti mnozstvo vitaminov, mastne kyseliny a podobne. Aj pri tej rysovacej diete co som pisal mas odporucanu jednu lyzicu oleja (rastlinny alebo lepsie olivovy) aby si doplnala niektore specialne latky. Samozrejme zelenina v rozumnom mnozstve pocas celeho tyzdna. Ovocie nie, vacsina ovocia je nadupana sacharidmi.
K tym rukam... myslis predlaktie az po dlan alebo hornu cast ruk?
Vyrysovat sa to da. Rob cviky s co najvacsim poctom opakovani a nizsimi vahami. Najlepsie v kombinacii s rysovacou dietou ale to uz ako chces.
Mrkni na cviky: http://www.sportujeme.sk/cviky-na-predlaktie/
Na lavo si mozes dat inu svalovu partiu....

2lakko: :lol: Som sa strasne rehotal....

Delena strava je tiez fajn. Hlavne sa treba snazit jest casto za den po mensich davkach (5-7x za den). Metabolizmus maka na plne obratky a lepsie spaluje.
11.05.2008 - 09:21:31
00
keyboard_arrow_up