plazzer napísal:
Vuk neviem ci si prasteny, ale Piny pisala uplne, ale uplne o niecom inom.

Piny pisala
"Každý má nejaký životný príbeh a aj z toho najťažšieho sa dá vyťažiť maximum! Len to treba chcieť a nie sa sťažovať a ľutovať"
Tak nech sa snazi vytazit maximum. Ja chapem ze to bude mat tazke.
Ale nieje vhodne niekomu napisat, ze nemam byt pesimista, ked sa sama stazuje, aj ked pochopitelne. Dufam ze sa jej dieta uzdravi.
Ja sa stazujem len na svoje problemy a nikomu nepisem, ze ma zo svojich problemov vytazit maximum a aby ste sa vzchopili a posluchalu ma.
Ked na mna reagujete, tak detailnejsie vysvetlujem preco mi volaco vadi, aby ste to pochopili.
Na mtbiker som reagoval iba s poziadavkou aby uvadzali hmotnost bicyklov a dalsieho tovaru pre gramarov.
Je ich vec ci to spravia.
Ked som napisal ze mi vadi cakat v rade je to len moja vec.
10.03.2020 - 20:11:14
00
Piny imunitu skontrolujte uz teraz,nie ze cakat,to Ti zase aky lekarik naordinoval,ze nie :tmi:[/quote]

Pani doktorka z alergológie.
Keby som nebola taká neodbytná a nechodila ku obvodnej ako na klavír, tak čakáme kým nám to prejde samo ako povedala . Kašľal 4 týždne. Boli sme doma 3. Potom nás vypísala do školy. Našťastie som sa za tri dni vrátila, pretože sa išiel v škole zadusiť. To už som trvala na odberoch krvi , steroch aj RTG. Mám tri deti, ale taký kašeľ som ešte nezažila. Úplne iný od začiatku. Ale nikto nepočúval 😔 Považovali to za chrípku, keďže práve bola tá vlna chrípkovej epidémie u nás a CRP bolo opakovane 3. Preto sme to mali len vyležať s kvapkami proti kašľu.

Nerada by som tu už ďalej rozoberala, prepáč.
10.03.2020 - 20:13:03
00
Zornica je tyzden pred krachom :-D Ludia nemaju ani decembrove vyplaty (tyzden stara info). a tiez som si myslel ze strieborne vlakno ma antibakterialny ucinok a nie antiviroticky.
Zatvorenie skol v praxi - omladina nakupila chlast a cigarety a uz sa dezinfikuju v grupach na priehrade :-D myslim ze ich mali nechat v skolach - tam boli aspon pod kontrolou, toto je cele zle.
skoda ze videa od BUBA uz niesu nestihol som si ich pozriet.
Rusko je na tom ako? Lepsie dezinfikuju ako slovaci? Taliani to s ich vinom moc nezvladli :-D

Inak rúško - moc si to neviem predstavit - povedzme ze idem na nakup - dam si rusko, pridem z nakupu domov dam si ho dolu a? mal by som ho zahodit nie? Ked budem potrebovat ist zasa von mal by som pouzit nove.
Ked som dlho niekde - mam rusko - potrebujem sa napit, najest - dam si rusko dolu a ? pouzit potom nove? ked niekto pije kazdu hodinu tak zakazdym nove?
10.03.2020 - 20:17:43
00
quote="Vuk@1570284"]
Ale nieje vhodne niekomu napisat, ze nemam byt pesimista, ked sa sama stazuje, aj ked pochopitelne. Dufam ze sa jej dieta uzdravi.

Počúvaj ty človek jeden, nikdy viac nereaguj na moje príspevky a už vôbec nepoužívaj moje dieťa a mňa vo svojich príspevkoch! Buď takej lásky prosím Ťa!
10.03.2020 - 20:20:25
07
Dnes som v Taliansku a mám chvíľu čas, tak som bol "v teréne". Bol problém stretnúť niekoho na ulici. Dokopy som mal v "osobnej zóne" 3 ľudí. Jeden išiel oproti po chodníku, už akokeby z diaľky hľadal "únikovú cestu" aby sme sa vyhli, obišli sme sa tak ledva na meter. Druhý, toho som oslovil, držal poctivý odstup 1,5m ale odpovedal mi a tretí sa ku mne priblížil až natoľko, že ja som cukol a s ním tiež prebehla konverzácia. Všetci traja (plus aj ja) bez rúška. V obchodoch mali predavačky rúška a prázdne ulice, prázdne obchody, prázdne bary a reštaurácie... Až tak smutno, by som povedal...
A aj cestári mali rúška, ale nasadené ho mal len jeden. Až ma mrazilo, keď som videl v obchodoch predavačky v rúškach a gumených rukaviciach
10.03.2020 - 20:21:33
00
Papierove vydrzia 3 hodiny za predpokladu nenavlhnutia. Niektore 8h.
Tam hovorili o vyprati a vyzehleni.
Aj plienky sa tak kedysi prali a zehlili.
Rusko chytat za snurky, zvesit a napit sa. Nechytat za nazbierane patogeny, tak ako filter vo vysavaci nachyta prach.

quote="Piny@1570290"]quote="Vuk@1570284"]
Ale nieje vhodne niekomu napisat, ze nemam byt pesimista, ked sa sama stazuje, aj ked pochopitelne. Dufam ze sa jej dieta uzdravi.

Počúvaj ty človek jeden, nikdy viac nereaguj na moje príspevky a už vôbec nepoužívaj moje dieťa a mňa vo svojich príspevkoch! Buď takej lásky prosím Ťa![/quote]
No ale ani mne by nemal nikto pisat ze sa mam vzchopit a nevzdychat. Ja len reagujem na utoky na mna. Ja utoky nezacinam nikdy. Stazujem sa len na seba.


Naposledy upravil zaman dňa 10.03.2020 - 20:28:54, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 20:24:54
00
tulenik
Pisal som respiratory. Rusky su placebo. Pre monterov kupujeme bezne respiratory a dobre viem, ze proti virom, sporam a pod. su ucinne len triedy FFP3. Prave 3 a 2 triedu pouzivame. Preto som sa pousmial pri plane rychlo vyrabat ruska na Slovensku. SMS vedia posielat, ale urobit poriadnu osvetu, zaskolit a vybavit uradnikov prveho kontaktu, to nie. Parodia na stat.
10.03.2020 - 20:28:14
00
Gusto0 napísal:
...Inak rúško - moc si to neviem predstavit - povedzme ze idem na nakup - dam si rusko, pridem z nakupu domov dam si ho dolu a? mal by som ho zahodit nie? Ked budem potrebovat ist zasa von mal by som pouzit nove...


Rúška sú klasifikované podľa účinnosti filtrovania a maximálneho celkového prieniku (FFP1, FFP2 a FFP3), ďalej pomocou použiteľnosti a odolnosti voči zaneseniu.
Vysvetlené značenie:
R = opakovane použiteľné
NR = jednorazové použitie (len na jednu zmenu)
D = spĺňa požiadavky na odolnosť voči upchatiu

Príklad rúška u nás v práci: 3M™ Aura™ 9322+ FFP2 NR D

Pre zdravotnícky personál dnes prednostne zháňajú min. FFP2 (94%) a najlepšie FFP3 (99,98% filtrácia).
10.03.2020 - 20:37:15
00
corsair napísal:
Dnes som v Taliansku a mám chvíľu čas, tak som bol "v teréne".

Ahaaaa .. siel si po dalsiu davku, vsak ? :D
Sakra .. teraz mi daju karantenu, lebo som ta citoval :tmi:

romanx napísal:
SMS vedia posielat,

Ale pokrok, nie :D ? Za takych 30 rokov sa mozno posunu aj dalej :lol:
10.03.2020 - 20:42:25
02
Vuk Ak ty si doma mesiac, tak ja zoreriem kefu a vyserem kartac :D Ty uz treti rok tahas sluzbu na majaku Stannard Rock Light a nas tu budes lakovat :D
10.03.2020 - 20:44:49
00
Vyrus neprezije nad 26C na suchom vzduchu.
Nad 26C + vlhko miluje.
10.03.2020 - 20:44:56
00
Ito Hej, ale nenašiel som "zdroj" bohužiaľ... Alebo skôr, nechcelo sa mi s dochrámaným kolenom krívať tak ďaleko, tak len tu "po meste" 😀
10.03.2020 - 20:49:17
01
Hosť napísal:
Piny imunitu skontrolujte uz teraz,nie ze cakat,to Ti zase aky lekarik naordinoval,ze nie :tmi:


Pani doktorka z alergológie.
Keby som nebola taká neodbytná a nechodila ku obvodnej ako na klavír, tak čakáme kým nám to prejde samo ako povedala . Kašľal 4 týždne. Boli sme doma 3. Potom nás vypísala do školy. Našťastie som sa za tri dni vrátila, pretože sa išiel v škole zadusiť. To už som trvala na odberoch krvi , steroch aj RTG. Mám tri deti, ale taký kašeľ som ešte nezažila. Úplne iný od začiatku. Ale nikto nepočúval 😔 Považovali to za chrípku, keďže práve bola tá vlna chrípkovej epidémie u nás a CRP bolo opakovane 3. Preto sme to mali len vyležať s kvapkami proti kašľu.

Nerada by som tu už ďalej rozoberala, prepáč.[/quote] tak alergiologicka alebo kvalitna imunologicka...... ja ked som sa opytal 3 lekariek v LV kyvadlo tvorby naivnych Th0,tak abs nevedeli o com tocim :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: tolko o nasom zdravoctnictve a alergiologoch
ja si pamatam 2014,ze som kaslal 4mesiace tak,ze ma museli hospitalizovat pod Zoborom na plucnom,kde sa chodi povacsinou iba umierat....doteraz ten primar Majernik nevie co mi bolo :wasntme:
tiez mi robili testy na H1N1,H5N1 a bohvie ake,vtedy to bolo rozsirene.....
sup sup kvalitny imunolog,nech ho testne poriadne prave teraz alebo vycalovat 350€ a na Teslova 33 ho testnut poriadne u Durovskej,ale za prachy, a hlavne to budes mat dobre aj popisane,co ako preco
10.03.2020 - 20:57:20
00
Gusto0 napísal:

skoda ze videa od BUBA uz niesu nestihol som si ich pozriet.

no ze mas ist rychlo na bubo.sk a vybrat si zajazd do bezpecnych exotickych krajin, lebo tu na Slovensku zacne uz coskoro exponencialne pribudat pocet nakazenych a mrtvych

corsair
snad sa budes riadit tymto rozhodnutim
http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/Rozhodnutie_karantena_verejna_vyhlaska09_03.pdf
10.03.2020 - 21:04:04
00
Ennio: aj v tej vyhlaske mas napisane, ze corsair sa tym riadit nemusi :) .. aj preto som s nim srandoval tak, ako som srandoval /a bolo to aj tak pochopene/. Treba vediet co a ako :)
10.03.2020 - 21:46:52
01
keyboard_arrow_up