odpoved na moju davnejsiu otazku - ako dlho roznasa virus bezpriznakovy clovek - snad to nieje hoax - je to na viacerych serioznejsich weboch - 37dni, cize po 14d karantene to vypustia zasa medzi ludi - kedze inkubacka doba+testy = cca tyzden vsetky cisla su stare
https://dennikn.sk/minuta/1797609/
16.03.2020 - 08:55:19
00
Každý zatiaľ len odhaduje, je to nová vec. Ako už ktosi poznamenal, treba sa správať tak, ako by to už teraz mal každý. Nevytvárať zbytočnú paniku, ale ani nič nepodceniť. Ak neviem zabezpečiť, že neprídem do zbytočného kontaktu (s vírusom), tak radšej sedieť doma.
16.03.2020 - 09:11:28
01
Citam na Sme, ze v CR nezakazali prechadzky, len /logicky/, zdruzovanie osob. Okrem teda tych pra miest, ktore uzavreli uplne. A citam tiez, ze bufety, resp. rychle obcerstvenie, ktore su cez vydajne okienko, zavrete nemusia byt.

https://domov.sme.sk/c/22359440/koronavirus-na-slovensku-sledujeme-minutu-po-minute.html
https://svet.sme.sk/c/22359427/cela-ceska-republika-bude-v-karantene.html
16.03.2020 - 09:13:38
01
to som tiez cital - stacilo ze do dveri hospody dali stol, a hned mali "okienkovy vydaj" :) proste Cesi :)
16.03.2020 - 09:24:59
00
Minikin napísal:
Za vyprsane STK/EK po 12.3.2020 do odvolania pokuty vraj nebudú. Zaujímavejšie to bude po odvolaní, keď sa to nakopí a vieme, že už teraz niekde nestíhali.

Auto bude mať 10 rokov, mal by som ísť na 4. STK. Vždy som išiel tak o týždeň - dva skôr, preventívne. Pred dvomi rokmi som mal plánovanú operáciu, tak som bol na STK o mesiac skôr. Teraz, vďaka ohrozenia vírusom, sa možno posuniem možno niekde až na výročie kúpy nového auta. V posune mám zahrnuté aj čakanie po uvoľnení opatrení, prihlásim sa a mesiac-dva budem čakať v poradovníku.
16.03.2020 - 09:26:25
00
iron.hide napísal:
.

Takze krátka epidemiologicka analyza ... on bol pred 3 týždňami v Rusku, pred týždňom na lyžovačke v Rakúsku a údajne sa nakazil teraz od kolegu , ktorý sedí na zadnici od decembra 2019 a doteraz bol asymptomatický !!! A debilko vydedukoval , že sa nakazil od kolegu , ktorý mal príznaky v utorok a pisateľ od štvrtku . Nakazil sa od kolegu vírusom , u ktorého je inkubacna doba 2-14/16 dni 😂 . Skvelá analýza ... a preto , by mali ľudia počúvať odborníkov , autority a nie dávať takéto mylne závery . Nemajú totiž vedomosti s preto je momentalne stav taký , aký je ... a nic iné ako tvrdé opatrenia nás neochrania . Takze ON nakazil kolegu , nie opačne ...
16.03.2020 - 09:27:43
010
Ja idem na stk 31.3 :) dufam ze uz bude otvorena medzitym
16.03.2020 - 09:28:54
01
pre toto by sme mali byt vsetci doma na riti... ako Ramon pise, tvrde opatrenia .... vcera mi to iste povedala segra, lekarka na plucnom vo FN v Brne ..... mame sediet na riti aby pacientov nebolo naraz vela, potom to vedia zvladnut.... inak nebude dost posteli, pristrojov, personalu

https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/world/corona-simulator/?fbclid=IwAR3cO2E-QgEFeg-o_olg33X7OnsLzTjn4mBXlhtBWbGNUPXQfxPMwCVgiBI&utm_campaign=wp_main&utm_medium=social&utm_source=facebook
16.03.2020 - 09:30:43
02
Už sa dajú v archíve pozrieť Mimoriadne správy, v ktorých sa možno pánko prekecol, že s Covid-19 sa stretli na ich klinike (na SK) už začiatkom januára...
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15285/219292
16.03.2020 - 09:32:19
00
iron.hide napísal:
to som tiez cital - stacilo ze do dveri hospody dali stol, a hned mali "okienkovy vydaj" :) proste Cesi :)

:D .. tak podstatne je, aby sa nezgrupovali ludia, hlavne nie v uzavretom priestore. A ti co su doma v karantene, si to cele zamoria a po 14 dnoch to mozno pojdu sirit dalej :D .. dufam, ze ti co zvyknu fajcit a zamorovat mi tym byt nebudu nakazeni .. zatial je zima, ale ked sa otepli ...
16.03.2020 - 09:35:15
00
iron.hide napísal:


Ak môžeš a chceš , kľudne tam pripni môj odkaz z našeho fora , nech v tých Čechách “ neumru sprostý “ . Sprosti , že si budú myslieť že sa dá týmto Konkretnym vírusom nakaziť od niekoho , čo sedí cez 2 mesiace na rici a ma ma minimum sociálnych interakcii . Snáď sa poučia ...
16.03.2020 - 09:40:49
01
Ramon1 klud, tato informacia o zatvoreni STK a nepokutovani neplatnych STK/EK tiez suvisela s virusom a trapi ludi. Ak ju nebudu mat, tak mozno budu pobehovat krizom krazom od STK stanice do STK stanice a narobia este viac skody. Nie kazdy si povie ze je to len 110 eur pokuta (ci kolko to je) nech to cert berie. Stres tiez znizuje imunitu.
16.03.2020 - 09:44:28
03
Ja som akurát po 24 hodinovej službe na záchranke , kávičku som popil , detičky aj ženušku vyobjímal a idem si pospať ... som v absolútnom klude . Ježiš vie prečo som zvýraznil ten offtopic .

Edit predchádzajúceho príspevku. “ Ak môžeš a chceš , kľudne tam pripni môj odkaz z našeho fora , nech v tých Čechách “ neumru sprostí“ . Sprosti , že si budú myslieť , že sa dá týmto Konkretnym vírusom nakaziť od niekoho , čo sedí cez 2 mesiace na rici a ma ma minimum sociálnych interakcii . Snáď sa poučia ...”
16.03.2020 - 09:50:32
00
Skôr do vtipkára... Na FB som videl reportáž o Slovákovi, ktorý robí vonku a keď sa dozvedel o ubytovni v Gabčíkove tak, že ide domou. Nakoniec ho dali do inej ubytovne a ešte musel chudáčik za to aj platiť. 😂😂😂 Takže si myslel, že osere systém a bez toho, že by musel robiť bude jesť, piť a v teple 😂😂 Nájdu sa všelijakí...

Nemusím asi povedať, že do našej Slovenskej štátnej kasy neprispel asi ani cent, keďže odvody platil v zahraničí...
16.03.2020 - 09:59:20
00
V Rakusku tiez uz prechadzky len osamote, alebo s ludmi v byte. A so psom :D Ano, takto by to malo byt .. nie hordy turistov, ktori sa vrhli na vsetko.
16.03.2020 - 10:03:19
02
keyboard_arrow_up