Kvoli urazu clenka vrtulnik? To tam mohli poslat terenne auto od Zosky. Keby niekto naozaj vrtulnik vtedy potreboval a zomrel by, tak by som chcel vidiet potom to zdovodnenie opodstatnenosti pouzitia vrtulnika na zlomeny clenok...
27.04.2020 - 12:20:57
04
ja som uz zazil, ze chceli volat vrtulnik kvoli krvavym otlakom pri mojej zene :-) je pravda co pises, ale zrejme maju nieco v zalohe, resp. by ich odvolali z tejto akcie, ale oni su radi, ze mozu z casu na cas nasadit vrtulnik, samozrejme prva otazka je, ci mas poistku...
nakoniec nas zobral Duro z Durkovej autom na otocku do dediny, bolo to v case volieb 2010 a za spravne odvolenie bral vsetkych, ktori boli na utulni :-D
27.04.2020 - 12:34:49
01
vrtulnik vcera lietal aj kvoli tomu poziaru pri Cmelku. Bol som vtedy blizko PB a stale som ho pocul hucat, a tiez bolo vidno aj dym.
V clanku vyssie pisu:
Na mieste zasahoval aj vrtuľník, ktorý naberal vodu z neďalekej Kučišdorfskej priehrady. Na požiarisko vylial vrtuľník Mi 171 30-tisíc litrov vody.
27.04.2020 - 12:36:49
00
Dzuch-Ban napísal:
ale oni su radi, ze mozu z casu na cas nasadit vrtulnik, samozrejme prva otazka je, ci mas poistku...

Priznam sa, ze neviem ako to realne funguje, ale pride mi minimalne zvlastne, ak poistovna, ktora ma taky zasah preplatit, nevyhodnocuje opodstatnenost nasadenia vrtulnika a bez pripomienok ho preplati. Ja keby som za to niesol v poistovni zodpovednost, tak v tomto pripade to neuznam ako opravneny naklad a zaplatit to bude musiet ten, co neopodstatnene vyslanie vrtulnika odobril.
27.04.2020 - 12:57:12
02
LESOPARK BA - https://www.cas.sk/clanok/974182/sprava-ktora-bratislavcanov-potesi-minister-a-primator-dohodli-vytvorenie-velkeho-lesoparku/
27.04.2020 - 12:59:02
04
boli sme na Zochovej chate s deckami a videli sme ho startovat zblizka. Synovia kmitali na pumptracku a vrtulnik 'parkoval' hned vedla, tipoval som ze sa niekto rozsekal na motorke na Pezinskej babe, dik za info.
27.04.2020 - 13:02:45
00
Cykloturista napísal:


rád by som bol optimista, aby rovnaké stanovisko bolo pre všetky katastrálne územia minimálne po Pezinskú Babu. Keďže pribúdajúcim počtom ľudí v lesoch v lesoparku sa bude rozširovať počet aj nad "vzdialenejšie" oblasti. A viacmenej, v týchto mestách už začínajú tvoriť dosť podstatnú menšinu ľudia buď z ba alebo z iných kútov slovenska prichádzajúcich za prácou (nie je to útok ani na jednu skupinu, je to iba spoločenský vývoj). A konečne by to aj nad Jurom, Limbachom a Pezinkom nevyzeralo ako na Marse.
27.04.2020 - 13:25:47
01
iron.hide napísal:
vrtulnik vcera lietal aj kvoli tomu poziaru pri Cmelku. Bol som vtedy blizko PB a stale som ho pocul hucat, a tiez bolo vidno aj dym.
V clanku vyssie pisu:
Na mieste zasahoval aj vrtuľník, ktorý naberal vodu z neďalekej Kučišdorfskej priehrady. Na požiarisko vylial vrtuľník Mi 171 30-tisíc litrov vody.



To bol druhý vrtuľník a točil sa na Čmelok niekoľkokrát. Inak hasičov k tomu zásahu sme na babe návádzali kam majú odbočiť, lebo išli k pod Čmelok postupne tri partie.
27.04.2020 - 13:44:13
01
toygrik napísal:
rád by som bol optimista, aby rovnaké stanovisko bolo pre všetky katastrálne územia minimálne po Pezinskú Babu. Keďže pribúdajúcim počtom ľudí v lesoch v lesoparku sa bude rozširovať počet aj nad "vzdialenejšie" oblasti. A viacmenej, v týchto mestách už začínajú tvoriť dosť podstatnú menšinu ľudia buď z ba alebo z iných kútov slovenska prichádzajúcich za prácou (nie je to útok ani na jednu skupinu, je to iba spoločenský vývoj). A konečne by to aj nad Jurom, Limbachom a Pezinkom nevyzeralo ako na Marse.


len nie vsetko su Lesy SR, na nad Jurom je 1. Svatojurska a pod..
27.04.2020 - 13:53:17
01
maros1974 napísal:
boli sme na Zochovej chate s deckami a videli sme ho startovat zblizka. Synovia kmitali na pumptracku a vrtulnik 'parkoval' hned vedla, tipoval som ze sa niekto rozsekal na motorke na Pezinskej babe, dik za info.


Takze pumprtack je uz odomknuty? Dva krat sme tam boli a bol tam zamok.
27.04.2020 - 14:12:27
00
Vallo tu chce nejaký nezmyslený veľký lesopark a nevie si urobiť poriadok ani v tom terajšom lese.každý deň tu nejakí xuji opekajú pritom je to zakázané už pár týždňov.Budovanie nelegálnych ciest kadejakými aktivistami...Štátne lesy treba predať,aby mali konečne skutočných vlastníkov a nie ten bordel ktorý tam je 30 rokov.
27.04.2020 - 14:49:56
01
jj, treba ku kazdemu ohnisku postavit aspon 3 policajtov a 24/7 lietat nad lesom s dronmi a pri prvom naznaku dymu hned odpalit tomahawk
27.04.2020 - 14:55:29
05
u teba je to už pravidlo,že vždy nasilu potrebuješ trepať nezmysly.keď je raz zákaz kladenia ohňa z dôvodu dlhodobého sucha tak sa to má dodržiavať a nie trepať blbosti typu foobar.
27.04.2020 - 15:00:09
03
Vcera jeden zachranarsky vrtulnik sedel aj pri Kucisdorfskej priehrade o cca 15-16, asi sa ten zo zosky odbehol napit.

Triki tvoje progresivne nazory pozname, lesy predat a potom na nich "hospodarit" - klcovat jak besni. Ja si naopak myslim, ze od Kobyly po Modru by mal stat lesy vykupit a viac sa ich nedotknut. Rekreacna funkcia tam ma ovela vacsi vyznam ako ta trocha dreva, ktoru par jednotlivcov vozi do Rakuska.
27.04.2020 - 15:01:11
010
progresívne sú názory kadejakých ochranárskych aktivistov.To,že ty si mýliš slovo hospodáriť so slovom kradnúť nie je môj problém.Bohužial 40 rokov bolševizmu sa z toho národa už nikdy nevykorení.
27.04.2020 - 15:06:54
02
keyboard_arrow_up