Jedna z najlepsich ceskych znaciek, kvalitne duralove ramy....nic?
25.04.2006 - 15:17:31
00
asi nic, kazdy jazdi nieco ine :P
25.04.2006 - 15:19:46
00
Skoda ze na slovensku sa jazdi velmi malo znaciek. Najcastejsie komercky typu author, merida, kelly's, dema, pritom staci zbehnut nedaleko do ciech a clovek tam vidi nepreberne mnozstvo inych znaciek. Je pravda, ze vacsinou ide o ceske, ale myslim, ze su urcite kvalitnejsie. A pritom, neni problem aj pre nasinca to kupit. Cez net sa da vsetko
25.04.2006 - 15:23:53
00
Skoda ze na slovensku sa jazdi velmi malo znaciek. Najcastejsie komercky typu author, merida, kelly's, dema, pritom staci zbehnut nedaleko do ciech a clovek tam vidi nepreberne mnozstvo inych znaciek. Je pravda, ze vacsinou ide o ceske, ale myslim, ze su urcite kvalitnejsie. A pritom, neni problem aj pre nasinca to kupit. Cez net sa da vsetko

ked som minuly rok vyberal bike, tak Ravo postupilo do uzsieho vyberu spolu s Konou a Speslom, ale nepostupil do finale kvoli nejakym komponentom, tusim to bol nejaky Maniac :) alebo tak nejak, musel by som najst ten excel kde som mal porovnanie
to ci ma lepsi alebo horsi ram sa velmi tazko posudzuje, max. mozes porovnat tabulkove hodnoty materialov, ale to ti nemusi dat plnohodnotnu informaciu
25.04.2006 - 15:41:40
00
Tak jasne, ze je najlepsie pre bikera otestovat ten ktory bike na tvrdo, v predajni vyzeraju vsetky lakavo. Ale aspon mam dobry pocit z toho, ze som jeden z mala ak nie jediny, ktory ma taky ako bike ako ja. :D
25.04.2006 - 16:03:54
00
tu by sa mohol vyjadrit geroy (ten tusim predava(l) nejake ravo)

mozno kebyze urobia taku obchodnu siet aku maju podla teba komercne znacky, tak aj ravo by sa predavalo na miliony...
25.04.2006 - 16:29:36
00
IDe tu asi hlavne o tu obchodnu siet. Ked som sa rozhodoval aky bike kupit zohravalo ulohu aj to, ci sa predva v mieste bydliska aj kvoli pripadnym reklamaciam.
25.04.2006 - 16:54:49
00
no RAVO sa mi lubi, ale neni ho kde vyskusat.. je takzo dostupne a bike za 50k ti neviem ci velmi ochotne objednaju len koli tomu aby si ho vyskusal, ako je tuhy a tak.. a potom povedal ze je naprd ze ho nechces, a im by sa ostal susit na predajni...
ale inak tusim ma teraz RAVO karbonac za nejakych 30k.. co je tiez haluz.. ostatne karbony stoja 50+, a aj niektore AL ramy stoja 30+... tak by ma zaujimalo v com je hacik, lebo toto nemoze byt len o cene za znacku..
25.04.2006 - 19:00:01
00
no takze s Ravom maam len a len dobre skusenosti

ja konkretne som mal XCeckovy full Ravo XC marathon 03 rocnik

a bracho zas mal Ravo XC racing 02 rocnik

obaja sme boli velmi spokojni, ramy prakticky neznicitelne...
(ale to zas ako kazdy iny kvalitny ram)

hlavne brachov hardtail bol az neuveritelne lahucky,

takze ja by som to Ravo videl velmi pozitivne, bohuzial je pravda co tvrdiite
ze velmi ho na SK nevidiet....
servis robi progresscycle.sk

takze so zarucnymi opravami by som problem nevidel...
25.04.2006 - 20:34:43
00
Ravo nema enduro bike. Co som pozrel tak maju xc full s mini zdvihom. Asi by som si u nich nevybral. : )
25.04.2006 - 23:18:20
00
no RAVO sa mi lubi, ale neni ho kde vyskusat.. je takzo dostupne a bike za 50k ti neviem ci velmi ochotne objednaju len koli tomu aby si ho vyskusal, ako je tuhy a tak.. a potom povedal ze je naprd ze ho nechces, a im by sa ostal susit na predajni...
ale inak tusim ma teraz RAVO karbonac za nejakych 30k.. co je tiez haluz.. ostatne karbony stoja 50+, a aj niektore AL ramy stoja 30+... tak by ma zaujimalo v com je hacik, lebo toto nemoze byt len o cene za znacku..


Tak ten Ravo karbonac za 30 litrov sa mi nezda, myslim ze maju v ponuke racing xc za cca 27 litrov ceskych a potom vyslovene marathon rejsak za cca 40 litrov ceskych. Ale suhlasim, keby sa spravila nejaka market. kampan, otvorila sa predajna a lakala by ludi tak by sa akakolvek znacka predavala ako na beziacom pase. Praveze mi vyhovuje, ze nemam masovy bike
26.04.2006 - 10:35:12
00
no takze s Ravom maam len a len dobre skusenosti

ja konkretne som mal XCeckovy full Ravo XC marathon 03 rocnik

a bracho zas mal Ravo XC racing 02 rocnik

obaja sme boli velmi spokojni, ramy prakticky neznicitelne...
(ale to zas ako kazdy iny kvalitny ram)

hlavne brachov hardtail bol az neuveritelne lahucky,

takze ja by som to Ravo videl velmi pozitivne, bohuzial je pravda co tvrdiite
ze velmi ho na SK nevidiet.... servis robi progresscycle.sk

takze so zarucnymi opravami by som problem nevidel...


Mozem len potvrdit, ja mam racing xc rocnik 05 a som maximalne spokojny, slape ako swiss hodinky. Skusal som ho aj v zime na snehu, vsetko slo vyborne, vidla pracovala ako mala. Trosku si treba zvyknut na duralovy ram, ktory sem tam vydava praskave zvuky v oblasti stredu, ale typek odbornik mi vravel, ze to neni vada, ze tak to proste funguje u duralu. Aku tam mas vybavu na tom xc 03?
26.04.2006 - 10:38:24
00
Tak ten Ravo karbonac za 30 litrov sa mi nezda, myslim ze maju v ponuke racing xc za cca 27 litrov ceskych a potom vyslovene marathon rejsak za cca 40 litrov ceskych. Ale suhlasim, keby sa spravila nejaka market. kampan, otvorila sa predajna a lakala by ludi tak by sa akakolvek znacka predavala ako na beziacom pase. Praveze mi vyhovuje, ze nemam masovy bike


no maju bike Racing XC s ramom Alu A4 Ultralight ale komplet stoji 36000 v kakaci (je to LX/XT s Blackom) a Racing Team s tym karbonovym stoji 69000.. ram sam o sebe 30000 a pisu ze je to monocoque tak fakt neviem..
26.04.2006 - 11:30:30
00
ja mam RAVO.. Maniax 2005-ku

som zatial velmi spokojny. menil som zatial len peale na SPD...
inak vsetko funguje. rozmyslal som aj nad hydrami ale tu sa to vysvetlilo - http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?p=16739#16739
03.05.2006 - 19:31:35
00
moj skromny nazor na "komercne" a "nekomercne" znacky bikov ....
nekomercne znacky bikov ako napr.: RAVO robia velmi kvalitne biky, ale aj za pomerne vysoku cenu!
ale "komercne" znacky ako napr.: MERIDA,KELLYS,AUTHOR,... maju vyssy obrat, to znamena, ze si mozu dovolit viac investovat do oblasti vyvoja a tym ich nove ramy naberaju na kvalite .... a su samozrejme aj lacnejsie (vecsinou) ..... je to jednoduchy ekonomicky princip : ked vyrabas vo velkom (znacka sa stava komercnou) tak mas vyssi zisk, nizsie naklady a to znamena vyhodu pre zakaznika ....

ak sa mylim, tak ma please opravte (doplnte) ... :)
03.05.2006 - 20:14:29
00
keyboard_arrow_up