Bosch CX4 je určite dobrý motor, ale krútiaci moment predsa nie je jediný ukazovateľ kvality
23.05.2020 - 17:39:16
01
Mak napísal:
Všimol som si, že niečo napíšeš, ale nepodložíš to nejakými argumentami. Pokiaľ sa bavíme o rade Schimano e7000 a 8000, tak ani jedna sa nerovná novým motorom Bosch od roku 2020.
Bosch kompletne prerobil motory rady Performance line, kde označenie pre nové motory je s koncovkou my20. Takže tvoje tvrdenie nie je pravdivé, momentálne majú motory Bosch o ktorých tu píšem lepšie výkonové parametre.

Schimano e7000 má 60 Nm
Bosch performance line my 20 má 65 Nm

Schimano e8000 má 70 Nm
Bosch performance line CX my 20 má 75 Nm

Pekný deň.

A ja ti mozem povedat s vlastnej skusenosti ze motor shimano 8000 je silnejsi ako novy bosh gen 4, aktualne jazdim dva bajky na tychto motoroch a aj merania na strave mi to potvrdzuje
23.05.2020 - 17:58:13
04
Mak: možná nečtu příručky jako ty a raději na těch kolech jezdím ;-) Je to jak píšou chlapi výše.
23.05.2020 - 19:17:47
00
Bafang má taky pěkný čísla, to stejný český Comp. Ani jeden ale v praxi nejede jako Bosch, Yamaha, nebo Shimano.
23.05.2020 - 19:21:23
00
... nebo taky Brose. ;)
23.05.2020 - 22:38:02
01
Ja rozumiem, že väčšinu majiteľov ebajkov odpor motora nezaujíma. Ako tu bolo napísané, používajú to ako moped, hlavne s motorom a podstatný je max. výkon a krútiaci moment. Pri MTB dajme tomu. Ja mám ebajk primárne na dochádzanie do práce a cez víkendy by som ho rád použil ako bicykel. Nie je to MTB, takže odpor motora je dôležitý údaj, pokiaľ ho nečipnem. Reagoval som na príspevky a recenzie, akých je plný internet, tento môj xy motor nemá žiadny odpor. Tento nový yz nemá takmer žiadny odpor, aj keď sme ho neotestovali.
K tomu Shimanu, len námatkovo čo som teraz narýchlo našiel "seriózne" recenzie:
https://granfondo-cycling.com/shimano-steps-e8000-review/
https://ebike-mtb.com/en/the-best-emtb-motor/9/
Je fakt, že som nenašiel recenziu, kde by zmerali, rsp. porovnali odpor motorov. Je to pritom jednoducho merateľné a výrobca to vie jednoducho spočítať. Výrobcovia ten odpor samozrejme poznajú. Trochu má iritujú príspevky v diskusiách a recenzie typu, tento motor nemá žiadny odpor, ale nie je to podložené exaktnými meraniami. Max ako tu bolo spomenuté, otoč bike hore kolesami a zatoč kľukou. Ako sorry...
Založím samostané vlákno, kde môžete dať odkazy na exaktné merania odporu motorov. Naozaj ma to zaujíma.
24.05.2020 - 00:01:02
00
Ty merač! :D Namiesto toho aby si akceptoval odpovede ludi co tie motory jazdia sa tu budes krutit a spekulovat len aby si nieco - napisal? X ludi ti napise ze shimano nema odpor pri slapani ale ty si niekde cital ze ma. Takze vlastne my ti tu teraz mame dat exaktne merania lebo odpovede od ludi co jazdili XX ebajkov su vlastne len iritujuce prispevky.....

Ked budes aspon tusit co mas dosadit do vypoctu celkoveho stratoveho vykonu tak potom sa mozeme bavit o tom aky shimano motor kladie "odpor".

Dovtedy - shimano NEKLADIE odpor pri slapani....
24.05.2020 - 01:58:51
04
Bol som si včera otestovať tie motory shimano Bosh DAPU Bafang a je to všetko ja jedno kopyto, všetky kladu odpor, +-nejaké % hore dole. Hmotnosť ebiku ten 1kg hore dole sa tiež nedá postrehnúť . Najväčší odpor a rozdiel robia pneumatiky, ich tlaky a širka, je sakra veľký rozdiel či mam v kolesách 1,8 atmosféry alebo 3.5 atmosféry. Subjektívne to typujem na 1/4 rozdiel vo valivom odpore.
Dosť veľký rozdiel je v prevodoch, čo sa týka jazdy po rovine, na prevode 32-11 som svojou štandardnou kadenciou točil 24km/h na max svojich otáčkach som dal 42km/h to mi už začínali odstredivou silou odlietať nohy s pedál, pri prevode 38-11 tam sa dalo točiť s mojou kadenciou 28km/h max otáčky 52km/h a na prevode 44-11 to som si na pohodu točil aj pri 35km/h tu som to vedel vytočiť na 64km/h
Na kludne otačky 30km/h+ nieje od veci mať v predu kolečko 40+ kto sa uspokojí s rýchlosťou do 25km/h tak stačí mu v predu aj 32 zubové kolečko.
Na dlhšie trasy po asfalte a sem tam jemný terén sa oplatí dofúkať kolesa na max. predpísaný tlak, ja mam na svojom horskom 3,5 atmosféry, valivý odpor je podstatne nižší. Samozrejme keď sa ide do tažkeho terénu tam valivý odpor nehrá rolu a tlaky treba dať dole, aby to lepšie držalo stopu.
PS: fakt už neriešme odpor elektromotora, už som i ja zistil že je to sprostosť :D
24.05.2020 - 09:40:14
01
Snajprik: ty jsi taky odborník měřic :-D Zrovna na ty tlaky v pneu jsou už měření odporu a to co jsi napsal je vyvrácená blbost. Tak si odfajfkni další zjištění ;-)
24.05.2020 - 10:09:55
01
Chlapi, přestaňte si prohlížet čísla v katalozích a na netu. A taky si vše méřit a počítat, to vám odpovědi jak to doopravdy funguje nedá. Stačí si půjčit všechny kola co jsou v plánu, na stejné trase, kde mne testování zajímá a za půl dne máte vyřešeno ;-) A navíc stejně to člověk nekupuje do smrti, tak za rok dva se testuje znovu. Budou nový a asi lepší motory, zbytek už asi ne. Tlumení řazení atd. už je špičkový teď a stejně to na ebiku málo kdo zaplatí. Každý čumí na motor a pak zbytek kola múže být špatný. Mít ty špičkový motory na kole s pružinovou vidlicí a brzdami SH 200 a pod., převody 11-36 nedává moc smysl. Stejně jako je blbost hledat převody 1x12, když stačí 1x10 s rozsahem 11-46. Novinkou bude Sram 1x8 s 11-48.
24.05.2020 - 10:20:18
02
Pomaly zacinam sa obzerat po novom biku.
Nakolko mam KTM, chcem ostat pri znacke, ale poskulujem po full.
Jazdim sice len asfalt, mozno obcas nejaka sotolina....
Co poviete na toto?

https://www.velocity.sk/elektrobicykle-horske/ktm-macina-kapoho-2971-2020
24.05.2020 - 12:21:35
00
Janoxl: ideální kolo na asfalt :-D
Ale když si lidí kupuji LandCruiser na ježdění po městě, tak pro ně je toto na asfaltové courání ideál.
24.05.2020 - 12:28:32
02
Janoxl: kdyby jsi napsal že chceš to kolo na ježdění v ťěžkém terénu, skoky, kořeny a pod., tak super volba. Ale na silnic a šotolinu to neber. Velká váha, velký odpor širokých pneu, vysoké zdvihy a další.
Pokud chceš na asfalt a šotolinu full, tak hledej něco s malýma zdvihama (ookolo100mm stačí) a obě kola 29. Pneu stačí okolo 2.35 až bohatě. I u KTM něco pto tebe vhodnějšího určitě najdeš.
24.05.2020 - 12:52:17
02
Prave ze.....
Priorita
1x12...
625 baterka...
Cx4
Kiox
Shimano brzdy 4 piestiky
Odpruzena sedlovka koli chrbtici....
24.05.2020 - 13:05:48
00
@janoxl, som si ma pobavil takto v nedelu: "Jazdim sice len asfalt, mozno obcas nejaka sotolina...." a supnes sem enduro so zdvihom 160, ked uz KTM a full kvôli komfortu, tak na asfalt/sotolina staci aj nieco taketo https://www.velocity.sk/elektrobicykle-horske/ktm-macina-chacana-293-2020
osobne by som si ho tam pozical a povozil sa po zeleznej studnicke, mozno ho maju aj oficialne v pozicovni
24.05.2020 - 13:08:07
00
keyboard_arrow_up