Tam, kde je na biku najviac blata, scott tam dal tlmic. Ked som robil vyber biku ja, umiestnenie tlmica hralo hlavnu ulohu.

Z tychto by som pravdepodobne kupil ten prvy.


Ta fotka je nezmysel. Neviem si predstavit, ako tam to blato dostal. Musel by na nom ist extremne pomaly a cez nejake specialne prilnave blato, ktore sa uvolni prave na tlmič. :o) Jazdim uz 3 roky Geniusa MC 50 a este sa mi nic podobne nestalo. Bike mavam zablateny podstatne viac ... Je to marketingovy tah konkurencie... Hold, tazko sa tomuto biku nieco vycita... :wink:
17.05.2008 - 21:30:08
00

.... :) majitel este zatial nie, ale hadam coskoro...
smiem sa spytat aky mas velky ram vzhladom na tvoju vysku?
mne v obchode z voleja povedali M...meriam 180cm...
podla Lapierrovskych tabuliek je Mko do 175cm a L.ko zacina na 175cm, alebo tak nejako....
nepotreboval si riesit predstavec alebo sikmu sedlovku?


ja meriam 179cm a kupoval som L (50), aj na stranke to maju tak uvedene http://www.lapierrebikes.com/lapierre/e ... ailles.jsp , Mko som ani neskusal, ale myslim zeby som som uz bol na neho velky, inac nic som neriesil ani s predstavcom ani so sedlovkou, mne to uplne vyhovuje s tym co tam bolo nahodene povodne.
17.05.2008 - 21:36:49
00

Ta fotka je nezmysel. Neviem si predstavit, ako tam to blato dostal. Musel by na nom ist extremne pomaly a cez nejake specialne prilnave blato, ktore sa uvolni prave na tlmič. :o) Jazdim uz 3 roky Geniusa MC 50 a este sa mi nic podobne nestalo. Bike mavam zablateny podstatne viac ... Je to marketingovy tah konkurencie... Hold, tazko sa tomuto biku nieco vycita... :wink:
si asi nebol v slanskych este :) tu je snad LEN take blato... kolko krat moj bike tak vyzeral :( inak z tych bikov, asi by som bral nejaky LP
17.05.2008 - 21:57:43
00
si asi nebol v slanskych este :) tu je snad LEN take blato... kolko krat moj bike tak vyzeral :( inak z tych bikov, asi by som bral nejaky LP


Tak to tam mate velmi inteligentne blato, ked vie, ze sa ma drzat na kolese az pokym nepride ku tlmicu :!: :D U nas pri Bratislave je blato sproste a nastastie odlietava v sulade s fyzikalnymi zakonmi... :D
17.05.2008 - 23:03:20
00

Tak to tam mate velmi inteligentne blato, ked vie, ze sa ma drzat na kolese az pokym nepride ku tlmicu :!: :D U nas pri Bratislave je blato sproste a nastastie odlietava v sulade s fyzikalnymi zakonmi... :D


Ty si asi nikdy po blatovej polnej cesta nesiel. Vtedy je to presne tak ako na fotke - koleso pre blato zle prechadza zadnou stavbou a druha hrca blata je pri smykaci.
Inak mam dojem, ze ram Scott nema priemyselne loziska, takze pre mna dalsi dovod preco nie Scott.
17.05.2008 - 23:29:20
00

Ty si asi nikdy po blatovej polnej cesta nesiel. Vtedy je to presne tak ako na fotke - koleso pre blato zle prechadza zadnou stavbou a druha hrca blata je pri smykaci.
Inak mam dojem, ze ram Scott nema priemyselne loziska, takze pre mna dalsi dovod preco nie Scott.


Moja realna skusenost: nikdy sa mi to nestalo. A blatu sa ani nahodou nevyhybam. Myslim, ze na tej fotke ale nie je "polne" blato... :D To vyzera, podla mna, inac... :wink: /kedysi sa mi dokonca podarilo pri burke na poli "odparkovat" Favorita - auto/

Ohladom lozisk je dolezity model, nie znacka. Genius MC 40 ich urcite ma priemyselne... :!:

P.S. Nikoho nechcem nahovarat na Scotta. Je mi uplne jedno, kto na com jazdi. Podla mna je to aj tak o tom, ako ta to chyti a bike je vtedy sekundarny. Najazdil som co to na vselijakych drekoch a vychutnaval som si to... Teraz si ale uz potrpim na kvalitu...
17.05.2008 - 23:42:46
00
ja som myslel naslapy s oporou...nieco vyzerajuce asi takto:
http://velosprint.sk/shop/index.php?mai ... ts_id=6528
nevidim tam, ziadnu nevyhodu okrem vahy oproti naslapom,...alebo?

To je nieco ine, ako som si dokazal predstavit. V prvom momente som mal pred ocami jednostranne SPD. Myslim, ze budes spokojny.
18.05.2008 - 08:06:39
00
Ta fotka je nezmysel. Neviem si predstavit, ako tam to blato dostal...

Nie je blato ako blato. Prid pojazdit na Saris a ukazem ti prave nefalsovane blato. A budes ho mat presne tam, kde je aj na spominanej fotke. Kolesa sa ti tocit nebudu a tlmic budes hladat marne :).
18.05.2008 - 08:14:30
00

ja meriam 179cm a kupoval som L (50), aj na stranke to maju tak uvedene http://www.lapierrebikes.com/lapierre/e ... ailles.jsp , Mko som ani neskusal, ale myslim zeby som som uz bol na neho velky, inac nic som neriesil ani s predstavcom ani so sedlovkou, mne to uplne vyhovuje s tym co tam bolo nahodene povodne.


vdaka ti...
Hned v pondelok rano idem do predajne, este predtym ako to vyexpeduju a predebatujem tuto otazku....
Mozno si to pomylili so spicy-m, ten zacina na 180cm....to M-ko mi poradil predajca, tak som myslel, ze im je to u Zesty-ho jasne pri mojich 180cm .... :(
Druha stranka veci je dlzka od rozkroku po zem...no nic, uvidim...
18.05.2008 - 14:52:50
00
Nuz, akurat som sa vratil z predajne znovu do prace...:)
...tym velkostnym tabulkam od Lapierru sa im nechce verit. (teda, ze L-ko od 173 po 185cm)
Tak zavolali dodavatelovi, s ktorym som sa rozpraval a vraj L-ko odporucaju az od 184cm vysky. Ze, ak chcem, kludne poslu L-ko, ale mohol by som lutovat.

Vraj, ak by som zistil, ze mi je fakt male, ze poslu L-ko. V stredu by malo Zesty M-ko dorazit, tak potom sa podelim s pocitmi...
19.05.2008 - 10:04:08
00
keyboard_arrow_up