Takze 12 sp radenie ma kratsi tah lanka ako 11 sp radenie? Lebo ak je sirka kaziet rovnaka a tiez rovnake prepakovanie prehadzovacky, tak je to jediny sposob, ako to moze fungovat.
21.06.2020 - 08:54:46
00
Ghost5900 napísal:
Este raz opakujem nefunguje to dobre priam zle škoda že som nespravil video.Správa sa to ako keby preradil ne jeden pastorok ale pol:) a potom skoči aj o 2dole velmi divne. Alebo ako keby bola krivá petka alebo prehadzovač čo v mojom prípade nieje.

Ale robi ti to asi len na jednom-dvoch pastorkoch, na ostatnych ide dobre ? Ja totiz tento setup mam .. 11sp XT radenie, 11sp XT kazeta 11-40 a 12sp XTR prehazka GS ramienko. A radi to bez problemov, resp. nie horsie ako 10sp prehazka (11sp prehazku som ale este neskusal .. nemam). Ale jak 10sp, tak tato 12sp prehazka moze mat problem, ktory sa prejavi prave tak, ze na niektorych miestach nepreradi dobre dole /alebo vobec/ a to vtedy, ak je B- skrutka moc pritiahnuta (10sp) , alebo mozno aj malo /uz si nepamatam/. Proste som to musel trochu postelovat... potom to zmizlo. /ostatne, to ani na 9sp nemoze byt hocijako a cim vacsia kazeta, tym citlivejsie to je./ Druha vec je potom, ci mas spravne nasadene lanko, lebo musi ist presne v drazke, inak sa ti pomeni trochu pakovy pomer ... moze sa stat, ze pri nainstalovani to ide trochu mimo /alebo z inej strany k skrutke/ a potom je problem, to treba skontrolovat. Ked som este maval s tym problem, tak s pouzitim shimano 11sp retaze skoro zmizol, s pouzitim lacnych SRAM 11sp to bolo hrozne... aspon bolo vidno, ze najlepsie to radi v kombinacii shimano-shimano.

Co sa tyka prehazky, ako tu zaznel nazor, ze je to jedno, tak nie, nie je. Ako napisala Kristina .. prehazka ma urcity pakovy pomer a radenie ma urcity tah lanka. Vysledok o kolko sa prehazka posunie je kombinacia tychto dvoch veci. Preto aj napr. funguje na 11sp Shimano stara 9sp SRAM prehazka /a opacne .. co moze byt zaujimave kvoli brzde, ale nekusal som/ .. alebo 10sp Shimano prehazka na 9sp SRAM radeni, ked sa trochu upravi podlozkami /5-7mm, niekto az 1cm podloziek na uchyte/ pakovy pomer na prehazke.

10sp prehazka s 11sp radenim by podla tabulky, kde su tie pomery rozpisane nemala fungovat, ale funguje. Bud je v tolerancii (aj ked by nemala byt), alebo tie namerane hodnoty (co su kdesik na nete) su zle. 11sp a 12sp prehazka ma mozno rovnaky pomer .. nemam 11sp prehazku aby som to vedel porovnat (odmerat). Ak sa dostanem niekedy k 11sp prehazke, tak ju vyskusam, pripadne premeram ich pakove pomery.

Bruco: bud tak, alebo je kazeta o 1 pastorok sirsia (smerom do vypletu).

Tecka: 10sp shimano prehazka na 9sp kazete bude fungovat, ale len s 9sp SRAM radenim a musis podlozik upinaciu skrutku lanka s aspon 5mm podlozkami. Ja sa na to chystam .. ale este som sa k tomu nedostal. Cize ked tak niekde z bazaru stare sram 9sp asi SX5 za par euro (ja tiez niekde take asi mam), alebo potom kaslat na to, nejake lacne 10sp shimano radenie a 10sp kazetu .. kazeta sa aj tak casom musi menit.

KinDo: sedliacky rozum na to v pohode staci, len treba si uvedomit, ze prehazka ma bod otacania, na jednej strane taha lanko, na druhej sa pohybuje klietka .. a ked menis dlzku jedneho ramena, meni sa ti pohyb toho druheho. Ako na hojdacej lavicke, ci kladkostroji. Jedno by to bolo len ak by lanko tahalo klietku napriamo.


Naposledy upravil lto dňa 21.06.2020 - 09:54:42, celkovo upravené 1 krát.

21.06.2020 - 09:13:21
10
Jazdila som kedysi 10spd prehadzovačku XTR na 11spd kazete 11-40z, radení a reťazi. Spolupracovalo to bez problémov. Ak by bola 11spd a 12spd kompatibilné, zanamenalo by to že aj 10spd radenie je kompatibilné s 12spd prehadzovačkou???
21.06.2020 - 09:41:35
01
Ano, ale len na 10sp kazete.
21.06.2020 - 09:49:36
00
tu je trochu dlhsi clanok aj s cislami
http://blog.artscyclery.com/science-behind-the-magic/science-behind-the-magic-drivetrain-compatibility/
21.06.2020 - 09:55:53
04
vedel by mi niekto poradit
mam brzdy BL-M785-B
a chcem k tomu nove radenie XT SL-8100
musim ist cez objimku alebo je nejaky adapter na I-Spec EV

taketo som nasiel
https://www.bike-components.de/en/Wolf-Tooth-Components/ShiftMount-Shimano-I-Spec-EV-Shifter-Adapter-p74383/#product-image

alebo je aj ine riesenie? dakujem
21.06.2020 - 10:09:31
00
vykasli sa na adaptery a kup s objimkou...das ine brzdy a zase mas problem...
21.06.2020 - 10:13:00
05
dakujem
mas pravdu
21.06.2020 - 10:18:06
00
Na ZEE nahodim ramienko zo Sram NX 11s , takze to kratke ramienko pojde prec.

Bikedav napísal:
Lenže v tomto prípade ktorý rieši Ghost5900 su určené prehadzovač a aj radenie na to isté prepakovanie.
21.06.2020 - 10:51:31
00
Ahojte, ak na kluky Deore FC-M612 nahodim jednoprevodnik a dozadu slx kazetu 11sp. - mam ocakavat nejake potiaze vo funkcnosti?
21.06.2020 - 11:20:36
00
elpha: vidis to , jtek kladka, na tu som uz davno zabudol, dik za pripomenutie :)
21.06.2020 - 11:26:35
00
lto už sa to tu na tom fóre riešilo milion krát, tie prevodové pomery. A zasa v príspevku čo si pisal vyšie si tiež posplietal viaceré veci. V podstate ide o to ,že shimano robilo do 9 speed. Prehadzovače s iným prepakovaním. To je všetko. Na 3 bicykloch som nainštaloval 9sp radenie sram s Rd-M7000-10 M7000 GS a M8000 GS a na všetkých to funguje. Dokonca som ani žiadne podložky nepoužival ale možno s nimi by to išlo hladšie. Ale aj tak to na každom biku radí jedna radosť. Čiže riešiť tu veci typu s10 speed to ide s 11s neviem je zbytočné.
21.06.2020 - 11:59:11
01
Mohol by si konkretne uviest, co som posplietal ? Odkial mas vedomost, ze vsetky Shimano prehazky od 10sp vyssie maju rovnaky pakovy pomer ? /pakovy!, nie prevodovy/
21.06.2020 - 13:59:38
00
Tak mi to nedalo, nech len nepreberam informacie z inych for a vyskusal som nahodit na bajk 10sp XT shimano prehazku .. len som zamenil za tu 9sp. Samozrejmne, neradilo to dobre, resp. na asi 3 miestach bol problem, vratane prechodu za najvyssi pastorok (zhodilo retaz za). Trochu sa to da cele poladit dorazmi, mozno aj b- skrutkou ale pochybujem, ze to bude radit dobre. Dobre znamena napr., aj to ze kludne mozem v zatazi radit dole aj hore. Nieze cakam 3 sekundy, az sa retazi uraci zapadnut. Ovsem co je podstatne, po podlozeni uchytu lanka (cca 1cm) to zacalo radit dobre bez nastavovanie, tak ako povodna 9sp sram /teda skoro uplne rovnako, drobny problemik tam este je/. A hlavne .. retaz uz neprepadavala, co je jasny dokaz zmeny pakoveho pomeru, docela citelny. Co z toho plynie? Ze sa opravnene sa na forach riesilo podlozkovanie. Ak to tebe na tych bajkoch bez toho funguje,tak ok .. vsak ono radenie casto ako tak funguje aj s krivou patkou, len to neni uplne ono.

Takze potvrdzujem to z for, ze 9sp SRAM radenie s 10sp Shimano prehazkou funguje (zatial neodskusane v terene), ale treba podkladat. Ale 7mm nestaci /niekto to sice tusim vypocital, ale .../, vypada to na tych 10mm (nechce sa mi s tym hrat/merat, kolko presne treba). Videl som aj taku vyfrezovanu kocku na to, co by nikto nerobil, keby naozaj to fungovalo dobre.

Co sa tyka 10,11,12sp Shimano prehaziek, ja si tiez myslim, ze maju rovnaky pakovy pomer vsetky. Aj napriek informaciam, co blog artcyclery priniesol v tabulke. Aj teraz ked som cital, ze nevedeli zmerat roztec pastorkov, tak je jasne, ze sice maju digitalny merac, ale merat nevedia. Alebo rozmyslat :) ... nechce sa mi teraz ale rozoberat dalsi bajk aby som premeral rozsahy .. ale kedze sa 12sp sprava cca rovnako ako ta 10sp, tak s najvacsou pravdepodobnostou budu rovnake. Ostatne, ked som si prepocital posuny podla dotycneho blogu, tak mi vychadzalo na cca 1cm rozdiel pri posune od najmensieho po najvacsi pastorok. To je ale tolko, ze to by neslo naladit a bolo by viditelne, ale nic take sa nestalo. Takze ich tabulka za vela nestoji...
21.06.2020 - 14:45:16
00
Myslím to, čo si spominal B skrutku, že na 10 speede je to potrebné nastaviť. B skrutku je potrebné nastaviť bezohladu kto a čo kombinuje. Taktiež si spominal už aj retaze , že niektoré môžu radiť lepšie to samozrejme je pravda aj kazety na to maju vplyv ale určite sa tým nemá kompenzovať zle nastavený prehadzovač.
21.06.2020 - 14:48:36
00
keyboard_arrow_up