Hosť napísal:
Ja tomu rozumiem tak ze osm je len mimo CZK a SVK ktore maju mapove podklady priamo od seznamu, aspon to maju v helpe. Ale ako pisem tak to co som postol bolo par tyzdnov dozadu funkcne cize nieco sa zmenilo

Tak to bolo doteraz. Komunikoval som s nimi, SVK už bude tiež OSM, na www už je..
23.06.2020 - 11:37:45
01
Palo TT napísal:
Lesne cesty mali kupene od NLC, takze ak presli len na OSM data, tak sa to prejavilo.

tak, tak... niekedy pomohli, osobne s tým problém nemám, kedže Locus + NLC prekrytie.. ale bolo to fajn, ako protiváha zas všetky cesty plánovacie, čo tiež nie je zlé..
23.06.2020 - 11:40:30
00
Ak je to tak ze su komplet na OSM tak to OSM je na figu, a neplati ani to co pises ze vsetky cesty su planovacie, uz len ten moj priklad sa neda vobec zapojit do planovania a to je normalne C-cko a na mape ho maju zakreslene i ked neznacene
23.06.2020 - 11:50:50
00
Hosť napísal:
Ak je to tak ze su komplet na OSM tak to OSM je na figu, a neplati ani to co pises ze vsetky cesty su planovacie, uz len ten moj priklad sa neda vobec zapojit do planovania a to je normalne C-cko a na mape ho maju zakreslene i ked neznacene

pravdu máš, ja som skúšal nejaké cesty, čo mi predtým neišli a bolo to ok.. s TBK má problém aj Locus.. zaujímavé, že TBK1 v pohode.
23.06.2020 - 12:04:10
00
Ono ked som minule planoval okruhy v MK tak toho bolo o dost viac, nakoniec som radsej pouzil inu sluzbu. Ale len ten vyslap na piesky som si zapamatal. Ale bolo to tak odhadom dva tyzdne dozadu, predtym mozno mesiac to slo vsetko super, ani som nemal pocit ze by sa nedali vsetky cesty pouzit.
23.06.2020 - 12:26:36
00
Otestoval som si MTB trasy, ktoré som v Tríbečskom pohorí a na Zobore vytvoril v minulosti pre OSM. Na nich plánovanie ide na :*: :*: :*: :*: :*:
23.06.2020 - 13:04:31
00
tak teraz neviem - planovanie aj po lesnych cestach je plus (aj ked sa mi zda ze to slo aj kedysi, potom zasa neslo) no pozeram ze fakt pomizlo vela lesnych ciest - minuly tyzden som este siel po ciarkovanych vdaka comu som sa vyhol bahnu a teraz tam niesu. aspon zacnem zasa jazdit len po lepsich cestach :-D
dokonca mi to naplanuje cyklo aj cez narodne parky a nemusim tak pri planovani davat pesiu turistiku
23.06.2020 - 13:56:57
00
Ale zas sa divam ze kolko cyklotras pribudlo, aj rozne pomaly Bohom zabudnute mieste su znacene. To sa zas nap..icujem ked sa zas kdesi vyberem po "znacenej cyklotrase" a budem kdesi v prdeloviciach nad labem... :lol:
23.06.2020 - 14:26:49
00
no tie okolo Suce su zaujimave - nejake smerovniky som tam aj videl ale siel som viac menej naslepo. nezdali sa mi vsetky vyznacene v terene.

inac pribudli aj traily https://sk.mapy.cz/s/gatemavehe
23.06.2020 - 15:25:43
00
Mapy.cz boli moje obľúbené ale práve kvôli tomu slabemu plánovaniu, ako tu už bolo spomenuté, že niektoré trasy nešli naplánovať, som prešiel na locus a freemapy

...ale teraz som sa pozeral a uz to maju opravene....uz idu planovat aj useky ktore pred tym nesli...a niektore cesty ktore som doplnal uz su aj v mapach.cz takze vidno ze beru data z osm, aspon teda na SK...v CZ maju tusim vlastny zdroj
24.06.2020 - 02:19:20
00
Hosť napísal:


TBK1-3 su oznacene na OpenStreetMap ako chodnik bez povoleneho pristupu.

Prílohy:

2020 0628 164513 c50.jpg
2020 0628 164513 c50.jpg 124.74 KiB thumb_up0thumb_down

28.06.2020 - 16:55:16
00
tak pekne somnou vypiekli - v PC ine mapy ako v telefone - trasa naplanovana v PC, otvorena v telefone s datami ok, bez dat (internetu) mi preplanovalo casti trasy inakadial (namiesto c-ok a lesnych ciest naspat na turisticke znacky)
v poslednom case spravili vela zmien a ide to doprdele - na ios mi app strasne dlho spusta, po spusteni je mapa dlhsiu dobu zaseknuta - so spolahlivostou idu dolu vodou.
29.06.2020 - 08:44:45
00
Gusto0 napísal:
tak pekne somnou vypiekli - v PC ine mapy ako v telefone - trasa naplanovana v PC, otvorena v telefone s datami ok, bez dat (internetu) mi preplanovalo casti trasy inakadial (namiesto c-ok a lesnych ciest naspat na turisticke znacky)
v poslednom case spravili vela zmien a ide to doprdele - na ios mi app strasne dlho spusta, po spusteni je mapa dlhsiu dobu zaseknuta - so spolahlivostou idu dolu vodou.

OSM bude aj v aplikácii..
29.06.2020 - 10:03:12
00
Súčasný stav s mapy.cz pomôže najmä osm mapám a tak aj iným aplikáciám ako Locus, OsmAnd, Komoot, maps.me, Garmin, Strava a iným, keďže osm mapy používajú. Mapy.cz naviac nevedeli plánovať na Slovensku po lesných cestách a ani po niektorých účelových cestách (s výnimkou značených cyklotrás). Chýbať bude najmä vrstva NLC ciest, ale aj tie boli niekedy neaktuálne a nepriechodné. Nedostatkom pre mapy.cz tak môže byť aktualizácia máp, ktorá je na webe 1x mesačne a v aplikácii 1x za 2, 3 mesiace.
29.06.2020 - 11:41:06
01
vladoPN no to viem ze budu - ale mali to zmenit naraz - takto je to dobry fail - nieco si naplanujes v PC - v lese zapnes app v telefone ze kam to vlastne mas ist a posiela ta to niekam inam ako si planoval - hlavne ked po lesnych cestach obchadzas nezjazdne turisticke znacky.
29.06.2020 - 11:46:18
01
keyboard_arrow_up