nezabudni este cenovy limit pre cely bike
22.05.2008 - 07:27:09
00
drotik asi si chcel postnut skor toto:
http://www.slovkolex.sk/index.php?modul ... 504#images
Nie ja som tam hodil prve HT čko v požadovanej cene na ktore som natrafil.
TO stalker nie ja sa nevyznam :wink: ale darkblade nevie co chce jazdit ( hard DH ? enduro ? XC ? ) a ani na com, sak citaj tie jeho prispevky. Ako mu mame poradit ked nevie co chce a nevie to ani vyjadrit ( hlinikove ramy atd. :roll: ) nech sa tu pomota a nech cita cita a potom nech zalozi zmysluplnu temu, pretoze mi pripada ako dalsi z rodu solgajovcov :lol:
22.05.2008 - 08:04:53
00
ujasnene mam na co ten bike chcem, akurat ze nehyrym bikerskym slangom (som si prelozil ze hard downhill bude asi tvrda jazda dole kopcom), mal som tento bike http://www.author.sk/verbal/1279/ - da sa povedat ze mi vyhovoval - ale ram bol na hovno - prilis vysoky a v terene mi zavadzal, vidla mala na moj vkus maly zdvih a komponenty mi tiez moc nevyhovovali - proste viem co si chcem poskladat, viem aj ako, ale nepohybujem sa medzi bikermi, cize rad si necham poradit aby som nezacal skladat bike z nejakych hluposti.
zigo ma pochopil asi najlepsie - hladam cosi univerzalne + - , proste do lesa na rozny teren, na zjazdy aj cez nejake prekazky, aby zniesol aj tvrde narazy, snad nemusi byt na kazdu odchylku v style jazby nejaky super specificky bike ktory sa neda pouzit aj na nieco ine.

ten cube flying cirkus sa mi tiez dost pozdava, este mi prezradte co je to vidla macocha :D - ano iste by som to nasiel niekde na fore, ale radsej sa spytam, lebo mam este aj inu pracu ako cely den citat o bikoch, aj ked by som robil radsej to
22.05.2008 - 09:39:45
00
http://www.marzocchi.com/spa/?LN=UK
22.05.2008 - 09:44:52
00
aku mas vysku/vahu? lebo ak mas 60kg aj s topankami tak hoc aky XC ram znesie aj nejaky ten teren..
jazdis radsej horekopec alebo dolekopec.. alebo 50/50.. skus napisat nejaku tvoju oblubenu trasu (pripadna ak mas profil, fotky atd..), lebo nazov aj hore aj dole si kazdy predstavi inak.. a co u niekoho je hard down je u niekoho bezna vychadzka, teto pojem sa posuva dost s najazdenymi km a technikou..
ale ak si doteraz jazdil traction tak to asi nebolo nic tak drsne a hladas asi klasicke XC mozno AM..
22.05.2008 - 10:41:13
00
ujasnene mam na co ten bike chcem, akurat ze nehyrym bikerskym slangom (som si prelozil ze hard downhill bude asi tvrda jazda dole kopcom), mal som tento bike http://www.author.sk/verbal/1279/ - da sa povedat ze mi vyhovoval - ale ram bol na hovno - prilis vysoky a v terene mi zavadzal, vidla mala na moj vkus maly zdvih a komponenty mi tiez moc nevyhovovali - proste viem co si chcem poskladat, viem aj ako, ale nepohybujem sa medzi bikermi, cize rad si necham poradit aby som nezacal skladat bike z nejakych hluposti.
zigo ma pochopil asi najlepsie - hladam cosi univerzalne + - , proste do lesa na rozny teren, na zjazdy aj cez nejake prekazky, aby zniesol aj tvrde narazy, snad nemusi byt na kazdu odchylku v style jazby nejaky super specificky bike ktory sa neda pouzit aj na nieco ine.

ten cube flying cirkus sa mi tiez dost pozdava, este mi prezradte co je to vidla macocha :D - ano iste by som to nasiel niekde na fore, ale radsej sa spytam, lebo mam este aj inu pracu ako cely den citat o bikoch, aj ked by som robil radsej to


Prepáč ale doteraz neviem čo vlastne chceš :wink:
22.05.2008 - 11:12:34
00
najprv by si si mal ujasnit, ci na tom biku budes robit 20 alebo 300 km týždene. od toho by sa mala odvijat aj cena biku, lebo zbytocny ti je bike za 70 litrov, ak urobis 100km za mesiac (ovsem ak sa nechces len vyslovne spustat dole kopcom, ale niekde si uviedol ze by to malo byt XC resp. all mountain). ak chces jazdit vyslovne XC, tak hardtail postaci - celoodpruzeny s rovnakou vybavou ako hardtail by ta vysiel radovo o 10 až 15 tis. viac v danej kategorii. no jazda na celoodpruzenom je urcite komfortnejsia a v zjazdoch mozes viac upalovat...
22.05.2008 - 11:34:42
00
Myslím že niečo takéto mladý hľadá!!!

Prílohy:

640804.jpg
640804.jpg 115.72 KiB thumb_up0thumb_down

22.05.2008 - 13:19:42
00
marzocchi bude asi ta macocha - ok, pozeram ze do problematiky asi fakt dost nevidim, ked tu saliete nad mojimi definiciami :D :D, ale neva, aspon sa nieco naucim, a ten marcelov typ vyzera tiez dost dobre - presne cosi takych tvarov som mal na mysli, len som chcel od vas poradit znacku ktora je v danej kategorii najlepsia
celkova cena biku nebude zas tak vysoka - najviac chcem vrazit do vidly a ramu, zvysok nemusi byt spickovy, aj tak ten bike planujem skladat minimalne rok, + - par mesiacov, nikam sa neponahlam,
a planujem jazdit asi tak stredne casto, podla vasich kriterii - urcite castejsie ako 100 km za mesiac, na starom tractione som robil priblizne 100 za tyzden, takze asi tak, chcem na tom co si poskladam skusat veci ktore som si nemohol dovolit s tym starym, takze preto chcem kvalitnejsi.
a vyska 183, vaha 85 +- , podla rocnych obdobi :D
22.05.2008 - 14:03:55
00
bike sa neskladá rok to je ***** bud maš love a vyskladáš a jazdiš alebo kupiš niečo lacnejšie jazdíš a upgrajduješ postupne :wink:
22.05.2008 - 14:22:33
00
skus pozret devilwork alebo darkside
no, to aby uz zacali zhanat hlinik na novy ram...

bike sa neskladá rok to je ***** bud maš love a vyskladáš a jazdiš alebo kupiš niečo lacnejšie jazdíš a upgrajduješ postupne :wink:
to je kde napisane? :shock:

skus sa pozriet napr. na banshee scirocco, pripadne nieco trosku viac na jazdu do kopca - viento, trosku viac na jazdu z kopca - morphine (no nevie, z akeho su materialu...)
22.05.2008 - 15:09:14
00
mysho koľko takých bikov si už poskladal najprv takto a potom to možeme rozobrať detajlnešie :wink:
22.05.2008 - 15:12:25
00
ake biky myslis? nejak mi nejde do hlavy, ako s tym suvisi, ze kolko "takych" (?akych?) bikov som poskladal

moj bike som skladal cca 4-5 mesiacov a som tu... pokial je trpezlivym nema dostatok financii a nebudu mu o rok vadit minulorocne komponenty, tak v tom nevidim ziaden problem :roll:
22.05.2008 - 15:33:37
00
po roku ho to mozno aj omrzi kolko mas money teraz k dispozicii
22.05.2008 - 15:37:00
00
mysho hlavne po roku začne vymýšlať zese s výmenou neprejde na tom ani km a bude to zase obmienať.tak som to myslel.Ak bude mať viac bikov tak to takto može spraviť jeden bude vyčačkávať a na druhom jazdiť ale skladať rok bike bez jazdenia no neviem.
Myslel som tým že kolko bikov si poskladal od zakladu ked hovoríš že čas tam nehrá rolu ale má to aj dalšie uskalia ale nech sa mi to rozpisovať.
22.05.2008 - 15:41:27
00
keyboard_arrow_up