Ramon,ďakujem,ale už sa to zariadiť nedá,očkované už boli,2x,aj proti rotavírom. Tiež som mal názor,že ako dvojičky,nedonosené a po sekcii,tak logicky majú byť zaočkované neskôr. Avšak preštudoval som si oficiálne doporučenia pediatrom pri očkovaní a tam sa prekvapujúco píše,že takéto deti práveže treba očkovať skôr,ako deti s normálnou váhou.

Beriem to tak,že traja odborníci budú mať 4 rôzne názory a paradoxne,každý môže mať pravdu. Osobne si myslím,že doktorčina nemôže byť exaktná veda,resp. môže,ale nikdy nikto nemá k dispozícii všetky tie premenné,ktoré vstupujú do procesu.
21.07.2020 - 11:15:19
02
Ramon1 Samozrejme viem čo je účinnejšie, čo má viac sérotypov v sebe zahrunutých a tým oveľa širšie pokrytie, ale padá to rovnako na tom ako kedysi Prevenar. Ja sa musím na to pozerať aj z pohľadu praktického lekára. V ambulancii to tak nefunguje, ani nátlak v dobrom zmysle (ten môže ešte všetko zhoršiť). Že ty si dáš to najlepšie na trhu dostupné lebo tomu rozumieš, takto to na obvode nefunguje. A to som rád, že antivakcinačná kampaň na Orave nie je až tak rozbehnutá, no napr v BA je to oveľa horšie. Potom príde panička z BA s neočkovaným dieťaťom do nemocnice, ale chce byť za každú cenu sama na izbe, aby sa od iného nenakazilo...
21.07.2020 - 11:49:17
01
Ockovanie je potrebne. Ale vyrobca vakcin kedysi ked zacinala prasacia chripka v diskusii v tv sam povedal, ze aj najbezpecnejsia vakcina moze mat urcite percento vedlajsich ucinkov.

A nieje to ze by tie ucinky postihli prave tych slabsich, ktori by v epidemii bez ockovania umreli. Moze to postihnut aj zdravych, len dostane silnu imunitnu reakciu.
Je to taka obeta voci vacsine.

O to horsie je ak testuju narychlo a lacno ako sa to stalo v usa ked mnozstvo vojakov po zaockovani ochrnulo.

Je to sebectvo pockat si na bezpecnejsiu vakcinu, kde pri testoch umrie niekto iny, alebo prosit aby sa vsetci dali zaockovat a on nie.

Kedysi za nas trpeli v ruskych taboroch alebo za Mengeleho, ci cinskych lekarov pokusni kralici na ktorych sa ucili co pomaha.
21.07.2020 - 11:56:24
00
Prievidza +11...a to je len začiatok. Chalan DJ odohral už nakazený svadbu kde bolo cca 100 ľudí. Svadba bola v minulý víkend. Už to prešetruje polícia. Každopádne chalan bolo z tých, čo tvrdili, že je to iba chrípka.
21.07.2020 - 12:02:43
00
Hosť napísal:
O to horsie je ak testuju narychlo a lacno ako sa to stalo v usa ked mnozstvo vojakov po zaockovani ochrnulo.

zdroj?
21.07.2020 - 12:26:39
05
Ramon1 napísal:
. Osobne prudko doporucujem zaočkovať proti HPV Gardasilom ... hlavne dievky , no dal som aj syna .


Keby ludia nesexovali a mali jedineho partnera na cely zivot, tak by sa to nesirilo.
Zaujimave je ze kedysi rak nebol, tolko ako dnes. Ze by kvoli gmo, eckam, ftalatom, zubnym pastam, cernobylu atd?
Lekarka je uz na dochodku a 10 ludi jej rocne umrie na raka. Ked bola mladsia, nikto.
21.07.2020 - 12:29:51
00
CraObs vsak to bolo velakrat v tv normalne v spravach aj v dokumentoch na prime a ockovanie tam obhajovali.

https://youtu.be/RlPxbjwUncE
S siedmom nebi Zuzka ochrnula po ockovani. Obetny baranok na ochranu ostatnych.

Ja som zazil v detstve spoluziacku odpadnut pri ockovani. My sme sli domov ju si tam nechali.


Naposledy upravil Hosť dňa 21.07.2020 - 12:42:34, celkovo upravené 3 krát.

21.07.2020 - 12:33:36
00
Keby ludia nesexovali a mali jedineho partnera na cely zivot, tak by sa to nesirilo.
Zaujimave je ze kedysi rak nebol, tolko ako dnes. Ze by kvoli gmo, eckam, ftalatom, zubnym pastam, cernobylu atd?
Lekarka je uz na dochodku a 10 ludi jej rocne umrie na raka. Ked bola mladsia, nikto.


...lebo zomierali na hocijake zapaly pluc a veku, kedy vyskyt rakoviny zacina byt castejsi, sa ani nedozili
21.07.2020 - 12:35:20
00
Nemam na mysli polovicu minuleho storocia. Ale dobu tesne pred rozmachom petflias, mnozstva potravin zo zapadu a 10 rokov po Cernobyle.
Na zapade su povolene niektore karcinogenne ecka, co su u nas zakazane.
21.07.2020 - 12:39:13
00
Hosť napísal:
Keby ludia nesexovali a mali jedineho partnera na cely zivot, tak by sa to nesirilo.
Zaujimave je ze kedysi rak nebol, tolko ako dnes. Ze by kvoli gmo, eckam, ftalatom, zubnym pastam, cernobylu atd?
Lekarka je uz na dochodku a 10 ludi jej rocne umrie na raka. Ked bola mladsia, nikto.

nemám štatistiku ani nič okolo, len úvaha.. ale k tvôjmu "že by" si pripoj aj zmenu životného štýlu, menej pohybu, viac žiariacej technológie dobrovolne používanej (telka, mobily, počítače).. ako sa zmenilo % úmrtí? lebo kedysi cca pred 50 rokmi nás bola polovica, bolo na planéte 4mld ludí, teraz 8.. takže ak je 2x tolko raka na svete furt sme na tom istom :^)
21.07.2020 - 12:39:52
00
vidim ze hoaxy na fejsbukoch na teba zaberaju Vuk

i.imgur.com

cim sa obyvatelstvo doziva vyssieho veku, tym je vyskyt rakoviny castejsi
21.07.2020 - 12:45:16
00
dlhovekost za vsetko moze. dlho sme tu aj tak nezijeme, len si davame pozor aby sa nam nic nestalo, aby sme sa v zdravi dozili vysokeho veku :-D
kvasime v praci aby sme vytvorili to co aj tak vlastne nik nepotrebuje (len o tom este nevie) a potom sa za tym nahaname a zivot unika
21.07.2020 - 12:53:54
03
Odomkol som pre Vás ... vakcíny budú 👍

https://dennikn.sk/1975530/slubne-vysledky-skusobnej-vakciny-proti-covid-19-vedci-z-oxfordu-idu-do-posledneho-kola-testovania/?ref=dnapp&cst=5267ebd08fef247d2e8a48e173b558cef970071a
21.07.2020 - 12:56:21
01
Moje babky a dedkovia sa dozivali vsetci 90 rokov. V praci rodicom nikto nezomrel za 45 rokov a este zili 20 rokov na dochodku. A u nas za 10 rokov styria na raka.
Teraz v pracach zomieraju 50 rocni.
Zivot je uponahlany, ludia mukluju od rana do vecera, tak ako kedysi, prachaci sa tiez stresuju.
Stres oslabuje organizmus.
Ked boli pohodlne roky nieco to zanechalo dobre a sposobilo ze sa ludia skokovo viac dozivaju ale uz sa to nezvysuje, lebo cast znova umiera a cast zachrania nove lekarske znalosti.
Male deti leukemie. Ziaci a aj 30 rocni tiez.
https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/fotogaleria-dedicstvo-cernobylu-32-rokoch

V usa bol najprv boom s radiom kde sa ludia liecili radioaktivnymi tabletkami,
Farbili sa hodiny aby svetielkovali.
Zeny v tehotenstve uzivali lieky proti nevolnosti a rodili s kratkymi rukami.
Tam kvoli biznisu nabalamutili zakaznikov viac ako u nas, kde sa vsetko zo zapadu zakazovalo.
Naopak taky Rockefeller sa dozil 101 rokov a vsetci ti najbohatsi ak sa nezabili na lietadle umierali po 90ke.
21.07.2020 - 13:14:41
00
vysoka skola spomienkoveho optimizmu
21.07.2020 - 14:00:29
014
keyboard_arrow_up