Ja som klucku zlomil minulý rok. Trieštivá zlomenina pri ramennom klbe s jedným väčším úlomkom. Prvé dni sa intenzívne riešilo či operovať alebo nie. Pracujem v zdravotníctve, manželka lekárka, veľa, veľa konzultácii (chirurgovia, traumatológovia, rehabilitačný, atď.). Nakoniec tiež len konzervatívna liečba bez operácie.
Ja som ale rád, samozrejme to bolelo, ale to neznamená, že pri operačnom riešení by to bolo bezbolestné. Na druhej strane každá operácia prináša riziká a negatívne účinky (anestézia, "šróby", atď), takže ak je dobrá šanca, že sa zrastie prirodzene, tak je to podla mňa lepšia voľba.
Na RTG je v ľavo foto čerstvej zlomeniny a v pravo po cca 6 týždňoch. Aktuálne je rameno občas citlivé na zmeny počasia a chlad, ale ináč bez limitácie a problémov. Ja som s výsledkom spokojný.
P.S. extrémne dôležitá je rehabilitácia po. Fakt odporúčam nezanedbať.

Prílohy:

IMG_20190823_204707571-COLLAGE.jpg
IMG_20190823_204707571-COLLAGE.jpg 408.36 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2020 - 22:28:56
00
Mňa našťastie nič nebolelo, možno prvý deň a noc som to viac cítil, ale nič strašné. Cítil som sa ako novorodenec zo zlomenou kľúčnou kosťou s takým nepríjemným (ale nebolestivým) krepitom. Bolelo to len keď som sa obliekal. Ani Flexor som neužíval, dal som si ho pár krát, ale hlavne preto, že tak dobre chutí :) Ruku ešte nedám úplne dohora, je ešte slabšia, ale cvičím. Zhojené je to dobre, ruksak nerobí problém. Len asi pri nehode som si poškodil aj rotátorovú manžetu, lebo mi pri rotačných pohyboch ruky v ramene puká a praská. Možno pôjdem s tým ramenom na MR. Inak vospolok, ani operácia nie je zárukou, že nebude v tom mieste hrb, kalus a podobne. Mne keby išli do toho operačne cez klavikulo-skapulárne kĺbne spojenie, tak by sa mi možno časom vyvinula bolestivá artróza.

brehy nič sa neboj, všetko sa zrastie...
22.07.2020 - 22:34:24
00
mna tiez nic nebolelo - od bolesti som si nedal vobec nic pocas celeho hojenia. ked mi sestricka utahovala ortezu sa pyta ci este - ja ze kludne. a strasne sa divila ze ma nic neboli - mne sa popravde konecne ulavilo po stiahnuti.
rehabilitacia napodobne - z rad som vedel ze rozhybat to treba co najskor. tak kym som sa dostal na rehab uz nebolo co cvicit - rehabilitacna len bola zavolat kolegyne so slovami - baby pozrite kam az mu dam ruku :-D ale narazene zapastie mi natahovali mesiac. nakoniec sa to jednej baculke podarilo rozhybat, ale tiekli mi slzy :-D vraj - boli vas to? nieeee, len pokracujte :-D
22.07.2020 - 23:08:38
00
fixska napísal:
Práveže toto som nezaznamenala, žiadny problem s batohom ani ťažkým a počasie nemá na nič vplyv. Keby mi nespravili hnusnu jazvu, ani neviem, že mi niečo bolo.

Takze lekarska veda za tych 60 rokov asi trocha pokrocila :lol: :lol: :lol:
22.07.2020 - 23:20:43
00
Po 7 rokoch mam znova zlomenu tu istu, takze ta predchádzajúca triestiva zlomenina drží pevne lebo sa mi to zlomilo o kus vedla, uplne na konci. Trocha sa mi to posunulo tak sa to zas hoji pomaly a dlho, uz 8mi týždeň a stale slabota. Minule som mal na osmicku dozadu, teraz len sietku a zavesenu ruku.
Trauma opat ziadna, uz sa neviem dočkať bajku.
23.07.2020 - 08:21:24
00
pista napísal:
Takze lekarska veda za tych 60 rokov asi trocha pokrocila :lol: :lol: :lol:

No toto sa mi stalo cca pred 9 rokmi :) ... keď mi dávali železo tak som sa pýtala, či budem mať takú jazvu a oni, že nie, keď mi to vyberú, už mi spravia peknú a potom som ju mala ešte horšiu. Keď som sa na to spýtala, tak mi povedali (akože sú vtipní), že usúdili, že nie som typ do spoločenských šiat :D ja že tak díky, ale aspoň budem mať konečne čo ukazovať vo výstrihu :D tak sme sa akože zasmiali a teraz tou jazvou straším malé deti
23.07.2020 - 09:49:11
01
pista napísal:
.... No a ako po kazdej zlomenine. Vies predpovedat zmeny pocasia. :-)
zlomenina kľučky, zápästia, oba lakte, vretenna kosť, stavec
Niečo robím zle, túto super schopnosť mi nepribalili 😄
23.07.2020 - 23:07:04
00
Urcite nieco robis zle, bezne clovek tolko zlomenin nema za cely zivot. :D
24.07.2020 - 08:27:56
02
ked v mene Yogisz vymenis 4 pismena a pridas dalsich 6, tak mas Josh Bender. To vsetko vysvetluje.
24.07.2020 - 09:31:08
05
keyboard_arrow_up