zalezi ake mas preferencie, treba si spocitat + a -, ktore su individualne. Co ma napadaju veci:

pozadovane mnozstvo energie/vykonu - bike ti doda max ~10W a ~3-5W "konstantne"; battery pak/solar ti da teoreticky viac - moze byt podstatne pre napajanie niektorych zariadeni
vyuzitelnost na rozne druhy spotrebicov - toto hlavne v zavislosti od maximalneho vykonu - battery packom/solarom mozes napajat aj notas
vyuzitelnost na rozne druhy aktivit - dynamo pouzijes len na bike, kdezto bat pack/solar aj inde
moznosti dobijania - dynamo/solar maju vyhodu na daleko/dlho mimo civilizaciu. Solar ale treba vediet uchytit/rozlozit tak aby si efektivne spasal slnko
odolnost/zivotnost - v zavislosti od bateriek, ten battery pack je principialne "najmenej trvacne" a najmenej opravitelne zariadenie, za nim solar (panel je stabilny ale potrebujes aj battery pack) kym ho nerozbijes
uzivatelska privetivost/potrebne doplnky - pri powerbanke (aj solari) potrebujes zariadenia zvycajne s vlastnou baterkou, dynamom mozes napajat (hlavne svetla) aj bez baterky ale na dobijanie inych zariadeni potrebujes dynamo dobijacku (pripadne svetlo s USB vystupom)
cena - aj battery pack aj dynamo aj solar mozu byt lacne, zalezi co od toho ocakavas
vaha - nemyslim ze dynamo je tahsie ako niekolko battery packov, ale moze zalezat od poziadaviek, neviem, nepocital som to
bezpecnost - podstatne hlavne ak cestujes lietadlom - vela/velke packy ti mozu zakazat zobrat; a teda pravdaze neberiem do uvahy lacne/nekvalitne/nebezpecne packy (coz ale je imo dost narocne najst kvalitne velke a nie velmi drahe packy)
ukradnutelnost - je fajn ze battery pack dobijes v kempe ale nespoliehal by som sa na to ze si ich nechas dobijat 2/3/4 niekde na zachodkoch cez noc nestrazene. Okrem toho, potom potrebujes dobijacku ktora zvladne viacero packov naraz

na dynama odporucam kuknut sem: https://www.cyclingabout.com/dynamo-hub-power-drag-testing-schmidt-son-shutter-precision-shimano/
S vykonom sa zda ze shimano naboje za ~100e su hodne fajn, jedina otazka je ci su aj dost trvacne, to netusim.
29.07.2020 - 18:45:30
00
Ako sú na tom powerbanky so solárnym panelom? Pomôže to tam trochu? Alebo je to len vec, ktorá sa môže pokaziť?
31.07.2020 - 11:05:59
00
Staci ked si porovnas velkost solaru na powerbanke a potom velkost takeho solaru napr. z Decathlonu. Vykon tych panelov je neporovnatelny a ta powerbanka sa s tym bude nabijat asi hodne dlho. Skor by som povedal ze je to take nudzove dobijanie ale nepocitat ze s tym niekolko dni prezijes bez inej moznosti nabijania. Ale osobne skusenosti nemam.
31.07.2020 - 13:38:10
00
Možno toto je vhodná téma.
Používate tu niekto LiFePO4 batérie? Potrebujem sa vybaviť cca. 12 V baterkou okolo 5-10 Ah, nabíjačkou a "systémom včasného varovania" pred vybitím a bolo by fajn keby mal niekto poruke nejaký nákupný zoznam, nie veľmi starý. Žrať mi to bude povedzme tak okolo 100 W, čiže prúd okolo 10 A (nie sústavne, bežný odber pod 1 A).
Na niečo som aj naďabil, ale importy z čajny a navyše plné dead links nebudia dôveru (navyše mnohé produkty sú medzičasom až nevygoogliteľné).
(Lubik_DK - MTB verzia SOTA/GMA/whatever in progress :) )
03.08.2020 - 10:34:26
00
Robil som obdobny system v malom s LiPol baterkou. Vyvaruj sa all-in-one z ciny. Je to cele zle. Nechavaju podbijat baterku, nenabije ked ma externy privod, chce nabijat ked z externeho zdroja nic nedostane. Cele zle
03.08.2020 - 11:12:06
00
Lacné, rýchle a debilovzdorné riešenie je malý Pb accu, ale tých 5-10 Ah už váži sakra dosť na prevoz na biku. Aj na vynášku na chrbte.
03.08.2020 - 11:27:03
01
Vektor by asi vedel poradit konkretne suciastky, ale zjavne tu uz znova nieje :/
07.08.2020 - 10:01:46
00
Čo poriešiť aku z vŕtačky, dobije to telefón? Keby napríklad bolo nonstop na dyname a občas by sa pripojil fon?
08.01.2023 - 21:45:24
00
asi najlacnejšia powerbanka je Lidl aku do náradia + 2xUSB adaptér (recenzie), akurát na nabíjanie treba veľkú originál 230V nabíjačku, ale je tak lacná, že by možno malo význam ju rozobrať a elektroniku vložiť do menšej krabice
09.01.2023 - 09:13:26
01
To znie dobre... Akurát ja som neni fyzik a elektrikár už vôbec... Koľko krát z 20v 8A (viem, že nápis 20v je reklama a má to 18v) nabiješ 5A baterku telefónu?
09.01.2023 - 09:32:47
00
8Ah a 5Ah nie?
Lenze mobil je len 4V.
Prerataj na watthodiny a tie porovnaj.
https://electricaliq.com/what-is-mah-in-mobile-battery
8*18 vs 5*4
09.01.2023 - 09:51:47
01
Počítať asi zbytočné, ak netušíme aké sú straty..
Merač nabíjania mám, ak nájdem nejakú vhodnú záťaž, skúsim to odmerať.
Ja mám tie adaptéry v autách len pre istotu, v pracovnom mám aj náradie, v kempovacom používam ventilátor na sušenie topánok, ale nabíjam z auta, tak ich nemám moc odskúšané, ale za tie peniaze je to fajn rezerva.
09.01.2023 - 09:55:50
00
Udrží to (8A) kapacitu týždeň?
21.01.2023 - 20:05:57
00
neni to len adaptér na ten akumulátor čo sa používa do náradia?
22.01.2023 - 09:56:59
00
Power bank so solarom?
22.01.2023 - 11:15:25
00
keyboard_arrow_up