MTBIKER Častovský cyklookruh

15.08.2020
MTB maratón
Červený Kameň (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto
Registrovaných bikerov (482)
321rado12399alexdelpiero9aaliayhadamikroman9adapolgarovaAdo06adrianatarajovaadriangonglikAdzamkoagatkatrnkovaaktaktrnkaalahrdlickova11Alena645822alessandratrajanovAlex3597alexander43AlfalicaaliiiznagyalikadAndelsonandreabadinskaanitrekaugustinmrazavankabaginpkbeagasparovabiresmilosbkeresztesovablazenagonglikovaBlejstilBlejstil974blejstilovaBowdarboxobbbranisamarianbranisovablazenabranisovanataliabranoselickybstorcelovabucekpeter10buckaloBudabutasoliver925butkastCaba29calpascarpcekicaCmerikcoleCuniknikolasCykloturistacyriltrnkacyrosDadamec55Danco38danielinobenodanoklbikDanoL91dasadufkovaddemodemcakandrejDeniDudianagalambosova59dgdkrumpolcovadraganagrmas92drgona240dubanstefanDublinboydubravickydusandugo3DusanachdusanpacaldusanvittekDvenohyeborisedo22elena.catlosova161emodanisemos7666emuska077ennioerik078Erikjancoernesto55espmetalinstrumentetibenskyevabiresovaevadanisovaewfajkusovaFatZetor2fifo33Filip4filipsurovy33filpbeno123Fleso1fofo050foolybearFopantenForestRunnerFYIgajdagatialovagencurovciGeorgoJBgizellaGolemkogomedanny17gonglikovavanesahalakovamartina41HaniHBhazyhrdlickovajana19hrubsaduduHubrix24hudecjanhurfoHutiikarus417imimiimpossible77info369ingridkudlickovaireland47ivanajedinakova24ivanasykorova28ivanbutasivanbutas822iwan8izikoJ4o4zjaalenja90JAKUBO7jakubotrnkajakubsupka1jaljanjanagencurjanachynoradskajanamruskovijanfasangajankapoliakovajankatrlandovajano1993janpetrikovicJanStGjaro1984475jarozahoranjeroJETYjmatiasovicjojo1970Jozef1990jozefcisar35jozefcisocisar66jozefhalasjjozefjozajozefnovak82JozefStankovicjozolosoJulkojurko123jurokonyaJvargakacatko23KACgumkaciatkockajakasickyfkatarinaporkertovakelleytommyKenaikeram44KinDoklaudia77klimcoklobusniklubomirknoskovamartinakollarovickonik380KOODISkotlebamartinkovacickovacovamargitakovacovamargita111kozanovalubomirakristiangalambos04krizanrisokrizna334kromkajkrumpolcovadKrumpolecKubkoLamoskucoflykucharmatej89kusnierovagabrielakutKvaky78ladislav116lapsanskyj65ldanihellenik101livushlmiskeriklmiskerikovalturisovalubicaprievoznikovalubokliestikLubokliestik880lubomircalpaslubomirkubrickylubomirwhitelubosindriseklubossedmaklucia518LucosiklukascryerLukasKuzilukasszabik37lzvacekovaM4t3jmaajulekaamacapeskovamadbugiemadenmadman09magdalenadanihelovamaikysabolmajkacveckovamajozilamajozila478makamarimanagersetbackmanikskmarcel33marcelkocisekmarek_xcmarekcapkovic231marekgazoMarekGbelymarekmadunickyMargaretkatrnkovamarian.fabianek890mariana88marianadvorscikovamariandanihelmariangrellmariankimariannajanickova1mariaselicka99MariMBMarioGalbavymariogvizdMariomicudamarjarabekMarko379MarkodubroMarkusQuoMarMalMartan_BAmartin.sviniakmartinanunu20martinbosko1983martinfasangamartinmikmartinsotakmarwek201matejpalo8matobubakmatohuttaMatoLiptakMatulienkamatusmikomatusselicky99maxxoomblejstilmbokrosovamdanihelmdanihelovamedovypMekonommhuttera10Micurimichal.chotar40MichalG19michalholly245michalhustlerko12michalchotarmichalikovadanka1michalmruskovicmichalovovadagmarmichalplk2michalzlatohlavek1988miklaskomilandvorcsikmilanseboramilantamilosimmilosovicova.andrea165milosovicovaandreamilosturanskymimagongmirec04mirko338mirobednarikmiroporkertMisiacik4395miskaslanimiskolamosmisoRmkrajomojucet7monikamrvovamortredMTBAdkamtbmetalNadaNNnataliasulanovaNatyihnatNatyslana4nehodovkarnelahavenorenelajezbergerovaNikolasGasparnogerobika00odokudlicka4okkosibovaoliverpohankaomoko69ondrej-dOndris88ondrokopalek55555OpussostatneOzvaldmilop-a-t-op2pPalinecko333palino266pallpatriciabotkovapatrikbakusgapatrikfloropatrikhrdlovic123patrikkaprinaypavelhrdlickapavol.cerny83pecs83peskoriskopeskovasimona5Peter16petergasparpeterhudakpeterkoverpetermajdapeteroslejskpeterprokop10peterskypetertatranskypetertrajanovpetervonTTPetoSLPF1979PF2011pmartesikpoco97pohankalubomir21porkertkatkaporkypigPPrutkayprednostapriecel11pvincencR_Huttnerrado.bobrikradoslavbistak1radoslavkotlebaradovan329RadovanklostermannRadzimkorastislavdrzkarechtorenekorcakriahutterovaRihaypeterripovicrkloknerrobertkotlebarobertkschillRobikesRockhoppereliterodslavikovaRoman74romanarakovaromancaRomankroslak1romanoskerarombenoronnynikolrudolfgalambosrufo3Rustymussakal-1salatovakatarina8samkovcisamodSamuelELsamuellbufirSanSebisara078scarinkoScibravyJansebastiantrajanovservof1schmetersilvia.krutakova935Silvijancovasimonahrdlovicovasimonazaksisa2769skanderaluboslavoslebo12Slondosnehulenkasnehulenka830somorovskylsonagaziovasonassonickSportovec69srumejdastanislavatrajanovstanovankostefanmacho26stibranyandrejstodo207stranskaasStranskaavsublittSuesulakovaagasulanova.n742sulanovansvankoSvibaroberttamcagongTaptatolacotekovacTesakTNTtobiastrajanovtomas.dvoraktomas.polak380TomasAtomasbilka123tomaspudelatomi781Tono26SCtorres80trevizetrojakTruespaceTurbivaclavmiroslavvalentinamackovaVasoslavvatterovavegassenecVeronikaPivarcovavhmvikinarechtorovicovavittekovajvladimir19711712vladimirdujmovicVladoMAvosatkovzalubelweisser012xmajoz.krajcir1988zahoranovaZakerak1zanetabutasova2zdena.c279zdenaczhozlarova7zlatica987zlaticalzlaticaliskovaZudrozuzanahorvathovazuzanakasmanova1zuzanakrizanovazuzvankovazvolenpzvrsko
nieco z FB .... baba to pekne napisala :-)
Magdaléna Čekeľová :-)
Častovský okruh 2020 je už nenávratne už minulosť . No so zdravím sebavedomím si dovolím tvrdiť že navždy srdečná záležitosť ?.Veď je aj prečo .V sobotu po tretí raz po sebe cyklo akcia Z zažitá a do sýta užitá !
No popravde tento raz to bolo úplne o inom a navždy v pamäti.
Sama som prekvapená ako pozitívne , keďže na štart som išla s vedomím v mysli ... DAJAK BOLO DAJAK BUDE ..NIET KONDIČKY NIET ENERGI NIE SOM FIT NO AJ TAK SI TO IDEM UŽIŤ !
Jediné čoho som sa obávala ,bolo aby trať nebola príliš premočená a blatová keďže deň dva pred tým riadna dažďová nadielka a samozrejme aby počasie vydržalo bez dažďa bez búrky .....POČASIE VYMODLENÉ !
Aby ste si nemysleli .Tak či tak boli miesta blatové , no už som sa naučila ako prejsť tieto pasáže aj vďaka môjmu cyklistovi .
Aby som ten okruh bez ujmy dala tak domesticka mi robil ako inak Jožko .Len mi ho bolo ľúto, lebo po trati jazdil jak kyvadlová doprava hore dole .Myslim že najazdil km za všetkých ??‍♀️? Samozrejme že som v tých výživných kopcoch aj tlačila lebo nevydalo .No absolutne neriešila .Total na saláme ?Inak tento raz som sa pristihla že som bola ako pozorovateľ.Zhodnotila že mimoriadne veľa cyklistov tentoraz tlačilo v kopcoch, ale i po rovinke.Jediní ktorí to dávali na prvú dobu boli biker dríči ( mnohých poznam z videnia lebo pretekaju s polovičkou po pretekoch po slovensku )a baterkoví .Aj kolobežka sa tam myhla .Nemilo ma pokaždé prekvapia rodičia a to nie len tento ročník .Super a je správne , že deti ťahajú von do prírody športovať bicyklovať .No zabúdajú na jednu dôležitú vec .Ja som po celej trati stretala rodinky kde rodičia na bicykloch vychytávkach a deti na bicyklikoch ktoré sú vhodné akurat okolo bytovky a ľudovo povedané aj rebriňaky a navyše boli im malé( takmer všetkým deťom ) .Strašne sa tie deti trápili a nechceli bicyklovať .Mnohe mali sedanky tak nízko že mňa za ne boleli nohy .Ano viem mudrujem no je to tak .Ale mám jeden zážitok a som zaň vďačná osudu že som ho zažila po celú dobu trate a asi to tak malo byť stať sa ?
Hneď na prvom kopci som stretla jedneho tatina so synom žiakom ZŠ cca 12-13r .Ten chlapec s plačom hodil bicykel o zem a rezignovane povedal tatinovi KONČÍM IDEM DOMOV !!!
Mali ste vidieť tú bezmocnosť smútok stres chaos paniku v očiach toho tatina .Zažila som to s bosorkou na tej istej trati či v Hornej Dolnej keď hodila bike uprostred cesty že konči !??Ani neviem prečo som sa pristavila a spýtala sa .Čo ? kríza ? nevládze mlady ? Počujte choďte kľudne svoje cyklo tempo užiť si tú trať a ja mu budem robiť doprovod , nebojte sa dám naň pozor.Dnes idem tempom akým idem tiež som mimo bez kondičky a atd .Otecko slušne poďakoval , ale evidentne v šoku z mojej ponuky odmietol .No a tak sme sa cca 3× prestiedali v krátkom úseku keď šuhajko sa nakoniec ku mne pridal a začali spolu točiť pedale a debatiť .Mlela som hubou pýtala sa debatila s nim povzbudzovala a v kuse chválila len nech nevníma tú náročnosť trasy .A zrazu to fungovalo ?A veľmi pobavilo keď som sa s Jožkom pohla z bufetu a mlady s tatinom hajde za mnou, lebo vraj musime isť spolu ?cca 4 km pred cieľom som nechala ísť mladého predo mnou nech si trochu vychutnáva jazdu ako víťaz a ja v pokoji s úsmevom na tvári šla ako samostatná jednotka až do cieľa za občasnej kontroly mojho domesticka .V cieli som si našla mladého potriasla mu pravicu a pogratulovala že to dal a má byť právom na seba hrdý lebo má byť prečo ! NEVZDAL TO !
A mne až včera došlo že vlastne ten chlapec ani netuší , ale vzajomne pomohol aj on mne ! Tým že som venovala čas jemu aby to nevzdával a šliapal tak pomohol aj mne samotnej a ja som ten okruh dala bez akejkoľvek ujmy a zdalo sa mi to nejaké krátke ??
Inak ten tatino mi včera večer poslal správu a ďakoval.Vázim si to no nebolo treba , pre mňa bolo podstatne že chlapec je na seba hrdý a nezanevrel na horskú cyklistiku a v cieli sa už len usmieval .Týmto sa nejdem chváliť ale poukázať na to ako je dôležité chváliť dieťa za každý jeden úspech hoc je nepodstatný a podržať podporiť pochopiť keď sa nedarí .Nebojte tiež sa to stále učím pri vlastnej dcére.
Juro Tesák
Zelinka & Vlado Schwarz
chalaniska ! Obrovské DIK že Častovský okruh pokaždé chystáte s teamom ❤ nezištne a s láskou aby každý kto absolvuje okruh sa stále rád vracal každučký rok a užil si tú sobotu so všetkým tak ako aj JA i moja rodina .Akcia kde vznikajú pokaždé nové priateľstvá ....
Bosorka tento krát ako foto očko a morálna podpora susedovcom Lukimu Lukas Petras
a Tadikovi na biku na detskej trati ...
Jozef
Čekeľ aj tebe DIKES ?že cepuješ a stale učíš aj keď isto pindam jak chorá vrana ! ??
P.S. nie sú to preteky o čas ani hromadný štart ...aj preto má ten okruh - akcia svoje čaro a chémiu ako akcia sveta ! ?❤???
17.08.2020 - 23:40:41
39
Ja ako vozíčkar bol som dole kopcom predbiehaný neustále keďže som musel udržiavať rýchlosť pri ktorej nevytrasiem Ferdiša a do toho neustále hladanie ideálnej stopy dvoch kolies za mnou aby mi chlapca nevystrelilo a môj poznatok je taký že by bolo dobré naučiť aj tých čo nepoznajú pretekársky žargón kričať pred obiehaním Ideeeeem zprava, ideeeeem zľava prípadne sa za každú cenu netrepať dopredu a na chvíľu pribrzdiť na ideálny obiehací manéver.
Možno by bolo dobré keby na to organizátor upozornil v propozíciách a na štarte do mikrofónu sem tam ľuďom pripomenul aby sa nehanbili prichadzajúci zozadu zakričať. Taká drobnosť no niekedy môže zabrániť kolízii.
18.08.2020 - 11:07:23
07
toto je omielane stale od moderatora, upozornujeme na to v prispevkoch ale niektory ludia su zial nepoucitelni..... a rozmyslam ze aj ked existuje cyklookruh na strave, napisem tam aby to zrusili aby sa honici KOM - ov nemali kam nahanat :-)
poznamka o vychove " necyklistov" je na mieste a budeme to riesit.... dik za postreh
18.08.2020 - 11:15:17
03
Turbi napísal:
Ja ako vozíčkar bol som dole kopcom predbiehaný neustále keďže som musel udržiavať rýchlosť pri ktorej nevytrasiem Ferdiša a do toho neustále hladanie ideálnej stopy dvoch kolies za mnou aby mi chlapca nevystrelilo a môj poznatok je taký že by bolo dobré naučiť aj tých čo nepoznajú pretekársky žargón kričať pred obiehaním Ideeeeem zprava, ideeeeem zľava prípadne sa za každú cenu netrepať dopredu a na chvíľu pribrzdiť na ideálny obiehací manéver.
Možno by bolo dobré keby na to organizátor upozornil v propozíciách a na štarte do mikrofónu sem tam ľuďom pripomenul aby sa nehanbili prichadzajúci zozadu zakričať. Taká drobnosť no niekedy môže zabrániť kolízii.

Z maratónov mám aj opačnú skúsenosť.
Niektorí si myslia. že keď zakričia, tak sa treba uhnúť zo stopy. Posledná skúsenosť z Horala: išiel som vľavo, vpravo voľná stopa na predbehnutie. Samozrejme, že kričí vľavo a aj sa tam trepe. Potom sa čuduje a hovorí: "veď som pekne povedal" (išiel o neviem aké miesto, určite nie o bedňu). Niektorí premotivovaní si kričaním vynucujú uhnutie zo stropy.
18.08.2020 - 11:20:56
05
Pripojím sa aj ja so svojou skúsenosťou z posledných metrov k cieľu, keďže som išiel za "domestika" tak opatrne vyčkávajúc a ako sa tu hovorí trhači segmentov tak fakt už v poslednom kamennom zjazde pred zelenou bránou idem JA na brzdách lebo predo mnou otec a syn idú opatrne a len tak cca 30km/h ani BÚÚÚ si nás opráši zľava kámo na full a konár od jeho kolies len tak tak predo mňa, ozaj nepochopím kam sa ponáhľal.....ináč akcia NA PARÁDU.....o rok znova
18.08.2020 - 12:01:50
03
Hnevá ma to, keď čítam vaše skúsenosti s kaskadérmi na trati. Snažíme sa upozorňovať ľudí, že naša akcia nie sú preteky, že sa ich zúčastňujú naozaj aj úplne rekreační cyklisti, ktorí majú starosti v zjazde sami so sebou a nie aby ešte dávali pozor na zozadu sa rútiacich cyklistov. Hovoríme, píšeme aby si svoje pretekárske ambície nechali na iné akcie - preteky, aby zabudli na segmenty a časy, aby si vychutnali kľudnú jazdu v našich lesoch, príp. ak sú teda skúsenejší nech poradia, pomôžu iným menej skúseným jazdcom. Verím, že sa na trati našli aj takí a bolo ich viac ako tých ktorí vás obmedzili alebo ohrozili. Je to iba o ľuďoch, pretože neviem ako ich my, ako organizátori prinútime jazdiť ohľaduplnejšie.
18.08.2020 - 15:27:24
15
aj medzi rekreacnymi su velke rozdiely - chyba skor tolerancia niektorych jedincov ale to chyba vseobecne v tejto spolocnosti, nie len na takomto podujati - ja som si to najprv siel uplne na pohodu - ked bol chodnik spomalil a pockal na miesto kde sa dalo bez stresu obehnut - no nie kazdy tak urobil - dokonca mi jeden borec suchol plastom o plast, druhu cast som si dal v tempe - kde to uz bolo roztratene a dalo sa v pohode obiehat na sirokych cestach.
18.08.2020 - 15:55:36
04
Jeden maly podnet ... na buduci rok rozdelte tombolu radsej na viac mensich cien, nech sa dlhsie taha. Lebo hlavne deti boli z desiatich (pomerne obsiahlych) cien take nejake sklamane a este dost dlho cakali pred podiom aj ked uz isla dospelacka tombola... Mozno by im stacili aj nejake klucenky ci privesky, ci nejake drobnosti...len nech sa to nevytaha za desat minut.
Akcia inak perfektna
18.08.2020 - 20:55:36
00
toto je vecny problem.. vela cien nieje problem urobit, mame z coho.... ale vacsina sa ponahla domov a chce aby bolo cim skor po tombole.... kazdopadne sa rok od roku snazime veci prisposobit (minuly rok bolo v detskej tombole jedno LEGO za 200 euro a kopa inych hodnotnych cien ale vsetky deti chceli LEGO... teraz ich mali 5 za 300 euro plus dalsie ceny za cca 1000 euro len v detskej tombole..) ... je to naozaj tazke aj pre nas delit ked mame vela cien a chceme aj cas na tombolu udrzat v normalnom case aby ste tam nesedeli 3 hodiny len pocuvanim cisiel vyhernych listkov .....
PS: detom by mali rodicia vysvetlit podstatu a princip tomboly aby neboli zbytocne sklamane .. my trosku starsi co to mame za sebou zo zabav a plesov to berieme inak ako deti, preto by bolo fajn dopredu detom vysvetlit o co ide :-)
18.08.2020 - 22:32:04
04
dusan7 napísal:
Je to iba o ľuďoch, pretože neviem ako ich my, ako organizátori prinútime jazdiť ohľaduplnejšie.

stanovte minimálny čas prejazdu :lol: kto dojde skôr ako za 4hod 40km trasu alebo 2hod 20km trasu nebude pripustený k stánkom s pivom a občerstvením.. a rovnako občerstvovačku, kto dojde moc skoro nič nedostane :P
19.08.2020 - 07:12:26
02
#CraObs prakticky je to nemožné zrealizovat, ako im to zákazes resp. resp. odoberies poukážku na nápoj a jedlo. A ze príde za 4 hodiny ešte neznamená, že v zjazde nikoho neohrozil.
19.08.2020 - 08:02:09
02
Ydravím, náhodou GPX súradnice niekto máte? Ak áno, môžete ich prosím zverejniť?
15.10.2020 - 14:10:03
00
https://uloz.to/tamhle/un2WQrSwTQeQ/name/Nahrano-16-3-2020-v-9-31-02
17.12.2020 - 11:16:08
00
keyboard_arrow_up