A este sa zabudlo pri cisle 100 povedat, ze je to dosledok toho, ze cez vikend sa skoro netestuje a ze dohladavali ludi. Ale to uz nikto nekrici ze 2 dni pred tym to bolo 5 a 15 pripadov. Ale cislo 100 znie tak super vsak.
19.08.2020 - 14:44:29
01
ta ze vas kare este chodit niekde za hranice po vyletoch a po kupaliskach..
19.08.2020 - 15:05:51
02
No takze sa ukázalo že opäť to číslo zdvihli hlavne “sezónny pracovníci zo zahraničia” ale nás pán priemer sa odbavuje na FB opäť na tom že za to môže Caputova že mu nepodpísala zákon na sledovanie ľudí vracajúcich sa zo zahraničia/dovoleniek ( mimochodom protiústavný...teda aspoň v podobe v akej ho predložili ).

Ako ja teda nie som zástancom dovoleniek v zahraničí za každú cenu, ale čo poznám ľudí čo cestovali cez leto pri more ( pripadne som čítal cestovateľské fóra ), tak takmer všetci tam cestovali s rešpektom a s tým že budú dodržiavať všetky opatrenia aby sa nenakazili. Na druhu stranu človek vidí fotky tých zástupov ľudí z Tatier, Slovenského raja, hlava na hlave v aquaparkoch, ľudia v bujarej nálade na svadbách, cyklisti/bikeri na pretekoch v slušných počtoch, pracovníci vo výrobných halách jeden vedľa druhého a takmer tretina ľudí v uzavretých priestoroch/nákupných centrách s ruskom pod frnakom...

Ale nie...my sa tu proste budeme stále hrať na to že nám počty stúpajú kvôli tým pár dovolenkovým odvážlivcov ktorí si dovolia prekročiť tu pomyselnú čiaru ktorú nazývame hranica...
19.08.2020 - 15:43:31
019
A este k tomu ake pocty a ako nakazení.... Osobne poznam 4 ludi, co boli pozitivne testovaní po oslave a keby im nepovedali, ze su pozitivni, tak chudáci o tom ani nevedia... Nechcem to nejako zľahčovať lebo viem, ze napr moj dedko by to zvladnut nemusel, ale v 80 nemusi zvladnut ani chrípku ani blby pad na schodoch
19.08.2020 - 17:49:41
03
Z tej "party" v Poriadi? V TV davali, ze dotycnych potom dedincania pomaly lyncovat isli...
19.08.2020 - 17:57:30
00
Jj z tej. Samozrejme, ze isli a tak to vyzera ked niekdo neustale vytvara paniku
19.08.2020 - 18:21:29
02
tu je o tom lyncovani v Poriadi https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13986/238161#197
reportaz zacina v 3:50 a o lincovani je od 5:10
Z toho vypliva ze polovica hovori ze virus neexistuje a druha polovica ma strach.
Neboja sa lebo je to tu mierne. Aby by mali bydlisko 300m od Bergamskej nemocnie, v rodine 4 dochodcov s cukrovkou, s kardiostimulatorom, po porazke a nevideli by ziadne ine spravy, mali by iny pohlad.
19.08.2020 - 18:29:50
00
matt napísal:
No takze sa ukázalo že opäť to číslo zdvihli hlavne “sezónny pracovníci zo zahraničia” ale nás pán priemer sa odbavuje na FB opäť na tom že za to môže Caputova že mu nepodpísala zákon na sledovanie ľudí vracajúcich sa zo zahraničia/dovoleniek ( mimochodom protiústavný...teda aspoň v podobe v akej ho predložili ).

Ako ja teda nie som zástancom dovoleniek v zahraničí za každú cenu, ale čo poznám ľudí čo cestovali cez leto pri more ( pripadne som čítal cestovateľské fóra ), tak takmer všetci tam cestovali s rešpektom a s tým že budú dodržiavať všetky opatrenia aby sa nenakazili. Na druhu stranu človek vidí fotky tých zástupov ľudí z Tatier, Slovenského raja, hlava na hlave v aquaparkoch, ľudia v bujarej nálade na svadbách, cyklisti/bikeri na pretekoch v slušných počtoch, pracovníci vo výrobných halách jeden vedľa druhého a takmer tretina ľudí v uzavretých priestoroch/nákupných centrách s ruskom pod frnakom...

Ale nie...my sa tu proste budeme stále hrať na to že nám počty stúpajú kvôli tým pár dovolenkovým odvážlivcov ktorí si dovolia prekročiť tu pomyselnú čiaru ktorú nazývame hranica...


Predstav si s Wladixom a dalšími 50 - 100 000 slovákmi, že máš 83 rokov a pandémia - celosvetové smrteľné ochorenie je na vzostupe. Dcéra so zaťom a so svojou dcérou ti v rámci dovolenky prídu letecky z Anglicka na návštevu. Po troch dňoch sa vyberú na 3 dni do Prahy. Potom sa opäť vrátia k tebe. Ved o nič nejde. Berieš to samozrejme s humorom, nebudeš sa predsa hrať na počty nakazených, ... Však. Zahraničná dovolenka musí byť aj keby tragáče padali, starí ľudia umierali.
19.08.2020 - 18:38:15
00
Pravu mate obaja. Len za 30 rokov sa stala zo Slovenska nesebestacna krajina a ludia idu za hranice. Zavretie hranic bolo jedine riesenie proti virusu. Niekedy bola aj nula pri 1000 testoch a 2 tyzdne po sebe takmer nic. Hospitalizovany nikto. Po otvoreni hranic bolo predvcerom 71 hospitalizovanych, 4 na jiske, 4 na ventilacii a dalsich 5 umrti (dlho sme mali len 28 umrti).
19.08.2020 - 18:59:31
00
Bavíme sa o zahraničných dovolenkách počas vzostupu celosvetového smrteľného ochorenia.
19.08.2020 - 19:03:28
00
Hosť napísal:
Predstav si s Wladixom a dalšími 50 - 100 000 slovákmi, že máš 83 rokov a pandémia - celosvetové smrteľné ochorenie je na vzostupe. Dcéra so zaťom a so svojou dcérou ti v rámci dovolenky prídu letecky z Anglicka na návštevu. Po troch dňoch sa vyberú na 3 dni do Prahy. Potom sa opäť vrátia k tebe. Ved o nič nejde. Berieš to samozrejme s humorom, nebudeš sa predsa hrať na počty nakazených, ... Však. Zahraničná dovolenka musí byť aj keby tragáče padali, starí ľudia umierali.


ivan, máš tam v reakcii na môj príspevok dosť podstatnú chybu...ja nepovažujem Anglicko za dovolenkovú destináciu a let preplneným napr Ryanairom za cestu ktoru by som chcel niekedy v živote absolvovať. Rovnako ma to v dnešnej situácii vôbec neláka do Prahy a podobnych miest. Takze tvoja reakcia na môj príspevok je úplne mimo.

Ja na dovolenku tento rok na 90% nepoletím aj keď letenky mám kúpené...ale bud si istý že moja cesta na dovolenku a pobyt v cieľovej destinácii by bol na 99% bezpečnejší ako akýkoľvek výlet tu po Slovensku alebo bežný pracovny deň tu doma s podvečernou návštevou Tesca. To že by si niekto rad zaletel na dovolenku aj mimo EU ešte neznamená že nezodpovedný človek a je mu jedno či následne niekoho nakazí alebo nie...
19.08.2020 - 19:51:55
02
Matus akokoľvek sa tu budeš snažiť obhajovať dovolenkovanie , ver že netreba veriť tomu , že čím ďalej odletiš , tým budeš viac v bezpečí ... teba by v prípade tvojej destinácie najviac ohrozil pobyt v lietadle a pobyt v letiskových halách . V tomto prípade sa mi javí ako najbezpečnejšia dovolenka , cesta multivanom s 80 litrovou nádržou a robinzoniada v HR 😎
19.08.2020 - 20:05:24
08
matt: Moja reakcia nie je mimo. Zahraničná dovolenka v čase pandémie nie je správne rozhodnutie. Je to bezohľadnosť voči rizikovej skupine, .... Starým ľudom, lekárom, ...
19.08.2020 - 20:07:27
01
Verím, že cesta do Chorvátska vlastným autom so svojou rodinou, či kamarátmi + pobyt v destinácií mimo promenád, vyhýbanie sa preplneným plážam je bezpečnejšie ako pracovať na páse s Ukrajina i, Rumuni atď...
Jeden zákazník mi hovoril ako sa to rozšírilo u nich vo firme. Vietnamci cez týždeň robili za pásom, na víkend išli betónovať kamsi s ďalšími svojimi krajanmi. Spali kde tade po lowcost ubytovniach. Tam sa nakazili. ..v pondelok nástup zas vo firme a koronka sa potíšku šírila.
19.08.2020 - 20:16:43
00
,,Tvoja zahraničná dovolenka v čase pandémie,, nie je bezpečná pre ,,iných,, - rizikovú skupinu starí ľudia, pre lekárov , ...
19.08.2020 - 20:19:53
00
keyboard_arrow_up