cawte, potreboval by som poradit, ide o problém predadzovania rychlosti, pred tyzdnom som menil cely pohon (kluky, kazeta, retaz) a pri niektorých prevodov mi retaz skoci na mensi prevod, ale menic je poriadne nastaveny, vsimol som si ze, najma pri tazsich prevodoch su kladky odchylene od pastorkoch kazety smerom ku kolesu a tym padnom kladky "posuvaju" retaz na lahsi prevod :roll: menic je vykryveny na mieste, ako je pripojeny k ramu (pre info menič mam SRAM X5)
25.05.2008 - 19:38:34
00
mno obrazok by vyrieseniu veci mozno pomohol, ale vo vseobecnosti takto: pre spravnu funkciu saltra (menica) je dost nevyhnutne, aby kladky boli pohlade zozadu zvislo nad sebou (neboli vzajomne naklonene) a aby pomyselna ciara prechadzajuca hornou aj spodnou kladkou menica bola dostatocne rovnobezna (t.j. aby sa tebe zdala rovnobezna, lebo ludsky zrak ma este porad co dohanat) s rovinami v ktorych lezia pastorky. Bud je ohnuty len zaves menica na rame, alebo je ohnuty menic, alebo oboje naraz. Bud to vyrovnas ty, alebo Ti to vyrovnaju v servise (ten menic alebo zaves), alebo mozno nieco dalsie poradia dalsi.
25.05.2008 - 20:35:21
00
no, mne jeden znamy povedal ze to bude ten zaves menica, a spomenul ajt o ze to vyrovnavaju v servisoch, tak ja tam skusim prist a zistit co a jak, menič nieje ohnuty ale ten zaves je vidiet ako je ohnuty, menic sa mi zda byt OK
25.05.2008 - 20:39:52
00
Ja len upresnim ze:
"zaves" = pätka
"menic" = prehadzovač/ka
:wink:
25.05.2008 - 21:13:44
00
tsss ja ked som skusal po prednom tak jaksik som padol na dost drahe prehadzovace od shimana ta patka sa zohla tak, ze som mal kladky medzi spicami no z casti som to napravil takze ma tiez zaujma co s tym ty urobis ci sa to da kupit alebo co ...
25.05.2008 - 21:18:36
00
Ja len upresnim ze:
"zaves" = pätka "menic" = prehadzovač/ka
:wink:


len pre info: "menič" je ta spravna terminologia podla STN EN...
25.05.2008 - 21:43:21
00
aha nebodaj nejaky strojar?
25.05.2008 - 21:52:30
00
keyboard_arrow_up