Za poslednych 24h si ma spomenul 2x Ramon1. Predtym pri tvojich mesiasskych odomknutych clankoch minimalne dalsich 2x. Pytal som sa ta aky mas problem, co som ti spravil. Odpoved ziadna. Posledne razy ma uz zbabelo nelinkujes, len spominas moj spotvoreny nick.
Takto: nezelam si to. Ak ti to pripada smiesne tym, ze za to das pokrytecky, infantilny smajlik, tak nie, nie je to smiesne.
Este raz - aky mas problem? Ak si zbabely to napisat, tvoja vec. Ale neber si prosim uz moj nick do huby a ja nebudem reagovat na tvoje prispevky. Dakujem.
08.10.2020 - 09:31:39
06
Este k bratom spoza Moravy. Tak za predvcera maju 24% pozitivnych testov. Tam sa uz uplne utrhli spod kontroly. Ako sme nadavali na Americanov, ked mali podobne cisla. Takze pol roka uzavretia polky ekonomiky, tisice mrtvych a potom sa zacne ist pomalicky hore.

Ak nieco neurobime, tak pojdeme rychlo za nimi.
08.10.2020 - 09:35:25
00
Dnes zase rekordy..
1037 pozitívnych ľudí pri 9518 testoch
08.10.2020 - 09:35:55
00
Orava zápasí s koronavírusom najviac na Slovensku. Hygienici tam objavili neskutočné množstvo prípadov obchádzania pravidiel. Napríklad zdravotná sestra vedela, že je pozitívna, a napriek tomu išla na ďalšiu svadbu. Sú aj ľudia, ktorí situáciu bagatelizujú a vedome šíria nákazu, tvrdia hygienici.

perez ok , som rad že si sa ozval . Nie nie si mi sympaticky pre tvoje názory v oblastiach ktorým prudko nerozumieš , ale davaš múdra ako laureát nobelovej ceny . Ja keď idem do diskusie s inym odborníkom , mám to naštudované a s pokorou rešpektujem názor . U teba som to postradal , mám ta v ignorovanych . Pre mna nie si . A články za ktoré platím a voľne sprístupnim pre ostatných členov v tejto téme s pocitom , že pomôžu .

Dnes sme cez tisícku , takze veselo svadbujte , veselte sa a užívajte , kým nebude lockdown.

Na Slovensku pribudlo za stredu rekordných 1037 nových prípadov koronavírusu, spravilo sa 9518 testov, oznámil na Facebooku Igor Matovič. Prvý raz tak Slovensko prekonalo tisícovú hranicu. „Nebláznime, prosím! Buďme ľuďmi a pomôžme svojou zodpovednosťou a spolupatričnosťou tým najslabším,“ vyzýva premiér.
08.10.2020 - 09:40:36
04
začínam mať pocit a možno je to len nejaká clivá chvílka, že už nič nezastaví tento rozbehnutý vlak,ani lockdown a prejdeme si tým asi všetci.
08.10.2020 - 09:47:05
00
Este keby si dal priklad oblastiam ktorym nerozumiem a davam mudra. Ty pokora, malokto tu ma take ego ako ty. "Sám som srdcom športovec ako málokto tuna", lol.
08.10.2020 - 09:47:58
07
to vyssie % pozitivnych z poctu testovanych hovori len o tom, ze testovanie je efektivne ...
NEhovori to nic o tom, ake je % neodhalenych pozitivnych v celej populacii ... t.j. nie je mozne z toho % vyvodzovat zaver na celu populaciu ...
lebo testovanie neprebieha nahodnym vyberom, ale cieleným ...
to len pre tych ktorí su vystrasený z toho císla a vobec nerozumeju statistickym metodam ...
08.10.2020 - 09:53:35
01
https://www.postoj.sk/62792/remdesivir-nie-je-ziadny-zazrak-pacientov-zachranuje-skora-diagnoza
08.10.2020 - 09:54:38
01
skynet napísal:
Ramon1
Pocuj, nevies ako je to s tymi ventilatormi? Mal aom znameho na ventilatore a vcera zomrel. Kdesi som sa docital, ze u nas vsetci co boli na ventilatore zomreli. Je to tak? Ci hoax...


Nechcem byť neslušný , nechcem aby to vyznelo povýšenecky , ale v skratke ti to neviem vysvetlit , aby to bolo obsažné , vecne aj krátke ... je to cela intenzivna medicina . Nefunguje to “ mechanicky “ ako stroj . Človek je indivíduum a na každého sa modifikuje terapia zvlášť . Nad mechanickom ventiláciou je len ECMO ktoré ešte môže pomôcť . Áno keď je už niekto na UPV je kriticky chorý . Žiaľ je to tak 50/50 ☠️ . Skúsenosť pracoviska a materiálno technicke vybavenie zvyšujú šancu .
08.10.2020 - 09:59:58
02
spoluhraca dnes previezli do nemocnice, po 4 dni 40 teplot ma obrovske problemy s dychanim, ( medzinarodny rozhodca IIHF, maju rozne prisne sportove a kondicne testy ) pred 3 tyzdnami testovany na kovid ako ngativny :(
08.10.2020 - 10:09:12
00
Tak máme malú úmrtnost nato aby to ludia brali vážnejšie. Vždy je to tak,že veci sa berú seriozne až ked sa to poserie. Napr zdravie.
08.10.2020 - 10:12:07
01
Ramon1 napísal:
Nechcem byť neslušný , nechcem aby to vyznelo povýšenecky , ale v skratke ti to neviem vysvetlit , aby to bolo obsažné , vecne aj krátke ... je to cela intenzivna medicina . Nefunguje to “ mechanicky “ ako stroj . Človek je indivíduum a na každého sa modifikuje terapia zvlášť . Nad mechanickom ventiláciou je len ECMO ktoré ešte môže pomôcť . Áno keď je už niekto na UPV je kriticky chorý . Žiaľ je to tak 50/50 ☠️ . Skúsenosť pracoviska a materiálno technicke vybavenie zvyšujú šancu .
nas znamy v NR prezil "ventilacku" len tak tak, uz je v domacom lieceni, vravel,ze rakovinu co prekonal bola ruzova zahrada :(
08.10.2020 - 10:15:16
10
Rozmýšľam, či ten rozmach epidémie na Orave nesúvisí aj s tým, že tam odjakživa kvitla podpora dezolátov ako Slota, Kotleba, Záborská a oni si jednoducho idú svoje, nejaké rúška, ktoré im nútia "liberálni fašisti" nebudú nosiť; a čo už by to bolo za svadbu, kde by nechlastala a nevyspevovala v družnom objatí polovica dediny?

Ale možno sa len snažia hrdinsky ukázať aspoň jeden menší región, kde skolabuje zdravotná starostlivosť, kde budú triediť pacientov tak, že na chodbu odstavia beznádejné prípady, ktoré len nechajú tíško zomrieť. Absolventi VŠŽ síce povedia, že tie prípady sú falšované, resp. prauda je, že tí ľudia umierajú aj tak na niečo iné, ale zvyšok krajiny hádam konečne precitne...
08.10.2020 - 10:19:32
18
myslím si, že cca o týždeň sa tak nejak vytratia z diskusií a FB takí tí pochybovači všetkého vedeckého,oficiálneho a a propagátori alternatívneho myslenia...Alebo dajú do popredia ďalšiu overenú taktiku a prezradia nám všetkým ako nás chcú ilumináti a židojašteri otráviť a bolo to vypustenééé...Aj súčasná diskusia okolo nosenia/nenosenia rúšiek je neklamnou známkou toho, že ľudom proste je3e. A pre takých chytrolínov,ktorí sa idú oháňať,že v ústave a v zákone sa nič také nehovorí by som odkázal, že štát má trebárs právo vyhlásiť okrem núdzového stavu aj stanné právo a tam sa vám vaša hra na utlačovaných končí...
08.10.2020 - 10:25:38
01
Z výsledkov pokusu vyplýva, že vírus SARS CoV-2 dokáže prežiť na ľudskej pokožke až deväť hodín, čo je štvornásobne dlhšie ako u chrípkového vírusu typu A,
https://www.topky.sk/cl/13/1982935/Nove-hrozive-zistenia-o-KORONAVIRUSE--Po-tomto-si-budete-umyvat-ruky-este-castejsie-

Napríklad zdravotná sestra vedela, že je pozitívna, a napriek tomu išla na ďalšiu svadbu. Sú aj ľudia, ktorí situáciu bagatelizujú a vedome šíria nákazu, tvrdia hygienici.
https://www.lewik.org/term/1178/sirenie-nebezpecnej-nakazlivej-ludskej-choroby-trestny-zakon/
08.10.2020 - 10:28:19
01
keyboard_arrow_up