Hondák
A čo urobíš ked ťa zastihne burka niekde v horách,kde sa nemáš kam ukryť.A čo urobíš ked ťa zastihne burka ked sa vraciaš z jazdy a bajk je vonku na nosiči.A ako umyješ bicykel ked je celý zablatený po jazde.Ja som napríklad nikdy bicykel neumýval wapkou a ložiská su v kely......šlendrianska robota,táto CX gen 3
21.10.2020 - 21:47:38
00
renovaziar a toto, alebo podobne mas namontovane na ochranu loziska ?

www.ebikecenter.sk

Umyvanie nie je problem, tlakova voda je problem.
21.10.2020 - 22:09:02
00
Mak
Nie nemám,táto krytka je určena na gen 2,na gen 3 nepasuje ale ked si vyreklamujem motor tak si ju budem vyrábať.Kedysi sa na škodovky hovorilo že DODO....."dodelej doma"...ale to bolo v komunizme.A že dnes bude Bosch vyrábať motory ktoré bude treba dorábať ešte doma.....to by ma vtedy ani vo sne nebolo napadlo.Ja mám endurový bicykel a preto 90% mojich jázd je v teréne.No a vlastne na bicykel je dvoj ročná záruka,takže človek by ho akokolvek upravovať nemal.Štrbina cez ktorú sa voda dostáva dnu na ložisko pastorkového hriadela nie je krytá ničím.Jediné gumené zakrytie má ložisko RS,ktoré ale montujú výrobcovia ložísk.A tá štrbina je za pastorkom,takže striekať priamo do nej vodu sa nedá,tá sa tam dostane pri jazde v daždi,alebo pri akomkolvek styku bicykla s vodou.Na krytie klukového hriadela výrobca použil O krúžky,ale výrobcovia O krúžkov tvrdia že nie su určené na použitie v dynamických aplikáciách.....takže moja chyba to asi nebude,ked sa mi na polročnom bicykli dostala do prevodovky voda.
22.10.2020 - 06:31:56
01
Tak len pre poriadok (ale o nič nejde), prvý (starší) Performance CX je Gen 2. Ako tretia generácia sú označované motory Active Line a Active Line Plus... A čo sa týka ložísk, problém nie je v mazaní, či umývaní (rozvody a ložiská sú od výroby navazelínované že až), problém bol (a je) v kolísavej kvalite ložísk,tam je to od šarže k šarži rozdielne, niektoré ložiská sa aj pri najväčšej opatrnosti rozsypú už po 4 tis. km, a niektoré vydržali už 20 tis...
22.10.2020 - 08:50:15
00
No však to, niekto založil vlákno s názvom bosch cx gen. 3., čo je blbosť, lebo ako píšeš je cx gen. 2 a gen. 4. Automaticky som dal obrázok na "mud stop", ktorý je pre gen. 2 a 3. motorov.

https://www.performancelinebearings.com/mudstop-the-bosch-bearing-protection-system/
22.10.2020 - 09:57:09
12
ja mám bosch 3. generácie a nemám žiaden problém a už mám 7000km
22.10.2020 - 15:43:33
00
https://www.youtube.com/watch?v=KlJ1jRGMpjg
Tu vidím skorodovaných ložísk hodne,a nezdá sa mi že by tu hrdzu spôsobila nejaká šarža....skôr voda
22.10.2020 - 20:15:45
00
Ked je bike blatovy, necham blato zaschnut a potom stetcom, kefou dam dole a vlhcenymi utierkami poutieram a hotovo, chce to viac casu ale mne to stoji za to.

renovaziar napísal:
Hondák
A čo urobíš ked ťa zastihne burka niekde v horách,kde sa nemáš kam ukryť.A čo urobíš ked ťa zastihne burka ked sa vraciaš z jazdy a bajk je vonku na nosiči.A ako umyješ bicykel ked je celý zablatený po jazde.Ja som napríklad nikdy bicykel neumýval wapkou a ložiská su v kely......šlendrianska robota,táto CX gen 3
25.10.2020 - 12:27:03
00
renovaziar napísal:
Mak
Nie nemám,táto krytka je určena na gen 2,na gen 3 nepasuje ale ked si vyreklamujem motor tak si ju budem vyrábať.Kedysi sa na škodovky hovorilo že DODO....."dodelej doma"...ale to bolo v komunizme.A že dnes bude Bosch vyrábať motory ktoré bude treba dorábať ešte doma.....to by ma vtedy ani vo sne nebolo napadlo.Ja mám endurový bicykel a preto 90% mojich jázd je v teréne.No a vlastne na bicykel je dvoj ročná záruka,takže človek by ho akokolvek upravovať nemal.Štrbina cez ktorú sa voda dostáva dnu na ložisko pastorkového hriadela nie je krytá ničím.Jediné gumené zakrytie má ložisko RS,ktoré ale montujú výrobcovia ložísk.A tá štrbina je za pastorkom,takže striekať priamo do nej vodu sa nedá,tá sa tam dostane pri jazde v daždi,alebo pri akomkolvek styku bicykla s vodou.Na krytie klukového hriadela výrobca použil O krúžky,ale výrobcovia O krúžkov tvrdia že nie su určené na použitie v dynamických aplikáciách.....takže moja chyba to asi nebude,ked sa mi na polročnom bicykli dostala do prevodovky voda.


Nazdar renovaziar
Aj si to neskor riesil? Ja som kúpil bike s 1300km a uvedomil som si az po kupe ze ložiska dost hucia. Riesil si to nejako?
22.09.2023 - 21:30:36
00
....bicykel bol v záručnej dobe...takže v rámci reklamácie mi vymenili motor
23.09.2023 - 08:01:14
00
renovaziar a po výmene motora si zaznamenal s odstupom casu opätovne hluk ložísk?
23.09.2023 - 20:08:26
00
.....nie,po výmene motora som už ja žiadne hučanie od ložísk nezaznamenal lebo som bicykel predal ked mal najazdené 5 km,ale na novom motore som urobil opatrenia proti vniknutiu vody do ložísk.Fotky nájdeš v mojej galérii-fotografie
23.09.2023 - 20:25:43
00
keyboard_arrow_up