Boulder X som chcel ale tam zasa vraj velmi rychlo zoderies podrazku. zvazoval som scarpa mojito ale to ma cas. garmonty este snad chvilu posluzia
24.11.2020 - 15:54:33
00
La Sportiva Boulder X a Garmont Dragontail MNT sú dosť podobné čo sa týka tvrdosti. Skúšal som obidvoje naraz v septembri. LS ale veru boli o malú trošičku mäkššie, pohodlnejšie, ale zasa Garmonty majú okopovú gumu po celom obvode, viac vydržia. No u mňa vyhrali aj tak Garmonty, obul som jednu takú a jednu takú, a v Garmontoch sa mi lepšie stúpalo "palcom" po malých stupoch čo mali v predajni na skúšanie lezečiek.
A veru sú jak víno, na Vidlový hrebeň boli super, na ferraty budú tiež dobré si myslím, dá sa v nich ustáť fakt malé stupy.
Ešte dodám že na skalách super, ale do lesa ich nenosím, tam sa mi v takých tvrdých nechodí dobre, radšej trailové bežecké mäkšie, ako už bolo spomínané.
A tie LS sú také rozšírenejšie na spodu podrážky, a to sa ohýbalo na tých stupoch. Ale zasa na ferraty by to malo stačiť 😄.
Trochu som sa rozpísal 😄.
24.11.2020 - 16:46:38
01
lapaloma napísal:
pre fixska jedine barefoot :)

Mala som dvoje, v tom sa nedá chodiť. Aj terénne som mala a aj asfaltové, už sú predané :) práveže tvrdšia podrážka ale nízke to skôr. Raz som šla na Teryho chatu v Shimano tretrach, dala som dole kufre a asi najlepšie, len to podľa mňa dlho nevydrží, nie je to na chôdzu stavané tá podrážka. Aha a nerobí mi to ani keď mám v zime mačky. To si síce tak 18 x vyvrtnem členok ale v pohode 😁 nechápem ženy v podpätkoch, ako to vedia.
24.11.2020 - 17:00:09
01
Dzejkob napísal:
La Sportiva Boulder X a Garmont Dragontail MNT sú dosť podobné čo sa týka tvrdosti. Skúšal som obidvoje naraz v septembri. LS ale veru boli o malú trošičku mäkššie, pohodlnejšie, ale zasa Garmonty majú okopovú gumu po celom obvode, viac vydržia. No u mňa vyhrali aj tak Garmonty, obul som jednu takú a jednu takú, a v Garmontoch sa mi lepšie stúpalo "palcom" po malých stupoch čo mali v predajni na skúšanie lezečiek.
A veru sú jak víno, na Vidlový hrebeň boli super, na ferraty budú tiež dobré si myslím, dá sa v nich ustáť fakt malé stupy.
Ešte dodám že na skalách super, ale do lesa ich nenosím, tam sa mi v takých tvrdých nechodí dobre, radšej trailové bežecké mäkšie, ako už bolo spomínané.
A tie LS sú také rozšírenejšie na spodu podrážky, a to sa ohýbalo na tých stupoch. Ale zasa na ferraty by to malo stačiť 😄.
Trochu som sa rozpísal 😄.


Neviem ako ich porovnavas, ale okopovu gumu maju da sa povedat totoznu. Inac tie Dragony su moc tvrde na moje nohy, mam Millet Friction a je to skoro to iste, tie idem dat na bazar kvoli tomu. Ja potrebujem pohodlne boty a na tury chodime tak 2-3x do mesiaca takze podrazku na tych Boulderoch nezoderiem tak rychlo. Na lahke tury mam ako som pisal trailove tenisky.

Prílohy:

Dragon vs Boulder.jpg
Dragon vs Boulder.jpg 213.46 KiB thumb_up0thumb_down

24.11.2020 - 18:24:29
00
dnes som si obul nove pracovné topánky, v skrini som ich vynural v krabici mali asi 10r, PU podražka sa mi rosypala pri montáži do 4 hodím :D ledvna som domov došiel....
ležáky radšej skontrolujte ! :D

Prílohy:

IMG_20201124_121224.jpg
IMG_20201124_121224.jpg 432.64 KiB thumb_up0thumb_down

24.11.2020 - 18:28:37
02
Hack3r: Na tom porovnaní to je vidno, na Garmontoch je skoro až po členok, a na LS končí skôr vpredu. Hej hej, hovorím že tie Dragony boli trochu tvrdšie, tiež by som ich nechcel nosiť na bežnú turistiku. Je to skôr na letnú VHT alebo ferraty.
Ja som ich bral ako "aprouč šús" na lezecké túry (a teda aj na ľahšie dĺžky).
24.11.2020 - 18:33:27
00
kazdy mame trochu ine poziadavky a o tom to je, ze clovek si vyberie co je mu na jeho aktivity najlepsie :)
24.11.2020 - 18:45:03
03
Dzejkob napísal:
Hack3r: Na tom porovnaní to je vidno, na Garmontoch je skoro až po členok, a na LS končí skôr vpredu. Hej hej, hovorím že tie Dragony boli trochu tvrdšie, tiež by som ich nechcel nosiť na bežnú turistiku. Je to skôr na letnú VHT alebo ferraty.
Ja som ich bral ako "aprouč šús" na lezecké túry (a teda aj na ľahšie dĺžky).


Dik za nazor. Pôjdem do LS
25.11.2020 - 08:56:26
02
Dnes som bol v servise pre lyže, mali tam aj Planiky Forest a Mangart tak som testol ako by mi sedeli na nohe a veru som dostal silného červíka do hlavy. Veľmi pekne spracované, super mi sedia a aj hmotnosť celkom príjemná. Počítam ešte recenzie, ale čo sa týka vysokých, tak som asi rozhodnutý :)
25.11.2020 - 21:09:40
01
Cislo sedí ako obvykle?
25.11.2020 - 22:50:44
00
Skúšal som 42 tak ako mám aj ostatné turistické topánky a akurát je vpredu kúsok voľného miesta nech dolu kopcom nemodrejú prsty.
25.11.2020 - 23:52:57
00
Marinada áno sedí. Meral som dĺžku vložky mojich bežných tenisiek (Adidas 42 = 26,5 cm) a sedí to aj s Planikami. Mám však pocit, že Slovinci mysleli na tie zostupové problémy a v špičke je viac miesta. Včera som sa bol v nich prejsť v teréne a išiel som dolu po zjazdovke. Boty som mal uviazané napevno, noha sa ani nepohla...podpora pri zostupe je na 1*.
26.11.2020 - 09:32:35
00
Parada tak budem vediet co do buducna aspon.
26.11.2020 - 09:37:29
00
niekedy je dobre pouzit este snurovanie tzv spatny chod, vtedy vam noha v topanke nepovoli ani o MM. idealne pri zostupoch
26.11.2020 - 09:46:18
00
Presne, včera som to cestou dolu uviazal aj cez ten zadný háčik a radosť dolu kopcom. Inak som vždy trpel cestou z kopca...
26.11.2020 - 14:47:13
00
keyboard_arrow_up