Dobrý deň, chcel by som poradiť? Mám 14 rokov som zo ZA, rád chodím na bicykli. Problém ale je že nemám s kým chodiť. Viete mi poradiť. Na bicykli chodievam väčsinou cez víkendy, niekedy cez týždeň ( max 100km, pohodové tempo 24-29km/h). Ďakujem za odpoveď:).
22.08.2020 - 22:13:53
00
Peticia za vybudovanie bezpecnej cyklotrasy Strecno - Vrutky

O co ide?
O vybudovanie bezpecnej, od aut oddelenej cyklotrasy medzi Strecnom a Vrutkami, cize o bezpecne prepojenie Ziliny a Martina. Kto niekedy v minulosti siel na bicykli po ceste popod Strecno vie, aka je v tejto zone cyklotrasa dolezita. Dnes je uz po ceste popod Strecno ist na bicykli v podstate nemozne a ziadna rozumna alternativa okrem prechodu terenom cez kopce neexistuje. To vsak nie je riesenie pre cyklodopravu, denne dochadzanie do prace a ani pre rodiny s detmi.

Par clankov k cyklotrase koho to zaujima detailnejsie:
Cyklotrasa, ktorá spojí Žilinu a Martin, má ukončené posudzovanie vplyvov na životné prostredie
Prepojenie Žiliny a Martina cyklotrasou - po ukončení posudzovania požiada župa o územné rozhodnutie
Pre projekt cyklotrasy Žilina - Vrútky - Martin bolo vydané právoplatné záverečné stanovisko
Mapa planovanej cyklotrasy

Preco vznikla peticia na podporu vystavby cyklotrasy?
Lebo niekolko chatarov z osady Janosikovo, kadial ma cyklotrasa viest, proti nej bojuje. Ich motivaciou je, ze chcu mat sukromie a celu dolinu pre seba, aj ked im samozrejme dolina nepatri. Proste len chcu mat "pokoj" a nechcu tam nikoho cudzieho. Pritom priamo na brehu oproti ich chalupam vedie uz spominany frekventovany cestny tah Strecno - Vrutky a aj zeleznica, takze sa o nejakom tichu a pokoji da hovorit naozaj len velmi tazko. Priamo chatari sami uvadzaju ako jeden z hlavných argumentov "ochrana nášho súkromia a zdravia nás chatárov a našich rodín". Co dodat. Po cesticke sa presuvajuci cyklisti bezne ohrozuju sukromie a zdravie ludi vo svojom okoli...

Clanky k protestu chatarov koho to zaujima detailnejsie:
STREČNO: Chatári: „Cyklotrasu nechceme!“
Cyklotrasu nechceme! Chatári začali boj proti trase pod Strečnom

Prosim, podpiste peticiu na podporu vystavby cyklotrasy
Kto sa docital az sem, a povazuje presun na bajku medzi Zilinou / Strecnom a Vrutkami / Martinom po bezpecnej cyklotrase za dolezity, by mal peticiu podpisat a poziadat o podpis aj svojich znamych. Bez tejto cyklotrasy je takmer nemozne sa dostat rozumne zo Strecna do Vrutok a opacne.

Peticiu najdete tu: Petícia za pokračovanie výstavby cyklotrasy Strečno - Nezbudská Lúčka - Lipovec

Verim, ze sa dockame. :)

Prílohy:

planovana_cyklotrasa-Strecno_Vrutky.jpg
planovana_cyklotrasa-Strecno_Vrutky.jpg 596.94 KiB thumb_up0thumb_down

02.12.2020 - 14:53:30
04
Zdielam aj na Facebooku
03.12.2020 - 15:36:13
10
Zapeklitá situácia ,snáď sa cyklotrasa nakoniec vybuduje. Premaľovaním pruhov na ceste popod Strečno sa stala cesta pre cyklistov prakticky neprejazdná. Slušne povedané chatárov treba poslať do hája. Bývam v nemenovanej prímestskej časti Žiliny a poniektorým občanom pôjde dialničný privádzač už čoskoro prakticky okolo okien. ..a cesta sa dokončuje .
03.12.2020 - 19:40:26
00
zajtra som rano v ZA a mam nejaky cas na vozenie, mal by som koncit bud v ZA alebo v Salasi nad Ladcami.
Naplanoval som si asi takto. Ak by sa chcel niekto pridat co velmi nepredpokladam kedze je pracovny den tak nebudem proti. Ak to teda nebude Peto Sagan :D
https://www.strava.com/routes/3098310750180342610
29.05.2023 - 19:53:18
00
Tak to naplánujt aby si stihol považskú elitu. O 18:00 v Ladcoh pred cementárkou štartuje TdVP na Butkov
29.05.2023 - 20:16:41
00
O 18 uz budem dufam doma 😁
29.05.2023 - 20:37:04
00
Niekto cez vikend do Oscadnice pojazdit na trati zo slovenskeho pohara, mozno pride aj Rojcek
07.06.2023 - 10:47:22
00
Som na vychode slovenska siel by som inak
07.06.2023 - 18:31:32
00
keyboard_arrow_up