Tuto je momentový kľúč naozaj zbytočný. Na kazetovej matici aj oboch maticiach centerlock je uťahovací moment 40Nm, čo sú 4kg na metrovej páke, alebo 12kg na 30cm dlhom kľúči. Myslím, že sa to dá dosť presne odhadnúť. Pri povoľovaní misiek stredového zloženia často treba zabrať podstatne viac a vydržia, takže je tam dosť rezerva.
21.12.2020 - 18:28:54
04
Zbytočnosť či potrebu nechaj, prosím, na posúdení majiteľa. Ozaj. Nie sú to totiž tvoje peniaze. Ďakujem.
Ak niekto doťahuje kazetu a stred odhadom, ok, jeho voľba. To však nie je tento prípad, inak by som sa nepýtal na vhodný kľúč.
21.12.2020 - 18:45:59
00
Zámerne som nepoužil 2. osobu, myslel som to skôr všeobecne, aby niekoho nenapadlo k tomuto kupovať momentový kľúč. Tebe teda poradím, kúp si za 3€ druhý HG sťahovák, alebo tento prerež karbobrúskou :D
Ale keď tak rozmýšľam, ja som momenťák vlastne nikdy nemal v ruke, mal som byť asi ticho :lol:
21.12.2020 - 19:39:06
00
Hosť napísal:
Vie niekto o vhodnom nádstavci na toto? Na momentový kľúč 3/8", keď nebude, tak aj 1/2", redukciu mám.
Klasický gola nadstavec je krátky, dlhší znemožní použitie druhej strany na kazetu. Zrejme niečo vidlicové alebo 12hran.

https://www.bahco.com/sk_sk/mechanicky-nastavitelny-klikaci-momentovy-kluc-so-stupnicou-s-okienkom-a-stvorhrannou-vymenitelnou-hlavou-pb_74w9-74w14_.html
https://www.bahco.com/sk_sk/vidlicovy-metricky-kluc-so-stvorhrannou-pripojkou-pb_9-14-24-277_.html

Nech sa páči :P :P :P
21.12.2020 - 19:58:23
00
lukas6s8p Prečo nie? (myslené všeobecne). To, že ty doťahuješ odhadom, musia všetci? Doťahoval by si rovnako aj na oveľa drahšom bicykli, ako máš? (moja zvedavosť)
Dal si mi super rady, dokelu. Také internetové. Síce zadarmo, ale nepraktické a offtopic 😂 ďakujem no 😂

bladerunner pýtal som sa iba na nadstavec, nie na kombináciu 😜
O tomto viem. No 2 momenťáky mi bohate stačia.
22.12.2020 - 06:14:46
00
Ten tvoj obojstranný kľúč je dosť nepraktický, ak ho chceš s momenťákom použiť. Lepšie sú dva samostatné....
22.12.2020 - 08:16:23
03
michalienko Napr. toto: https://www.boukal.sk/prstencovy-kluc-crow-foot-32mm-stahlwille/19142/produkt
22.12.2020 - 10:56:54
02
bladerunner napísal:
Ten tvoj obojstranný kľúč je dosť nepraktický, ak ho chceš s momenťákom použiť. Lepšie sú dva samostatné....

Hm, ako by som ti to napísal. Zrejme tak po tvojom:
"Tieto tvoje dve rady sú dosť mimo reálnu pomoc. Lepšie by bolo nič nenapísať" ;) V skratke vôbec si nepomohol :)

zomg ďakujem. presne takéto čosi som hľadal :y: Ešte ho nájsť ideálne na Slovensku, ale je sa minimálne od čoho odraziť. Vďaka ešte raz :handshake:
22.12.2020 - 14:30:28
00
Predtým som ti posielal odkaz na vidlicový nástavec.....😜
Ale mne je to fuk.....ak sa ti zdá lepšie riešenie zháňať nejaký nástavec za 70€+ viac, ktorý asi na nič iné nevyuzijes, navyše si myslím, že v použití s momentovym kľúčom (ak som podľa obrázku pochopil upevnenie) ešte budeš musieť prepočítavať hodnoty.....tvoja vec. Podľa mňa lepšie jednoduchšie a lacnejšie riešenie je kúpiť dva samostatné nástavce použiteľné s tými momentakmi, ktoré máš 😜
22.12.2020 - 15:41:14
06
bladerunner Cena je vysoka, pretoze sa jedna o profesionalne naradie na kazdodenne pouzitie vyrobene v Nemecku, daju sa zohnat aj rozne cinske varianty za cca 10 eur.
22.12.2020 - 16:28:01
00
bladerunner napísal:
Predtým som ti posielal odkaz na vidlicový nástavec.....😜
Ale mne je to fuk.....ak sa ti zdá lepšie riešenie zháňať nejaký nástavec za 70€+ viac, ktorý asi na nič iné nevyuzijes, navyše si myslím, že v použití s momentovym kľúčom (ak som podľa obrázku pochopil upevnenie) ešte budeš musieť prepočítavať hodnoty.....tvoja vec. Podľa mňa lepšie jednoduchšie a lacnejšie riešenie je kúpiť dva samostatné nástavce použiteľné s tými momentakmi, ktoré máš 😜


Hej, ale bez špeciálneho momenťáku nepoužiteľný :D
Ako vieš, že na nič iné nevyužijem? Pochybujem, že máš vešteckú guľu. Je to štandardný rozmer 32, nie 30 alebo 27.
Našťastie lepšie riešenie iba podľa teba. Si talent na radenie, ktoré nepomáha. Tretia rada, tretia nafigu. Lebo jednak jednoduchšie riešenie nie je v tomto prípade jednoduchším riešením (práve naopak) a v prípade hodnoty všetkého, do ktorej ty absolútne nevidíš, nie je slovo lacnejšie adekvátne.
Ja viem, internet dáva možnosť vyjadriť sa každému, len je škoda, že neučí jednému - zahryznúť si niekedy do klávesnice a radšej neporadiť ako poradiť niečo, na čo sa človek vôbec nepýta.
22.12.2020 - 17:24:46
00
michalienko, ako vypočítaš opravu uťahovacieho momentu pri použití klasického momenťáku s tým stranovým adaptérom? Ja to nepotrebujem vedieť, len ma to zaujíma a predpokladám, že to máš vyriešené, keď ho chceš použiť.
22.12.2020 - 17:44:39
01
tiez ma to napadlo :-) .... machalienko asi nebude tusit o com tocis.... nevadi...

michalienko .... nic v zlom ale naco si pytas pomoc a rady ked aj tak si ides svoje a ludi co Ti dobre radia a vyznaju sa osocujes? .... a ked potebujes na stred a kazetu momentak tak by som povedal ze bude lepsie ked das bajk do servisu lebo zjavne nemas o veciach ani paru......neurazam Ta..... urcite si v niecom odbornik ale tomuto sa nerozumies...... sorry
22.12.2020 - 17:54:32
16
Ja dúfam, že to vie. Ak nie, stále si to môže naštudovať. A mohol by nám aj prezradiť jeden rozumný dôvod, prečo trvá na tom dvojitom sťahováku od Lezyne, keď sám výrobca vôbec nerátal s použitím s momenťákom.
22.12.2020 - 18:04:21
01
lukas6s8p predpokladáš správne

Tesak dobre radia a osočujem? Čim, preboha? Že napíšem, že poradil nafigu? Teraz neviem, či si robíš srandu alebo len zle čítaš.
Pýtal som sa jasne na vhodný adaptér na sťahovák pre 3/8" alebo 1/2" a jeden "poradil" " na to momenťák nepotrebuješ či kúp si za 3€ druhý HG sťahovák, alebo tento prerež karbobrúskou", druhý zase nádstavec, ktorý bez špeciálneho momenťáku je nepoužiteľný. Na nič také som sa však nepýtal! Teraz neviem, či páni majú problém s pochopením písaného textu alebo o čo im išlo. O dobrú radu určite nie. Dobrá rada by problém vyriešila. To urobil až koment od zomga, ten nepotreboval vypisovať nezmysly, prosto dal link na to, na čo som sa pýtal. Jednoduché, jasné, nie je o čom. Ešte raz vďaka zomg :handshake:
Tesák, to ty nemáš o veciach ani páru. Nie je to pre mňa, abolútne ma nepoznáš, takže nemáš ani šajnu, v čom sa vyznám a v čom nie, nie sú to tvoje peniaze, o ktoré sa jedná a nevieš, ani akú hodnotu má bicykel, na ktorý to ide. Takže ťa poprosím, nechaj si svoje podobné ďalšie domýšľania pre seba, lebo si úplne mimo misu.
A ešte jedna vec - rozhodni sa, o čom vlastne píšeš. Lebo v kombinácii viet ""machalienko asi nebude tusit o com tocis + nič v zlom + tak by som povedal ze bude lepsie ked das bajk do servisu lebo zjavne nemas o veciach ani paru + neurazam Ta + urcite si v niecom odbornik ale tomuto sa nerozumies" je každá veta medzi pluskami opačného významu. Ešte aj sám popieraš to, čo sám skôr napíšeš (urážaš moju inteligenciu, v zápätí napíšeš, že ma neurážaš).
Ďakujem veľmi pekne. Ozaj.

Kua, chlapi, čo sa s vami deje?!
4 ste sa zapojili, z toho iba jeden poradil normálne ako človek, 2 písali blbosti, 1 sa blbostí zastal. Smutná bilancia.
22.12.2020 - 18:45:00
00
keyboard_arrow_up