matvej11 napísal:
...

Prílohy:

IMG_20210110_001450.png
IMG_20210110_001450.png 707.19 KiB thumb_up0thumb_down

10.01.2021 - 00:16:16
42
simecek napísal:
....
To druhe bude asi hoax, ale to prve s tymi davkami by ma zaujimalo.


Je ich oficialne 5, ale ostava tam zvysok. Nazvime to bezpecnostna rezerva, keby nieco nevyslo pri plneni... Tiez sa vzdy pocita s tym ze nieco ostane v ihle striekacke nieco sa pripadne odstrekne ak to chyti vzduch. V skratke EMA rozhodla, ze obsah je dostatocny na 6 davok, ak sa zamedzi stratam (male striekacky....) Ked sa zamyslite, ze ta davka je pre 45kg dievca aj pre 130 kg chlapa, nebude to az tak senzitivne na mnozstvo. Vakcina sa vlastne aj tak sama v organizme "namnozi".

Este som zabudol, par stran spat som sem dal navod od tej vakciny, cize ano jestvuje, pohladaj.


Naposledy upravil Kenai dňa 10.01.2021 - 00:48:28, celkovo upravené 1 krát.

10.01.2021 - 00:32:46
10
Mimochodom ako ockovanie spomali sirenie by sme mali vidiet v behom par dni v iIzrraeli, Uvidime ci ma pravdu tulenik alebo ja.

Mimochodom kamaratka doktorka co som spominal, ze je na kysliku je uz na tom lepsie, ale trvale poskodenie pluc a pecene. Zrejme dozivotne nasledky. A to ma nieco cez 40. U mami v domove dochdcov robili Ag testy po tom co nasli jednho pozitivneho urobli PCR a nanraz 9 pozitivnych. To je presne to co som vravel, zle data horsie, ako ziadne data. Mysleli si ze su vsetci negativni okrem toho jedneho, ten omyl bude stat vlea zivotov. Dufam ze aspon moja mama ma pred mesiacom posluchla naozaj vsade chodi v FFP3 respiratore co som jej dodal a s nikym sa nevybavuje. Vsetci ju maju za blazna, ale nieco mi vravi, ze tych co ju maju za blazna razantne ubudne. A presne to sa udialo s Matelkovym plosnym testovanim v celoslovenskom meritku. :headbang:
10.01.2021 - 00:46:46
00
Hosť napísal:

Tá povedala, že predbežné dáta ukazujú, že po 2 týždňoch od podania vakcíny boli protilátky prítomné u 50 % zo 100 zaočkovaných osôb. Po 7 dňoch však boli zaznamenané len u 1-2 % očkovaných.


Tak to je inak vtipne, pritom predpokladali ze 1 davka bude stacit. No zjavne nebude.
Deklarovanych je 95% 7 dni po druhej davke, uz sa neviem dockat realnych dat.
https://www.sukl.sk/.../Reg.../COMIRNATY_SPC_Zdravotnici.pdf
simecek to je ten "navod" nemusi hladat aj ja som to mal problem najst v tomto chaose. Vtipne bude ked sa Pfizer ohradi, ze vakcina nefunguje, lebo nebol dodrzany "navod"....

Prílohy:

Comirnaty.png
Comirnaty.png 269.23 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Kenai dňa 10.01.2021 - 01:24:17, celkovo upravené 2 krát.

10.01.2021 - 01:04:48
10
Hosť napísal:
Celorocna statistika uz je. aj stvrtrocne. Za 4 kvartal 2020 umrelo 13979 ludi.


Súhlasím, že to viditeľne stúpa - ale bohužiaľ countrymeters.info nie je štatistika, len automatický "live population clock" skript, ktorý pracuje s aproximáciou podľa predošlých období a úmrtia na koronu vôbec nezahŕňa (viď COVID-19 Notice!).

Z toho teda s takmer so 100 % istotou vyplýva, že bilancia 4Q/2020 bude podľa oficiálnych údajov v marci výrazne horšia, ako 13979 zosnulých :-(
10.01.2021 - 01:09:57
01
UKND
10.01.2021 - 01:17:49
00
Matovič o Sulikovi - treba poveriť nákupom AG testov niekoho iného lebo on by ich nakupil až v auguste.😄To tiež bol rozum - poverit chlapa nakupovanim. A ešte k tomu rychlotestov. 😄
10.01.2021 - 03:14:55
00
nebodaj by si to chcel nechať na ženu? neviem ako tá tvoja ale tá moja je tak nerozhodná že aj pri keksíkoch v obchode stojí 5 minút a rozmýšľa či chce tento alebo tamten.... -_-

úplný strop bol keď sme v Budapešti pred rokom vošli, sadli do 5 reštík a kým sme našli šiestu ktorá bola OK :D :D už v štvrtej som si musel objednať fľašu vína :D už som začínal byť dosť podráždený od hladu a unavený z hľadania reštiky ktorá by sa jej pozdávala...

kupovať to žena tak tie testy nebudeme mať nakúpené ani po skončení pandémie :P
10.01.2021 - 05:45:14
00
Zipsik ale mozes si byt isty, ze tie testy co kupi budu "pekne". Teda aspon chvilu, potom bude treba nejake ine, krajsie
10.01.2021 - 07:46:37
01
Myslim, ze zdravotne pomocky si dlhodobo nakupuje ministerstvo zdravotnictva. A Sulik dostal ulohu, ktora mu kompetencne neprisluchala za trest. Myslim, ze takto vystvaval nepohodlnych zamestnancov zo svojej firmy.

Ako to je pri PCR testoch?
10.01.2021 - 09:10:17
05
Áno, pomstychtivosť až iracionálne psychotické ataky voči tým, ktorí mu nepritakajú, to spomínajú viacerí, čo s ním niekedy prišli do bližšieho kontaktu.
10.01.2021 - 11:42:09
06
Sedí to aj s formou tohto aktuálneho vyhlásenia - podáva to ako trest:
„Teraz môžu deti snívať dva mesiace, či sa vôbec dostanú do školy,“ vyhlásil Igor Matovič. Spomenul, že to isté sa týka aj reštaurácií......... problémom je, že „extrémne množstvo ľudí“ nedodržiava opatrenia platné počas lockdownu.

Určite by pomohlo, keby v prvom kroku začal od seba a vo svojich radoch :)
10.01.2021 - 11:50:38
00
https://www.aktuality.sk/clanok/854531/koronavirus-byvalu-tenistku-cibulkovu-zaockovali-prednostne/?fbclid=IwAR11D-FGqgdkFkLzJuAsEuwSgpBVFg3LYbRuzEqVGVbbBP5JRgcNJffwjpo

takže naše pseudocelebritky majú prednosť pred lekármi.Hlavne,že máme dostatok vakcín.Toto je naozaj matovičov cirkus.
10.01.2021 - 12:49:39
03
Srsen napísal:
Sedí to aj s formou tohto aktuálneho vyhlásenia - podáva to ako trest:
„Teraz môžu deti snívať dva mesiace, či sa vôbec dostanú do školy,“ vyhlásil Igor Matovič. Spomenul, že to isté sa týka aj reštaurácií......... problémom je, že „extrémne množstvo ľudí“ nedodržiava opatrenia platné počas lockdownu.

Určite by pomohlo, keby v prvom kroku začal od seba a vo svojich radoch :)

Tentoraz nesúhlasím,jediné čo môže pomôcť je keď aj s celým ansáblom, pôjde kade ľahšie a prevezme to niekto, kto vie s ľuďmi normálne komunikovať a nastaví normálne podmienky za ktorých budeme vedieť čo a ako,nie že si to bude prispôsobovať ako sa vyspí a meniť každú hodinu
10.01.2021 - 13:03:47
02
triki napísal:
https://www.aktuality.sk/clanok/854531/koronavirus-byvalu-tenistku-cibulkovu-zaockovali-prednostne/?fbclid=IwAR11D-FGqgdkFkLzJuAsEuwSgpBVFg3LYbRuzEqVGVbbBP5JRgcNJffwjpo

takže naše pseudocelebritky majú prednosť pred lekármi.Hlavne,že máme dostatok vakcín.Toto je naozaj matovičov cirkus.


Toto je škandál ! Už nech sa na Instagrame pochváli že je zaočkovany aj Paťko Vrbovský a bude vymaľované 🥳 ... dalo sa to čakať , že niekoľko “ celebrít “ predbehne kritickú infraštruktúru , a môžu za to však zamestnanci priamo prevadzajuci vakcinaciu . V tomto prípade by som to Ighymu nedával za vinu .
10.01.2021 - 13:22:50
06
keyboard_arrow_up