lto napísal:
obaja mate rovnaky pocet prispevkov .. 623 :D

Ja ich mam ako zaman este dalsich cez 1200
https://www.40plus.sk/kde-sa-da-kupit-ivermectin-na-slovensku-a-preco-nie-je-na-slovensku-povoleny-juraj-mesik-mrtvi-pribudaju-tempom-100-200-denne-nase-zdravotnictvo-ich-v-dosledku-korupcie-nelieci
24.01.2021 - 00:05:57
00
Všetci sú múdri ako rádio. Pritom je jasné, že keď sa zavedie lockdown, čísla klesnú, keď sa opatrenia uvoľnia, čísla idú hore. Pokiaľ sa neoteplí. Preto krajiny kde je celý rok teplo, sú počty nakazených nízke. Austrália napriek tomu doslova terorizuje svojich obyvateľov a nepúšťa ich domov. To už je čisté psycho. Nie som fanúšik dezolátov, ale "múdre hlavy" nevymysleli absolútne nič a je to zmätok nad zmätok. Nevidím svetlo na konci tunela.
24.01.2021 - 00:10:22
01
Ramon1 napísal:
Darinka ma všetky nariadenia hlboko v péčku . Alebo možno nič nevieme , že ma v Smokovci ňáké hnízdečko 😂 ... a “ normálni “ ľudia sa musia stresovať s Matovičovymi výmyslami ohľadom prekročenia okresu a bludmi s “ atómovou zbraňou “ .

https://www.instagram.com/p/CKUIMcFlt10/?igshid=9gre8i65qx70


V tej suvislosti. Mam trvaly pobyut BA ale byvam vo Vojke na chate. Ako sa mam preukazat, ze som v ramci okresu. Este aj auto mam BA znacky. Nejde mi o porusovanie opatreni, ide mi o to aby ma nedo.. babrali za to, ze ich dodrziavam. :?:
24.01.2021 - 00:27:06
01
Joe70 napísal:
Nie som fanúšik dezolátov, ale "múdre hlavy" nevymysleli absolútne nič a je to zmätok nad zmätok. Nevidím svetlo na konci tunela.

Jediny u koho to funguje je Sev.Korea a Cina aj ked za cenu neslobody a sikany a povinnosti robit.
Pozrite na niektorych bezdomovcov ako schvalne spachaju zlocin aby mohli naspat do vezenia, ked sa nevedia o seba postarat.
Podnikatel co sa vie o seba postarat, si nevie predstavit ako je to nevediet sa o seba postarat.
24.01.2021 - 01:00:24
00
Na mieste tak, aby si presvedcil toho ktoreho policajta. V spravnom konani uz mas viac
casu, cize donesies napr. list vlastnictva, vypis z uctu ze pravidelne platis v miestnych potravinach a vybavene. Skor je otazka, ako by ti dokazali porusenie.
24.01.2021 - 01:01:56
11
vlastoch napísal:
vazne sa venujes statistike 27r ? si pobavil, bez urazky ...
tak ako priemerna teplota v mesiacoch nema rovnomerne rozdelenie (ale v roznych mesiacoch znacne kolíše), tak aj pocty umrtí v jednotlivych mesiacoch roka kolíšu ... v zime je ich viac, v lete menej ... ved si to ukazal aj na tych druhych dátach ze mam pravdu ...
z tohto dovodu nemozes vyvodzovat zaver z porovnania nejakej mesacnej hodnoty s celorocnym priemerom pri teplote, z toho isteho dovodu to nemozedsrobit pri poctoch umrti ...
tak ako vykyvy teploty mozes porovnavat len s rovnakym obdobim v minulosti, tak isto mozes porovnavat zmeny v umrtiach len za rovnake sledovane obdobie ... t.j. rok s rokom, mesiac/kvartal s tym istym mesiacom/kvartalom minulych rokov ... nemozes porovnavat kvartal s rokom, ak velicina nema rovnomerne rozdelenie

vazne toto treba vysvetlovat niekomu kto pise ze sa statistike venuje 27r ???


Celkom vážne to treba vysvetľovať človeku, čo sa tomu venuje dlhé roky a výsledky používa v každodennej práci k plnej spokojnosti, navyše s možnosťou spätnej kontroly. My sa predsa nebavíme o žiadnych výkyvoch, ale prostom aritmetickom priemere úmrtí na jeden kalendárny deň - a po prepočte na spoločný základ si môžem kedykoľvek a navyše zmysluplne porovnávať ľubovoľné časové intervaly (lebo vždy ide o kombináciu dát a interpretácie, hádam netreba spomínať, že v reálnom živote sa človek s veličinami s rovnomernou distribúciou v čase nijak zvlášť nestretáva). Okrem toho, ten príklad s teplotou je ešte skvostnejší ako som si myslel, zo štatistického hľadiska je priemerná teplota 3 °C v decembri sama osebe len priemerná teplota v decembri, žiadny výkyv - a stále trvám na tom, že ten záver o ochladzovaní by z takých dát nikdy nikto aspoň s náznakom formálneho vzdelania nevyslovil. S tými odporúčaniami, ako by sa mali robiť skutočne správne štatistiky odporúčam obrátiť sa na ŠÚ SR a ostatné štatistické úrady vo svete, lebo celkom očividne to robia všetko celé zle. A popri tom ešte stojí za zamyslenie, prečo pri údajne jedinej správnej požiadavke na porovnávanie „len a len rovnakého obdobia“ sa zatiaľ ani raz nespomenula „nutnosť“ porovnať minulý rok iba s rokmi 2016, 2012, atď. ...
24.01.2021 - 01:07:48
04
Sesulak napísal:
.......U nas sa horko tazko ockuje 6000 ludi za den. To je velka bieda. Keby to nechali na vseobecnych po dedinach tempo by bolo ovela vyssie.


Zdá sa ti, že obvoďáci to chcú robiť? Alebo sa ti zdá, že teraz sedia v ambulanciách a prijímajú pacientov? Väčšina /alebo určite dosť podstatná časť/ v podstate teraz ani nerobí, len telefonicky vybavuje alebo predpisuje elektronické recepty.... :( Bohužiaľ, je to tak.
Ani nie je dostatok vakcín zatiaľ....
A to ešte nehovorím o logistických problémoch - mrazáky na -70 st.C......
24.01.2021 - 01:08:57
03
veľmi by ma zaujimalo ako je to s tým ivermectinom. mama si objednala dve fľaštičky po 10 ml hneď po tom, ako videla reportáž s emeritnym prednostom kliniky VUSCH Košice docentom Törokom... len tak, pre väčší pokoj v duši, kdyby něco...
24.01.2021 - 04:55:32
00
stanlee: to asi kazdeho .. ale dokial sa nevyskusa, nevies. Ale pokial funguje, tak vzhladom na to, co to je, by malo fungovat ako prevencia proti rozvoju COVID. To spravili v nejakom okrese v Indii /co som nasiel kdesi info/ a tusim v Argentine to davali hromadne. Liek je bezpecny, je to sice chemia, ale reakcia je vtedy, ak v tele je to, co zabija. A u nas, ze neni schvaleny je imho byrokracia a neschopnost uradov /je to klasicke liecivo na kadeco ine/, ako vo vsetkom na Slovensku. Nam tu netreba nic .. svoje si nedame, cudzie nechceme :D :D

ramon: aj baterku v mobile ti z toho vybilo :D :D .. inak mne je fuk, ze si chodi .. ostatne, ten zakaz mimo okres je taky, ako som uz nie raz pisal .. ale ze to verejne prezentuje, je smutne, tak ako pises. Ak sa takto ludia chovaju ku vsetkym nariadeniam, odporucaniam a pod. .. a zacina to od hlavy, tak potom je to veru bieda ...
24.01.2021 - 07:51:16
00
Stacilo napisat ze je to na Kolibe. A autisti nemusia nosit ruska, ak ma pamat neklame :)
24.01.2021 - 09:29:21
00
gebula u mna by si ako statistik skoncil okamzite po tom prvom nezmyselnom porovnani ktore si urobil a na ktore som zareagoval .. kazde dalsie tvoje vyjadrenie to len zhorsuje, ved mas problem este aj s citanim s porozumenim ..
24.01.2021 - 09:39:33
01
https://svet.sme.sk/c/22580487/studia-kanadskych-lekarov-ukazuje-vysoku-ucinnost-lieku-kolchicin-proti-covidu.html
24.01.2021 - 09:46:11
02
stanlee napísal:
veľmi by ma zaujimalo ako je to s tým ivermectinom. mama si objednala dve fľaštičky po 10 ml hneď po tom, ako videla reportáž s emeritnym prednostom kliniky VUSCH Košice docentom Törokom... len tak, pre väčší pokoj v duši, kdyby něco...

Nosi mama respirator?

Bol isty emeritny prezident, ktory spekuloval nad blahodarnymi ucinkami bielidla a zopar ludi co chcelo mat pokoj v dusi to zabilo este nez covid vobec dostal sancu. Celkovo taketo spekulacie zabili uz tisice dobrovolnikov https://www.bbc.com/news/world-53755067
Naco sa vlastne stale vymysla, kedy prestala fungovat vodka s bromhexinom?
24.01.2021 - 10:03:11
00
Fasa, už len to treba, aby po ivermektíne sa ešte samolieči začali štopať kolchicínom (LD50(myš, orálne) = 5 mg/kg).
Zjavne tu nastane toxikologické testovanie na ľudoopom živočíšnom modeli v masovom meradle a zadarmo :D
24.01.2021 - 10:04:02
01
Dnes zase cez 100 mŕtvych. Strašne veľa. Otázne je prečo to tak je? Fakt neschopnosť nemocníc liečiť pacientov (samozrejme nie vlastnou vinou, ale nedostatkom kvalifikovaný ľudí...) alebo možno aj fakt, že nám tu prevláda už niekoľko týždňov britská mutácia a potvrdzuje sa, že môže byť smrteľnejšia. Kde robíme chybu napr. oproti Rakúsku, kde to majú pod kontrolou, pritom tam asi nikdy nebol taký lockdown (aspoň teda neviem)....

Na druhej strane pozitivita na Slovensku za včera z AG testov len 0,96, takže to nie je také strašné...
24.01.2021 - 10:08:53
00
keyboard_arrow_up