Zariadenie nahra jazdu a uploadne ju do apky jej prisluanej ktora ma vacsinou naslednu vazbu na stravu. Ja ked sejvnem vyjazd tak mam takmer okamzite uploadnute automaticky aj na strave.
26.01.2021 - 21:28:02
00
maro211111 napísal:
Nie požiadavka ale otázka... A prečo blbá? Momentálne výjazdy nahrávam v mobile počas aktivity keďže nemám gps zariadenie ale je to dosť nepresné. A preto som sa len pýtal či sa to dá aj zo zariadenia počas výjazdu... Nemám s tým skúsenosti tak sa pýtam. To už sa nemôžem ani spýtať? ?

mozno by bolo dobre napisat o co mas presne zaujem / kvoli comu si sa na to pytal
lebo jedna vec je uploadnut aktivitu po skonceni aktivity a druha vec je sledovanie ta pocas tejto aktivity (co umoznuje spominany livetracking, ktory trasu uploaduje priebezne pocas vyjazdu - teraz nechcem riesit zariadenie a sluzbu, ktora to umoznuje)
jedno aj druje ma svoj vyznam
niekto chce mat iba archiv vyjazdov a niekto chce, aby ho bolo lahke najst pocas vyjazdu v pripade potreby (pad / pivo ...)

a ako si teraz nahravas vyjazd, ked nemas gps :think: ?
ci nahravas vyjazd v mobile, ktory ma gps, lebo nemas samostatne zariadenie s gps ?
26.01.2021 - 22:04:09
00
maro211111 napísal:
Čaute. Uvažujem o kúpe Garmin edge 520 alebo Sigma rox10. Viete mi niekto povedať či je možné z týchto zariadení nahrávať výjazd priamo do aplikácie strava už počas výjazdu? A ak nie je je potom možné nahrať výjazd priamo do aplikácie v smartfóne bez potreby webovej verzie stravy? Pc a ani žiadne iné podobné zariadenia okrem smartfónu nemám. A dodatočná otázka: Ktoré s týchto dvoch zariadení by ste mi odporučili? Ide mi hlavne o presnosť gps

Ja som pochopil co chces :)
Do app strava v mobile uploadnut nejde , aspon ja som to nenasiel, uz som to raz riesil. Da sa cez web browser v mobile,ale je to fest otravne.
Sigma Rox neviem, Garmin ale myslim ma /aj ine GPS zariadenia/ moznost do Stravy vyjazd po jeho skonceni nahrat. Cez Bluetooth, alebo WiFi a mobilne pripojenie. Nejde to cez web rozhranie, ani strava app, ale cez internetovy konekt a Strava api, takze predtym je este nutne sparovat , resp. povolit konekt do Stravy. Obvykle cez dalsiu app, pre prislusny GPS pristroj.
Ale samotny zaznam sa uklada do pristroja, do Stravy sa dostane az ked ho ukoncis. Ak by si chcel priebezne niekde posielat polohu, tak to je, ako uz spomenulo vela ludi, live tracking a to je ina zalezitost.
Co sa tyka presnosti, ak mas v mobile 32bit mediatek , tak asi cokolvek bude lepsie :) Ak mas Huawei chipset, alebo snapdragon, tak by problem byt nemal, to potom treba povypinat v systeme optimalizacie, ktore sposobuju znacne nepresnosti kvoli setreniu baterky.
Pokial ale tak ci onak chces GPS pristroj, tak v tej cene mozes pozerat aj ine .. teda ak si si nezvolil z nejakych dovodo prave tieto. Okrem spomenutych mas este Garmin 530, Lezyne MegaXL a mozno nejaky Bryton. A Rox 11, ale ta sa uz tazko zhana.
26.01.2021 - 22:14:33
01
lto napísal:
...
Do app strava v mobile uploadnut nejde , aspon ja som to nenasiel, uz som to raz riesil.
...

spusti si prehliadac v mobile v rezime PC - minimalne FF to umoznuje a potom ten upload dostupy budes mat (po prihlaseni sa na strava.com)
26.01.2021 - 22:20:05
00
KinDo napísal:
mozno by bolo dobre napisat o co mas presne zaujem / kvoli comu si sa na to pytal
lebo jedna vec je uploadnut aktivitu po skonceni aktivity a druha vec je sledovanie ta pocas tejto aktivity (co umoznuje spominany livetracking, ktory trasu uploaduje priebezne pocas vyjazdu - teraz nechcem riesit zariadenie a sluzbu, ktora to umoznuje)
jedno aj druje ma svoj vyznam
niekto chce mat iba archiv vyjazdov a niekto chce, aby ho bolo lahke najst pocas vyjazdu v pripade potreby (pad / pivo ...)

a ako si teraz nahravas vyjazd, ked nemas gps :think: ?
ci nahravas vyjazd v mobile, ktory ma gps, lebo nemas samostatne zariadenie s gps ?

Áno presne tak...
27.01.2021 - 00:42:35
00
Príloha:
Snimka_obrazovky_2021-01-27-00-59-53-492.jpeg
Snimka_obrazovky_2021-01-27-00-59-53-492.jpeg 313.87 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Snimka_obrazovky_2021-01-27-00-59-53-492.jpeg
Snimka_obrazovky_2021-01-27-00-59-53-492.jpeg 313.87 KiB thumb_up0thumb_down

lto napísal:
Ja som pochopil co chces :)
Do app strava v mobile uploadnut nejde , aspon ja som to nenasiel, uz som to raz riesil. Da sa cez web browser v mobile,ale je to fest otravne.
Sigma Rox neviem, Garmin ale myslim ma /aj ine GPS zariadenia/ moznost do Stravy vyjazd po jeho skonceni nahrat. Cez Bluetooth, alebo WiFi a mobilne pripojenie. Nejde to cez web rozhranie, ani strava app, ale cez internetovy konekt a Strava api, takze predtym je este nutne sparovat , resp. povolit konekt do Stravy. Obvykle cez dalsiu app, pre prislusny GPS pristroj.
Ale samotny zaznam sa uklada do pristroja, do Stravy sa dostane az ked ho ukoncis. Ak by si chcel priebezne niekde posielat polohu, tak to je, ako uz spomenulo vela ludi, live tracking a to je ina zalezitost.
Co sa tyka presnosti, ak mas v mobile 32bit mediatek , tak asi cokolvek bude lepsie :) Ak mas Huawei chipset, alebo snapdragon, tak by problem byt nemal, to potom treba povypinat v systeme optimalizacie, ktore sposobuju znacne nepresnosti kvoli setreniu baterky.
Pokial ale tak ci onak chces GPS pristroj, tak v tej cene mozes pozerat aj ine .. teda ak si si nezvolil z nejakych dovodo prave tieto. Okrem spomenutych mas este Garmin 530, Lezyne MegaXL a mozno nejaky Bryton. A Rox 11, ale ta sa uz tazko zhana.

Ok díki za info... To že počas výjazdu to nepôjde už mi je jasné ale chceš povedať že mi výjazd priamo do aplikácie nepôjde nahrať ani po výjazde? Pretože na FB mi ľudia písali niečo iné. Len neviem či mali na mysli apku. A pritom v mojej otázke sa jasne píše o aplikácii... ?

Prílohy:

Snimka_obrazovky_2021-01-27-00-59-43-587.jpeg
Snimka_obrazovky_2021-01-27-00-59-43-587.jpeg 350.83 KiB thumb_up0thumb_down

27.01.2021 - 01:04:54
00
ako som ti bol napisal pred chvilou :)
aku mas predstavu ?
co od toho ocakavas ?
napis svoje poziadavky stylom :
- idem na vyjazd
- zapnem logovanie (telefon, garmin, bryton, lezyne, neviem co ....)
- co mam urobit po vyjazde, aby som videl vyjazd na strava, v PC, niekde ...
fcb isto moze pomoct, ale aj tu su chlapci, co maju skusenosti ;)
27.01.2021 - 01:24:54
00
Edge820 by som neodporucil ani cloveku, ktoreho nemam rad :)))) Strasne pomale a s hroznou citlivostou dotyku v dazdi.
27.01.2021 - 01:29:44
10
KinDo napísal:
ako som ti bol napisal pred chvilou :)
aku mas predstavu ?
co od toho ocakavas ?
napis svoje poziadavky stylom :
- idem na vyjazd
- zapnem logovanie (telefon, garmin, bryton, lezyne, neviem co ....)
- co mam urobit po vyjazde, aby som videl vyjazd na strava, v PC, niekde ...
fcb isto moze pomoct, ale aj tu su chlapci, co maju skusenosti ;)

Myslím že otázku som položil stručne a celkom jasne.. neviem čo je na nej k nepochopeniu... A keď ju pochopil jeden (Ito) tak mohli aj ostatní.. chcel som hlavne vedieť či je možné výjazd nahrať z gps zariadenia či už počas alebo po výjazde aj priamo do mobilnej !!!APLIKÁCIE!!! strava (bezkáblovo cez bluetooth, bez nutnosti otvárať prehliadač a webovú verziu strava) pochopil? Či ešte to treba aj nakresliť? ?
27.01.2021 - 01:55:42
00
ahaaa :) tak potom jasne ...
pocas vyjazdu nie a po jeho skonceni ano
27.01.2021 - 02:03:01
00
No to mi je jasné už z viacerých odpovedí... Ale stále si niesom istý či to pôjde nahrať priamo do aplikácie. Ono totiž aj keď sa pokúšam otvoriť stravu v prehliadači tak ma to automaticky presmeruje do aplikácie
27.01.2021 - 02:38:03
00
A Ito napísal že jemu to do aplikácie nejde tak ma tým dosť zneistil... 🤔
27.01.2021 - 02:41:26
00
Akonáhle vyjazd ukončíš, tak sa uloží do Garmin Connect a automaticky prenesie do stravy. Pred barakom ukončím vyjazd, dám uložiť, odložím bicykel a keď zoberiem telefón do ruky, tak vyjazd je už v strave.
27.01.2021 - 06:08:10
10
A vieš si ho pozrieť aj v aplikácii strava, nemusíš ísť na PC
27.01.2021 - 06:38:29
00
KinDo napísal:
spusti si prehliadac v mobile v rezime PC - minimalne FF to umoznuje a potom ten upload dostupy budes mat (po prihlaseni sa na strava.com)

To som nemyslel, vsak som pisal, ze v mobile cez browser to nahrat viem. Ale ze ked si otvoris priamo strava aplikaciu, neni tam nikde moznost nahrat gpx .. co je to, co som riesil, pretoze mi z Locusu nejde export do Stravy. Tak som to musel exportnut von do filesystemu a nahrat cez browser. A skoro ma porazilo :D
27.01.2021 - 08:10:23
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up