Zdar rad by som si kupil novy bike mal by to byt full cena by sa mala pohybovat cca okolo 60.000. Zatial co som pozeral tak sa mi pozdava GIANT Reign 2 alebo Specialized Pitch Comp. Je v nich maly cenovy rozdiel ale aj tak ktory je lepsie vybaveny? Ak mate niekto skusenosti alebo vlastnite jeden z tychto bikov rad by som sa o nich dozvedel viac, pripadne poradte ine znacky. Dakujem. :wink: :D
12.06.2008 - 14:33:55
00
z tych dvoch ten reign..
12.06.2008 - 17:29:02
00
možno treba určit výšku zdvihu prípadne čo od toho očakávaš?

http://www.kubicasport.eu/produkt/1181/Haibike-Q-FS-RC/ - za tú cenu super možno viac XC-AM - fajn váha
13.06.2008 - 11:40:58
00
tak ta vyska zdvihu by mala byt tych 140mm. Inak ten haibike sa sa mi velmi paci co navrhol robo :shock: :)
A ockavat? lesne cesty nejake skoky pripadne asfalt.
Este taku otazku mam 186cm aka velkost biku by bola pre mna vhodna? Pri tom haibike ta velkost 20.5 by nebola na mna mala?
DIK za odpovede len piste aby som sa spravne rozhodol
13.06.2008 - 12:36:35
00
tak ta vyska zdvihu by mala byt tych 140mm. Inak ten haibike sa sa mi velmi paci co navrhol robo :shock: :)
A ockavat? lesne cesty nejake skoky pripadne asfalt.
Este taku otazku mam 186cm aka velkost biku by bola pre mna vhodna? Pri tom haibike ta velkost 20.5 by nebola na mna mala?
DIK za odpovede len piste aby som sa spravne rozhodol


...tak ten HAIBIKE....sedel som na nom a je to prekvapivo komfortne.....vybava ...lepsie za tu cenu nezozenies a navyse sa da este aj dohodnut....pre mna jednoznacna volba....ak budem kupovat novy bajk....

...a pre teba ta 20.5 by bola akurat... :D
13.06.2008 - 13:08:19
00
kup Gianta...neda sa mu vytknut takmer nic, je to overeny stroj a MAESTRO pracuje vyborne.
Pri vybere mojho fulla, co som riesil asi mesiac-dva dozadu som sa rozhodoval aj medzi nim, Hai Q FS SL iRC a Lapierrom Zestym, ktory som nakoniec kupil.
Haibike som zavrhol. Viem, ze vybava je lakava, mal som tie iste pocity, ....ale,....ale o pohodovej a bezpecnej jazde okrem kvalit jazdca rozhoduje v prvom rade jeho ram a prepakovanie, vybava je az za tym.
Druha stranka veci je serioznost predajcu, servis a pozarucny servis, pristup k zakaznikovi, v com som bol sklamany a to tiez zavazilo.

...co spomina pinonko...dohoda s predajcom o cene...kazdy seriozny predajca vie, kedy spustit a vyjst buducemu zakaznikovy v ustrety, pretoze Ty nekupujes iba bajk.
Toho som bol a som zijucim dokazom aj ja (nie len pri kupe bajku samotneho) v jednej predajni v ZA. Tak by mali fungovat vztah predjca-kupujuci....tot moja skusenost.
13.06.2008 - 13:34:35
00
kup Gianta...neda sa mu vytknut takmer nic, je to overeny stroj a MAESTRO pracuje vyborne.
Pri vybere mojho fulla, co som riesil asi mesiac-dva dozadu som sa rozhodoval aj medzi nim, Hai Q FS SL iRC a Lapierrom Zestym, ktory som nakoniec kupil.
Haibike som zavrhol. Viem, ze vybava je lakava, mal som tie iste pocity, ....ale,....ale o pohodovej a bezpecnej jazde okrem kvalit jazdca rozhoduje v prvom rade jeho ram a prepakovanie, vybava je az za tym.
Druha stranka veci je serioznost predajcu, servis a pozarucny servis, pristup k zakaznikovi, v com som bol sklamany a to tiez zavazilo.

...co spomina pinonko...dohoda s predajcom o cene...kazdy seriozny predajca vie, kedy spustit a vyjst buducemu zakaznikovy v ustrety, pretoze Ty nekupujes iba bajk.
Toho som bol a som zijucim dokazom aj ja (nie len pri kupe bajku samotneho) v jednej predajni v ZA. Tak by mali fungovat vztah predjca-kupujuci....tot moja skusenost.



........s tymi vztahmi suhlasim....ale o tej bezpecnosti...no neviem ale cital som v BIKE-Magazin-e (DE) recenzie asi 15 fullov a ten HAIBIKE dopadol prekvapivo velmi dobre, dokonca par bodikov pred GIANTOM (mimochodom mam TRANCE) a taktiez SCOTTOM .... (?!)...ono je na uvazenie ake je to hodnotenie....ale myslim, ze Nemecko zas az tak netrpi na typicke vlastnosti nasich SK resp. CZ hodnoteni v podobnych magazinoch.....

...dalsia vec je tvoj subjektivny pocit a geometria, co ti bude viac sediet....

somozrejme GIANT ma MAESTRO .... je to v pohode to mozem potvrdit....avsak ani jednocapy resp. prepakovane jednocapy nie su zle....treba to len vyskusat.

....a este k tomu HAIBIKE:...netreba strasit, ze ich ramy su menej bezpecne (vychadza mi to z predchadzajuceho prispevku)....ze su novy na nasom trhu neznamena, ze su menej kvalitny....je to nemecky vyrobca...

vid.: http://www.haibike.de/index.shtml?haibike_home

...staci pozriet ich partnerstva a sam si spravis obraz.... :D
13.06.2008 - 13:55:39
00
...mimochodom ak vsetko vyjde tak asi pojdem do tohoto.....


http://www.haibike.de/index.shtml?hai_tension_se


:D :D :D
13.06.2008 - 14:01:46
00
[quote=""][/quote]

---your choice... 8) ten tension je pekny...
13.06.2008 - 14:04:43
00
a co taketo daco ? http://www.bikestore.cc/product_info.ph ... 12146.html

Prílohy:

Kraft kopie.jpg
Kraft kopie.jpg 207.49 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2008 - 17:14:48
00

Tak to je iný grc......
13.06.2008 - 18:00:11
00
Reigna ti môžem odporúčiť, jazdím ho už 5 mesiacov. Využívam väčšinu zadného zdvihu, nadoraz som ho dostal len pri dropoch väčších ako 0,5m (ale za to môže moja prasácka technika :oops: )(ale myslím, že tam ešte nejaká rezerva pár mm je). Jediné, čo mu musím vytknúť je vidlica, ktorá chodí oproti zadnému odpruženiu hrozne. Takže musíš neskôr rátať s jej výmenou.
13.06.2008 - 19:02:39
00
Tak to je iný grc......


ale aspon to nevizera tuctovo :roll:
13.06.2008 - 19:31:38
00
m4jK neviem co mate s tym chodenim Reigna na doraz,mne este tlmic na doraz nikdy nesiel a to s nim dost blbnem...nemas to slabo dofuknute?
Inac najprv by som odporucil rozmysliet co s tym bikom chce robit,ci viac do XC alebo viac EN,lebo mu tu ponukate dva druhy bikov.Kolo denne najazdis?Chystas jazdit aj nejake maratony,ci le tak 4fun?Ako si to skakanie predstavujes?Jazdis agresivnejsie?Vyhladavas zjazdy?Ci skor vylety krizom krazom...?
14.06.2008 - 12:06:35
00
warzone medzi XC a EN má ešte maratóny a AM ;) ale keďže ortodoxné XC je HT, tak na to zabudnime :)
CULO SC: najprv nám hoď štýl jazdy, to pomôže - v skratke:
XC maratón - zdvihy 100-120 vpredu, tak do 165 vzadu, univerzál, na ceste veľmi znesiteľný, ľahký, rýchly, nemá rád drsoniny typu dropy a skoky, vyšlapeš všeličo, so zjazdom je to horšie, ale pokiaľ je to cesta alebo chodník a nie sú tam nejaké zrady tak OK
AM - travel tých 140 vpredu, okolo 200 vzadu, relatívny univerzál - na ceste alebo rýchlej lesnej ceste je to už horšie, vďaka odporu širších plášťov a samozrejme je ťažší... vraví sa že výkon vo výstupe a v zjazde je vyvážený a môžeš si dovoliť skoky a dropy. Keďže je ťažší, tlačíš viac ako na maratóncovi (ale sú aj ľahké). Ale na celodenné výšľapy s prevahou terénu a to hlavne ak nevieš, čo všetko ťa môže čakať, je to celkom fajn.
Enduro - ešte vyššie zdvihy, ešte viac znesie, a pokiaľ chceš zjazdovať (tým nemyslím na úrovni FR/DH!!!) tak toto je lepšia voľba, ale budeš tlačiť asi ešte viac. Ten výkon je viac posunutý do zjazdu. No a na slušnej ceste ťa toto už dosť brzdí...
Ja ak by som kupoval fulla, mal by som ťažkú dilemu medzi XC maratóncom a AMkom...
14.06.2008 - 19:31:17
00
keyboard_arrow_up