proste chýba to staré dobré trm-ko :P :P :P
27.02.2021 - 21:14:48
02
Dnes má význam naťahovať výjazdy na mtbiker už iba z dôvodu počítania km najazdených na tom-ktorom bicykli (ak ich používa človek viac) kvôli servisu. Ostatné dôvody už po postupných zmenách pomaly stratili zmysel. ;( ;( ;(
27.02.2021 - 21:18:53
00
Rachela Funguje to, ďakujem! A asi to ani tak nebolelo, ako si predpokladal...
02.03.2021 - 13:31:14
00
JoKo, som to posuril pre tvoje potesenie :f:
02.03.2021 - 13:36:34
02
Šecko v porádečku 😉👍
02.03.2021 - 14:23:44
00
lto, pravdu mas :l:. A je to opat upravene, na zobrazenie v rebrickoch sa pridalo nastavenie (rtl ho teda aj hned dostal). Pokryva to viac use-casov, a sice by sa nam pacilo, keby ludia vyjazdy viac zverejnovali, to, ze zverejnujes len tie s GPX je pekny priklad toho, kedy to dava aj pre nas zmysel nezobrazovat, a ako nam v tom vlastne robis poriadok:)
02.03.2021 - 14:24:00
01
Rachela ale keď nechcem všetkým zverejňovať miesto môjho bydliska a práce? Tí čo to už vedia osobne alebo zo Stravy (tam ja určujem kto ma môže sledovať) mi nevadí, ale nie každý registrovaný. Niečo ako je v Strave podľa bydliska či práce skryť výjazd v okruhu čo ja viem 100m. Stále neuvažujete o možnosti skrývaní máp?
03.03.2021 - 09:00:38
00
Už to tak nefunguje, že po zmazaní výjazdu tu, tak ho zo Stravy znovu neimportuje? Som to robil celkom často po úprave výjazdu vo Strave. Teraz sa bojím znovu manuálne nahrať výjazd aby mi ho niekedy v budúcnosti nezduplikovalo. Urobil som teraz na výjazde z januára, v minulosti to pekne fungovalo aj takto spätne.

EDIT: Beriem späť, síce to nestiahlo po klasickej synchronizácii, ale po niekoľkých hodinách sa to importovalo samé :)

Pri editácii mi stále ukazuje chybu aby som zadal vyšší max. výkon ako priemerný. Keďže výjazdy sťahuje kde nemám žiadnu max hodnotu tak je editácia otravná. No a ako bonus mi po takejto editácii zmiznú z výjazdu hodnoty priemernej a maximálnej rýchlosti...

EDIT: Beriem späť, to mi robilo v práci iba na Edge. Doma na Opere bez problémov...
03.03.2021 - 11:59:40
00
milos21, ty si strasne zlaty, ze si si to zeditoval:). Ten druhy problem sme medzitym fixli, preto to uz islo na Opere. Medzitym sa k vyjazdom pridavali nove atributy s rychlostou a trochu to ten editacny formular pokazilo, lebo viacero programatorov sa toho obcas chyti a lava ruka nie vzdy vie, co robi prava. Takze verim, ze to bude ok uz aj na Edge.

Ta spatna synchronizacia, tam si nie som isty, ako to myslis. Strava sa stahuje spatne len za posledne 4 dni, myslim, viac do minulosti sa pozera len hromadny import (aspon take mam info). Avsak, co sa tyka duplicitnych vyjazdov a zdvojovania kvoli Strave -> mame v to-do ulohu nestahovat vyjazd zo Stravy, ak uz pouzivatel ma v systeme vyjazd v tom istom case, takze manualne pridane vyjazdy by sa spatnym Strava importom nemali zduplikovat. Toto uz urobilo problem niekolkym userom. Verim, ze to za par dni pojde von.

No a to sukromie a maskovanie adresy na mape. Problem je, ze to vobec nie je banalna uloha na naprogramovanie a nemame na to kapacitu. Je to nieco, co mi uz aj cervo spominal a bolo by to dobre dorobit, ale nema to taku prioritu a, uprimne, ani nie je velky tlak zo strany userov v porovnani s narocnostou. Ak si uz maskujes adresu na Strave, importovane vyjazdy odtial by to mali respektovat.
Chapem ale dobre, ze tebe by pomohlo, keby bolo mozne opat nastavit zobrazenie mapy pre vyjazd zvlast? Okrem toho globalneho nastavenia. Nevravim, ze to hned dorobime, ale chcem vediet, ak je o to od niekoho zaujem, aby nam to pomohlo sa dalej lepsie rozhodnut.
04.03.2021 - 18:41:21
01
Rachela

1) vymažem výjazd v MTBikeri a ten výjazd sa opätovne stiahne zo Stravy, často som to využíval aj dodatočne. Manuálna synchronizácia očividne funguje len na nové výjazdy, ale automatická synchronizácia, ktorú máte myslím 1x denne stiahla znovu výjazd aj z toho januára. Takže nakoniec fajn, funkcionalita ostala zachovaná

2) Na Strave nemám nič skryté, ale môžem si regulovať ľudí ktorí uvidia výjazdy, čo tu je neuskutočniteľné (cca asi 150tis registrovaných užívateľov). Každý deň mám pracovné výjazdy, výjazdy z domu na kopce po okolí, nie každý výjazd je mega akcia na pochválenie (napriek tomu sa ráta každý km do štatistík :) ). Mne osobne predošlé nastavenie vyhovovalo - výjazdy som mal verejné a mapy skryté. Ak som sa chcel výjazdom verejne "pochváliť", tak som mapu zverejnil. Síce ani toto som na začiatku nerobil, ale v rámci redukcie mapových stránok (cykloserver.cz, mapy.cz) som sa viac presunul tu. A o to vám myslím ide, čo najviac tu cyklistov zdržať. Napríklad cykloserver.cz som už úplne prestal používať.

3) neviem ako ostatných, ale mňa osobne stále irituje, keď prezerám výjazd na mape, to neustále vyhadzovanie okienok ak myšou trafím trasu: Asfalt, lesná cesta, segmenty... by som vraždil za každým, keď to okienko vybehne (a to som kľudná povaha). A nedá sa proste odstrániť to delenie na typ trate aj z mapy? Esteticky je to hnusné a s realitou to často nemá nič spoločné (navyše realita sa úplne stráca za hranicami SK, kde je každý asfalt lesná cesta). Aj na úseku asfaltky sa striedajú farebné úseky lesnej cesty, nechápem pričom na OSM je to všetko správne označené. Ale aj keby sa to 100% zobrazovalo správne, tak je to esteticky hnusné.
04.03.2021 - 23:02:23
01
Tiez sa priklanam k bodu 3. Dajte to uz, prosim, konecne prec :)
Nech sa ta informacia zobrazi az po kliknuti na trasu
05.03.2021 - 08:38:54
00
milos21 ennio pri 3. som zmenil ze info je az po kliknuti
05.03.2021 - 09:00:41
30
milos21 ennio este teda k 3. bodu , vypli sme v detaile vyjazdu na mape rozlisovanie asfalt / lesna cesta a zmenili farbu trasy aby bola viac viditelna na mape (hlavne freemap podklad)
05.03.2021 - 11:18:14
10
jojin za mňa to je teraz perfektné :y:
05.03.2021 - 15:38:31
10
Opäť nejaký problém . Jazdu z 11.3. - 90 km mi pri autosynchro 12.3. vypísalo chybu a dnes som už ani nenašiel tento odkaz na "zvonceku" . Jazdu som v Strave trochu premenoval, no a budem čakať. Včera som dal ďalšiu jazdu, takže dnes by mali importovať dve jazdy. Uvidím...
13.03.2021 - 11:28:57
00
keyboard_arrow_up