Ešte info k tomu rodnému číslu-matka nar. v r.1940 má na kartičke poistenca 10 miestne,preto to nešlo,asi omylom pridali pri výrobe kartičky na koniec jednu nulu-v o.p. má len 9 miestne r.č. bez tej nuly na konci,zadal som ho tak a objednanie prebehlo bez problému.
Akú môže čakať verziu vakcíny-aktuálne 81 r. ? dík.
18.03.2021 - 06:56:51
00
mRNA ...teda Comirnaty alebo Moderna
18.03.2021 - 07:58:44
00
https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2009/12/04.pdf

V skratke, treba vytiahnut hlavu z piesku a netvarit sa , ze problem neexistuje, ten problem existuje, ale riesenie, ako sa zvykne robit /viz. pdf/ , v tomto pripade zatial nie je /stanovenie rizikovej skupiny, miera rizika, kontraindikacie pre ockovanie .. nemusi ist len o vek, rovnako sa to riesi pri chirurgii/. Pokial ide o statistiky v beznej populacii, tie sa uvadzaju za rok. Ak ockovanie bezi mesiac, tak treba upravit rad. Oficialne ma AZ 30 pripadov na 5m ockovani /nie 10m/ a statistika je mierne vyssia, ako by mala byt a to je aj dovod, preco vacsina statov toto pozastavila. Zrejme sa neradili s niektorimi odbornikmi, ktori tu stracali cas.

Nechcelo sa mi sem uz toto pisat, ale podstata nie je v tom, ze po ockovani sa nemoze zomriet na komplikacie. To este pred zacatim chapali asi vsetci, urcite riziko je vzdy, kazdy si ho zvazuje sam. V tejto suvislosi znovu musim vyzdvihnut Ramonov prispevok ohladne liekov, kde niektori obvodaci konaju nerozumne. Podstatny je spravny pristup k informaciam /zabezpecuje stat/ a jednotna a jasna ockovacia strategia, ktora ludom dokaze normalnym sposobom ozrejmit liecbu. Rozumne zvazovat , neist hlavou proti muru a vyvarovat sa paniky /myslim tym stat/. Zakryvanie oci pred realitou , popieranie k panike viest budu.
18.03.2021 - 08:57:54
01
Dano5 napísal:
Ešte info k tomu rodnému číslu-matka nar. v r.1940 má na kartičke poistenca 10 miestne,preto to nešlo,asi omylom pridali pri výrobe kartičky na koniec jednu nulu-v o.p. má len 9 miestne r.č. bez tej nuly na konci,zadal som ho tak a objednanie prebehlo bez problému.
Akú môže čakať verziu vakcíny-aktuálne 81 r. ? dík.


Pfizer-BioNTech alebo Moderna
18.03.2021 - 09:42:34
00
😂😂😂
18.03.2021 - 09:43:55
02
sa smeješ ale názov Pfizer ludia poznajú viac ako Comirnaty - potom musia dalej googlit ked chcu vediet či Pfizer je fakt Comirnaty
18.03.2021 - 10:16:23
00
Páni, treba test pri návšteve lekára, aj keď som 3 týždne po druhej dávke?
18.03.2021 - 10:24:49
00
Ku lekárovi ti netreba test
18.03.2021 - 10:45:05
00
To vysvetli obvoďáčke mojej mamy. Mám sto chutí ju nahlásiť na ÚDZS.
18.03.2021 - 10:47:17
00
dzulio napísal:
Ku lekárovi ti netreba test


Dnes som išiel s dcérou na RTG a tam, že či mám test. Vravím, že nie, pretože som už viac ako dva týždne po očkovaní a mala by byť výnimka. Tak sa išli som mnou hádať, že aj ony sú zaočkované a musia sa testovať. Musel som odísť a dcéra išla dnu sama...

Tiež robím v zdravotníckom zariadení (nie zdravotník, ale pedagóg, teda som rovnako s pacientami), a kým som nemal očkovanie, tak nás síce testovali každý deň, ale teraz po dvoch týždňoch od druhej dávky až o mesiac...

Takže potom neviem ako...
18.03.2021 - 10:54:54
01
O chvilu sa k Astre vyjadri EMA, ta da aj vsetky relervantne cisla.
18.03.2021 - 11:04:24
00
Hazard napísal:
Dnes som išiel s dcérou na RTG a tam, že či mám test. Vravím, že nie, pretože som už viac ako dva týždne po očkovaní a mala by byť výnimka. Tak sa išli som mnou hádať, že aj ony sú zaočkované a musia sa testovať. Musel som odísť a dcéra išla dnu sama...

Tiež robím v zdravotníckom zariadení (nie zdravotník, ale pedagóg, teda som rovnako s pacientami), a kým som nemal očkovanie, tak nás síce testovali každý deň, ale teraz po dvoch týždňoch od druhej dávky až o mesiac...

Takže potom neviem ako...


vytlač si vyhlášku ÚVZ č.47 (hádam ešte stále platí) a mávaj im ňou pred nosom
tam je výnimka v §1, odsek 2, bod e.
https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/ciastka_19_2021.pdf
18.03.2021 - 11:18:59
03
v jednej ruke vyhlaska (aktualna) a v druhej telefon s otazkou :
'ideme volat policajtov ?'
18.03.2021 - 11:20:49
02
podstatne je toto:
(2)Zákaz podľa § 1 ods. 1 sa nevzťahuje na:
o)vstup osoby do lekárenského zariadenia za účelom prístupu k lekárenskej starostlivosti poskytovanej držiteľmi povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti,
p)vstup osoby do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným,

cize ked idem k lekarovi na akekolvek vysetrenie, nepotrebujem test
18.03.2021 - 11:28:27
02
bikemartin napísal:
vytlač si vyhlášku ÚVZ č.47 (hádam ešte stále platí) a mávaj im ňou pred nosom
tam je výnimka v §1, odsek 2, bod e.
https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/ciastka_19_2021.pdf


Inak, toto som presne minule pozeral, keď si to sem dával a teda preto som testovanie neriešil. Zamestnávateľ nepotrebuje, škole to tiež stačí, obvodná tiež neriešila a ani dnes alergologička, len na RTG recepcii, že či mám test a dívali sa na mňa, že čo im vyprávam :)
18.03.2021 - 11:37:12
00
keyboard_arrow_up