Ahojte.
V bicykloch sa moc nevyznám iba to čo som sa dočítal na tomto fóre takže by som ocenil ak by ste mi poradili. Rád by som si kúpil kvalitný bicykel a jazdil s ním hlavne po cestách, maximálne lesných cestách (po tých zákonom dovolených :) ) takže určite krosový . Využíval by som ho tak dva tri krát za týždeň a cenové ohraničenie je otázne chcem aby to bol taký bicykel aby sa za svoju cenu oplatil a aby mi vydržal pri dobrej opatere veľmi dlho a aby sa dal vylepšiť ak by som mal také potreby. Meriam 186cm a vážim 88 kg.
Pri tej cene si naozaj nechám poradiť teraz by som tipol 13 000Sk, kľudne by to mohol byť aj minuloročný model a rozmýšľal som či by sa neoplatil aj jazdený kúpiť.
Z napísaného je jasne vidieť , že sa nerozumiem a tak by som bol vďačný za radu.
18.05.2008 - 15:57:31
00
No jazdeny neviem, zalezi od toho kym bol jazdeny, akym stylom, ako dlho... a ako sa o neho staralo.
Poviem za seba - zhruba vo februari som kuil Meridu Crossway 300V sport
Kód:
http://www.merida.sk/prodej/crossway-tfs-300-v-sport

Je to minulorocny model. Myslim, ze som zle nespravil. Pohodovy bicykel na pohodove jazdenie.
Tazko povedat ze tato a tato znacka je naj... pri tejto cenovej kategorii vsak vela rozdielov nenajdes. Avsak napriklad sa mi viac pacia v tejto cene prave Meridy, oproti napriklad authorom. Hlavne to ze merida ma tu spodnu trubku sirsiu :) Ale to je vec vkusu. Kazdy ti odporuci to, na com jazdi. U mna je to merida...
18.05.2008 - 17:32:54
00
GT Transeo 3.0 http://www.gtbicycles.com/cze/eng/Produ ... uter/#2620
stoji okolo 13 999 sk

Felt QX 70
http://www.extreme-bike.sk/?page=shop&c ... al_page=1#
Cena 13 190 sk
18.05.2008 - 18:38:04
00
Pells Crono First
18.05.2008 - 20:53:03
00
za 13 litrov kupis v pohode cross. Na tvojom mieste by som si ale vybral nastavitelny predstavec. Myslim tym sklon. Pretoze vacsinou su dost sikmo dohora, co umoznuje pohodlnejsiu jazdu, ale ak pojdes po ceste tak budes ako plachta na wind surfe. Ak si budes vediet sklopit tak mozno prides na to ze mensi uhol ti bude vyhovovat viac. No a kedze sa nevyznas, tak nebudes vediet kym neskusis...
Druha vec je, daj si pozor aby si vidlu (predstavec) mal typu A-head. Na starsich to nieje pravidlom. :wink:
21.05.2008 - 14:16:05
00
http://superbike.sk/?id=info&idp=0000302325
tento má myslím si že dobrú výbavu komplet alivio by som chcel aby to bolo ale nemá ten nastaviteľný predstavec má však dobrú cenu
http://www.merida.sk/prodej/crossway-tfs-300-v-comfort
táto má nastaviteľný predstavec ale je o 1000 drahšia
vedeli by ste mi ich porovnať resp majú nejaké nevýhody ?
23.05.2008 - 13:20:08
00
Aj tak by som radšej kúpil mtb. "Obutím" sa z neho dá spraviť skorocesťák. Väčšina majiteľov krosov zistí, že jazdiť po lese ich baví, ale spravili *ujovinu pri kúpe bicykla. Osud krosov je potom: statický zavadzač v garáži, pivnici chodbe a pod.
23.05.2008 - 15:22:05
00
No ja mam novy krosovy Meridu 300V, predtym som mal Meridu MTB, a roky som nejazdil po lesoch, a ani teraz sa to nezmenilo, a najblizsie roky sa to asi ani nezmeni (mozno aj preto ze v okoli na to nejake moznosti niesu, a ani ma to nelaka). Nie kazdy potrebuje bike na jazdu po lesoch, a cross je na cesty (spevnene, nespevnene, a obcasny vyjazd do terenu) idealny.
23.05.2008 - 15:28:07
00
Samozrejme existujú geografické predpoklady pre jednotlivé katregórie bicyklov. Napr. na Hané, kde žila moja babka bol široko ďaleko najvyšší kopec železničný násyp. Tam by mi bol mtb na riť...
23.05.2008 - 15:47:50
00
Trochu pravdy na tom zavadzaci je. Lebo kross nieje ani dobry cestak ani horak. Kupoval som si cross pre tie iste dovody ako su tu popisane. Neskor som zistil ze 98% jazdim po ceste. A tak som si kupil cestak. A je to presne tak, ze cross vytiahnem len velmi zriedka... A to som donho supol dooost penazi.

Nieje ale pravda, ze treba kupit horak a potom plastami vznikne skoro cestak. To ani omylom. Cestak nieje cestakom len plastami, ale hlavne geometrieou posedu, tvrdostou ramu, a lahkostou celeho biku. Zvazoval som, ci kupit cestak a ci nie len trocha tensie plaste na cross... Teraz je mi jasne ze je to Obrovsky rozdiel. Najlepsia kombinacia asi je mat 2 biky. Horak a cestak. Chapem ze si to clovek asi nemoze naraz dovolit. Tak by som to teraz robil tak, ze by som si ako prvy kupil ten na ktory su lepsie geograficke predpoklady (typu na Hane by to bol cestak) a o par rokov ten druhy.

holubo: V kazdom dobrom obchode ti predstavec nahradia za aky chces, max doplatis cenovy rozdiel. Takze ak aj nebude nastavitelny, tak sa podla mna s nimi da dohodnut, ze po tyzdni prides a daju ti tam iny. A potom mozno s5 ten prvy ... atd. (je trocha pohodlnejsie mat nastavitelny lebo zmeny si mozes robit sam).
26.05.2008 - 09:37:49
00
a rozdiel medzi tou meridou a pellsom ? a ešte aký veľký rozdiel medzi acera a alivio výbavou ?a deore ?
26.05.2008 - 15:08:23
00
V tych nizsich radach su vacsie rozdiely ako vo vyssich. Takze kup tu najvyssiu sadu na ktoru ti este bude stacit budget. Plati vseobecne. Cim vyssia sada tym dlhsia zivotnost tym presnejsi chod a tym menej problemov. (nehrame sa na vahu ktora je dolezita pri tych top sadach).
26.05.2008 - 15:28:03
00
a zobrat CTM ELITE priamo od výrobcu bez servisu ?maloobchodná cena he 13000SK alebo by to bola veľká hlúposť a mám zobrať merida tfs 300 za 14000SK priamo v mojom meste TN alebo pells crono comp za 14000 z eshopu alebo niečo iné kde by bolo minimálne alivio aj radenie aj ostatné za cenu do 14 ? veľmi budem vďačný za čo najviac názorov :!: :o
16.06.2008 - 14:40:38
00
všetci sú tu bez názoru ?
17.06.2008 - 08:59:42
00
cross biky su na tomto fore okrajova zalezitost tak sa nemozes moc cudovat :-( ale tazku hlavu si z toho nerob, chod si to okuknut fo obchodov, pripadne sa povozit ak je taka moznost a uvidis. Ci uz kupis cosi za 13 alebo 14.000 rozdiely nebudu velke.
17.06.2008 - 09:33:06
00
keyboard_arrow_up