zase silnie zjazdarska loby, ktora presviedca XC-ckara o nehojdani pri vyslapoch... :roll:

jasne ono ta stavba sa sama lockne pri ceste hore a uvolni sa na 200mm pri zjazde, divim sa, ze ti blbci vobec nejaky pro´pedal vymysleli, naco vlastne??? :shock:

Dudo ...presviedca XC-ckara...?Mal som pocit,ze chalan ide po zdvihoch,skokoch,zjazdoch(jeho posledny tip bol Torque...)
Ja svojimi tipmi nikoho do nicoho nenutim,myslim,ze rozumne sa pytam,co si pod tym jazdenim chalan predstavuje,kazdy ma trochu inu predstavu a pre zacinajuceho bikera je to trochu zmetene,no ked uz teraz napise ze chce skakat,tak to uz nebude ciste XC,hm?
Co sa tyka vyslapov a hojdani-niekomu to vadi viac,niekomu menej a pochopitelne XCckarovi to bude vadit viac,lebo ide o rychlost to snad nemusime rozoberat,ale aj pri AM/EN jazdeni je fajn mat dobre vyriesenu zadnu stavbu,nech sa tolko nenatrapis...
Kazdopadne medzi XC a EN je este AM so zdvihmi cca.130-140mm tzv.bikes 4 all a prave to som zistoval,ci mu nebude stacit...na takom biku sa da uz co to skocit a pojazdit aj XC.
18.06.2008 - 15:14:50
00
no jo... no jo, ja len aby nedoslo k omylu, minule iny chalos prebehol pat schodov pred obchodom s vypatou hrudou ako pav - zrazu bol z neho velky zjazdar

warzone, ty jazdis trosku iny styl ako sa mnohym sniva, pre niektorych skok znamena odlepit sa od zeme na pol sekundy, pre ineho je to metrovy vertikalny drop atd.

ja som skor ale poukazoval na to hupanie a zmysel propedalu
18.06.2008 - 15:30:57
00
Dudo, proste pochop, že sa to nehúpe pri jazde v sedle, teda presnejšie je to húpanie také malé, že ho vôbec nepociťujem. Za to na kamarátovom Canyone, ktorý má Horst Link, je to húpanie už citeľné (pri rovnako nafúkanom tlmiči a aj rovnakom Compression Tune).
ProPedal vymysleli pre chrtov a systémy, ktoré pri šlapaní príliš pohupujú.
18.06.2008 - 16:36:36
00
ProPedal určite zmysel má,ale pri zdvihu ako má Torque počítam ,že chalan neplánuje nejaké zúrive dupanie do kopcov po asfaltkách,takže keby zrovna mal aj tlmič bez ProPedalu tak by mu to nemalo vadiť.Jazdil som Trance so 105 zdvihu s tlmičom bez nastavovania ProPedalu a vôbec mi nechýbal,teraz jazdím Force so 150 zdvihu tiež bez ProPedalu s Compression Tune na min. a nikdy ma nenapadlo,že by som ho potreboval pritvrdiť,alebo dokonca zamknúť ani po ceste do kopca preto,že by som sa pohupoval.Pri trošku slušnejšej šlapacej technike a pohodovej jazde ho skutočne nepotrebuješ,samozrejme záleží to aj od konkrétneho riešenia zadnej stavby.Samozrejme keď má niekto závodné ambície tak je to iné,ale to už možno lepšie je zostať pri HT ,ako jazdiť so zavretým tlmičom :wink:
18.06.2008 - 18:31:57
00
suhlas,propedal bol fajn ked som jazdil Stumpjumpera fsr 2007,tam to trebalo,nakolko to bolo dost hupave,pripomenulo mi to test nejakeho Canonu vo Vele kde pisali,ze treba si zvyknut na udrziavanie kludnej pozicie v sedle,nakolko sa to viac hupe...Ale teraz pri Reignovi som to zapol za cca.rok jazdenia mozno 3x v prudkom dlhom stupaku a ten rozdiel nebol nejaky vyznamny.
inac s tymi skokmi Dudo suhlas,na zaciatku su to male skociky a potom lakaju vacsie... :wink:
18.06.2008 - 22:51:47
00
Len chcem vediet ked som sa rozhodol pre ten canyon ci by by ma to moc hojdalo ak by som isiel po normalnej ceste a este ktomu ked mam 90 kg :oops: :roll: neda sa ist len polese skokoch proste normalnej ceste sa nevyhnem. :wink:
19.06.2008 - 13:25:40
00
CULO SC, ak si nahodou precitas par prispevkov hore, tak tam mas odpoved, kup si tlmic minimalne s moznostou prepnutia ProPedal a Open a mozes si kupit akykolvek bajk bez tychto obav
19.06.2008 - 13:34:47
00
Ja si to citam vsetko rad radom :wink:
19.06.2008 - 13:43:34
00
CULO SC mam pre Teba mozno lepsi tip-Norco Fluid LT,na BF velmi vychvalovany bike:
www.freeridebikesshop.cz

http://www.freeridebikesshop.cz/?p=art& ... 0e8536b1ee
19.06.2008 - 13:57:40
00
keyboard_arrow_up