Zdravim, konecne som si kupil lepsiu (pre mna) vidlu - mal som najlacnejsiu RST. Mozte mi napisat ako sa mam o nu starat? Ako casto treba menit vazelinu a podobne? Vzdy ked pridem z lesa, tak mam trochu vazeliny - zmiesanu s prachom na vnutornych nohach... mozem to utierat? Mate niekto tuto vidlu? Ake s nou mate skusenosti?
dikk
10.05.2006 - 00:19:09
00
Len tak pre srandu, čo píšu o údržbe v návode k vidle?
10.05.2006 - 10:19:38
00
navod mam len v AJ aj je univerzalny pre vsetky RS Judy... takze z toho nie som moc mudry... chcel som len vediet ako sa treba o nu starat v praxi...
10.05.2006 - 10:44:40
00
audino, lenze tie udrzby v navodoch su castokrat prehnane, co som cital o mojej RST gila,alebo aj o inych, tak sa tam proste pisu take brutality ako : kompletne rozobrat,vycistit a premazat vidlu po kazdych 24 hodin prevadzky... tak to je akoze fakt trocha moc, to by som nic ine nerobil len cistil a mazal...
Aj mna to zaujima,jak sa o nu treba starat:)
10.05.2006 - 13:11:53
00
audino, lenze tie udrzby v navodoch su castokrat prehnane, co som cital o mojej RST gila,alebo aj o inych, tak sa tam proste pisu take brutality ako : kompletne rozobrat,vycistit a premazat vidlu po kazdych 24 hodin prevadzky... tak to je akoze fakt trocha moc, to by som nic ine nerobil len cistil a mazal...
Aj mna to zaujima,jak sa o nu treba starat:)


Hej, údržba popisovaná v návodoch je možno preto taká dôkladná, aby sa tým výrobca chránil pred zákazníkom a aby zákazníka v prípade potreby mohol poslať do prdele, že sa o vidlu málo staral.
Ďalej si myslím, že údržba vidlíc sa tu vo všeobecnej rovine preberala viac razy a J4 nie je žiaden extra pozlátený kus, aby niekto o ňom vedel povedať, že potrebuje čosi extra naviac než hociaká iná vidla.

Keď to mám zhrnúť, tak by malo stačiť:
- čistiť nohy po výjazde
- z času na čas ich namastiť (v prípade potreby môžeme založiť nový thread o tom, čím ich mastiť :roll: )
- z času na čas skontrolovať a vyčistiť prachovky
- keďže je to strunová vidla, odpadáva starostlivosť o tesnenia vo vzduchovej komore, ale to by sa tak či tak robilo súčasne s výmenou oleja, ktorú budeš robiť podľa používania raz za rok - dva
10.05.2006 - 14:42:47
00
No,audino, to uz znie lepsie :lol:
Chcel by som teda este vediet, ze jak konkretne sa vyberaju tie malinke prachovky na takych drahsich vidlach, lebo na mojej RST gile to vyberam asi tak, ze jednoducho zoberem srobovak,podoberem a mam vybrate...
ale pochybujem ze na nejakej vidle okolo 10litrov (chcem si kupit Manitou Splice) to tak je tiez... v com je to ine? respektive,ako to treba robit???
:roll:
10.05.2006 - 19:38:08
00
No,audino, to uz znie lepsie :lol:
Chcel by som teda este vediet, ze jak konkretne sa vyberaju tie malinke prachovky na takych drahsich vidlach, lebo na mojej RST gile to vyberam asi tak, ze jednoducho zoberem srobovak,podoberem a mam vybrate...
ale pochybujem ze na nejakej vidle okolo 10litrov (chcem si kupit Manitou Splice) to tak je tiez... v com je to ine? respektive,ako to treba robit???
:roll:


Na mojej Fox-ke sa to tiež vyberá šroubovákom. Na prachovkách z vonkajšej strany sú také zárezy, kam sa dá zasunúť a následne s ním podobrať. Každopádne ho treba radšej obaliť handričkou nech niečo nedoškriabeš.

Prílohy:

prachovka.JPG
prachovka.JPG 47.61 KiB thumb_up0thumb_down

10.05.2006 - 19:55:24
00
hmmm, rafinovane spravene,presny vyrez,to sa mi paci:)
Takze tak nejak to bude fungovat napriklad aj u Manitou??
10.05.2006 - 23:40:59
00
S cim treba namastit tie nohy? :oops: Odporucate nieco :?:
11.05.2006 - 18:58:21
00
nohy sa namazávajú s Teflonovou Vazelinou...no na Manitouky je lepšia Lítiová vazelina...
11.05.2006 - 19:15:50
00
no vidite ako ste mi to tu pekne vysvetlili co mam robit ... dik :D
11.05.2006 - 21:53:19
00
keyboard_arrow_up