ano fungovalo a funguje to rozdielne, podla regiónov a sportov a stale to stoji na obetavych zanietencoch
29.07.2021 - 00:29:25
00
matt napísal:


,,A Ronald Kuba? Vsetka cest k tomu co dokazal, ale Lukasa porazil na MSR len o par sekund a v Tokyu by fasol cca rovnaku latu,, Takze ked si to vsetko zhrnieme...co vlastne cakame od nasich sportovcov a preco?


Je jedno o koľko porazil druhého. Bol najlepší na Slovensku tak mal cestovať na olympiádu. To akú majú mať motiváciu športovci ked po rokoch driny, odriekania dosiahnu najlepší výkon a na vrcholné športové podujatie cestuje po rozhodnutí od zeleného stola aj tak horší pretekár. Sa môžu vybodnúť na taký šport. Takze ked si to vsetko zhrnieme...co vlastne cakame od nasich sportovcov a ich rodičov a preco?
29.07.2021 - 01:37:25
00
A potom by si pisal zas ,ze prečo necestoval ten druhy keď bol talentovaný a mohol v hlavnom preteku dokázať niečo. Škoda, že mu nevyšiel ten únik.
29.07.2021 - 04:36:32
10
inak, ani raz tu nik nespomenul, že najmladší účastník ITT Lukáš Kubiš mal na prípravu na olympiádu koľko? 2 týždne? ja viem, že za tento čas sa hlavný tréner fóra pripraví aj na všetky súťaže, ale ja vám neviem, časovanie formy je, by som si dovolil povedať, dôležité.

a je smutné, koľko z Vás jazdí na bicykli (keďže sme na bajk fóre, by som čakal že všetci, ale evidentne som sa zmýlil) a ako dokážete dehonestovať výkon mladého cyklistu.
29.07.2021 - 09:00:57
08
Mám iba takú malú poznámku na zamyslenie. Súhlasím, že načasovanie formy je dôležité. Avšak. Obaja víťazi XCO pretekov mali na prípravu koľko? Veľká Británia získala miestenku na XCO Muži až na pretekoch v Novom Meste na Morave v polovici Mája. Obaja boli vyradení z tréningu keď si niekoľko týždňov pred olympiádou zlomili kosť v tele (Jolanda ruku a Tom kľúčnu kosť). Medzi ženami na XCO skončila na štvrtom mieste "iba" 19 ročná bajkerka, ktorá vraj po prvý krát v kariére štartovala v Elite.
29.07.2021 - 09:44:02
06
Tá poznámka akurát podľa mňa nemá s časovaním formy vôbec nič, lebo postup „top level > zranenie pred pretekmi > návrat na top level“ (bez ohľadu na to, že sa jedná o Jolandu a Toma) sa na Lukášov príbeh v ničom nepodobá. Podľa oficiálnych štatistík to bola s prehľadom najťažšia časovka, akú v živote vôbec išiel, má 21 rokov, svoj pretekársky program v kontinentálnom tíme s ITT väčšinou tak v tretinovej dĺžke - a vážne neviem ako by to vylaďoval na tak dlhú a náročnú trať inak bez ohľadu na okolnosti, veď napríklad aj na posledných dvoch Tour de France sa časovkári pripravovali na 36, 27 a 31 km. Dokonca nemohol zúročiť ani skúsenosti z majstrovských časoviek, 44,2 km/846 m v extra teple a vlhku je niečo celkom iné ako 38,3 km/249 m v Mladej Boleslavi, prípadne 41,1 km/137 m v Bánovciach nad Bebravou ...
29.07.2021 - 10:26:51
04
Nemám nič pri Lukášovi Kubišovi. Nepoznám ho, ale ako každému slovenskému športovcovi mu zo srdca fandím.
Preto som dala paralelu 19 ročnej Maďarskej XCO bajkerky, ktorá skončila štvrtá na tiež najťažšej XCO trati na svete. Porovnanie vlhkosti na Slovensku a Maďarsku s Tokiom je asi rovnaké. Ako sa teda pripravovala táto pretekárka?
29.07.2021 - 11:21:10
01
Otazkou tiez ostava, ci Lukasovi Kubisovi takato skusenost skor neuskodi...
Na druhej strane cyklista, ktory vyhral dominantnym sposobom, v Kubisovom veku este ani nebicykloval, natož na olympiade ;)
29.07.2021 - 11:29:38
01
slavomirk napísal:
A potom by si pisal zas ,ze prečo necestoval ten druhy keď bol talentovaný a mohol v hlavnom preteku dokázať niečo. Škoda, že mu nevyšiel ten únik.


No hej. Ale potom by si ty a niektorí další zas napísal, že mal íst časovku prvý najlepší nie mladší, talentovanejší, ... ten o ktorom rozhodnú ľudia na základe dalších x subjektívnych kritérií.
29.07.2021 - 11:44:09
00
Peto S prave oznamil koniec v Bore

https://twitter.com/petosagan/status/1420672677338091520?s=20
29.07.2021 - 11:50:29
00
Kristina napísal:
Preto som dala paralelu 19 ročnej Maďarskej XCO bajkerky, ktorá skončila štvrtá na tiež najťažšej XCO trati na svete. Porovnanie vlhkosti na Slovensku a Maďarsku s Tokiom je asi rovnaké. Ako sa teda pripravovala táto pretekárka?


Myslel som, že toto je celkom jasné - toto nie je o porovnaní vlhkosti medzi Maďarskom, Slovenskom, prípadne krajinami V4. Kata Blanka Vas je jednak celkom talent, druhak premiéru v Elite má možno tak na OH (4x už v Elite kategórii napriek veku vyhrala, aj keď nie na úrovni MTB WC). Nepovažoval som za vhodné to komentovať, lebo pravidelne súťaží na top úrovni v rámci Svetového pohára, pričom preteky v U23 trvajú tak 1:05 - 1:15 hod. a skrátené olympijské jej trvali cca. 1:18 hod. Toto mi pripadá ako celkom rozdiel voči borcovi, čo má za sebou v sezóne 3 prológy v dĺžke 1 až 3 km a 1 časovku s porovnateľnou dĺžkou, akurát 6x menším prevýšením.
29.07.2021 - 11:51:57
01
Hosť napísal:


Dresy Bora Hansgrohe na bazari za 3,2,1... :D
29.07.2021 - 11:58:50
03
sportovec co chce ist na olympiadu by mal byt aj psychicky odolny, nemala by ho polozit kdejaka kravina napisane niekde na nete... takze ak lukas bol vhodny na olympiadu, nema zmysel riesit ci mu to uskodi alebo nie
29.07.2021 - 12:18:45
00
si trafil - pretekal nie najlepší ale ,,vhodný,, - druhý, tretí, ... najlepší
29.07.2021 - 12:29:27
00
capulo napísal:
sportovec co chce ist na olympiadu by mal byt aj psychicky odolny, nemala by ho polozit kdejaka kravina napisane niekde na nete... takze ak lukas bol vhodny na olympiadu, nema zmysel riesit ci mu to uskodi alebo nie

O takej podmienke som nikdy nepocul. Onakvejsich sportovcov polozil neuspech, blamaz, alebo to co sa o nich pisalo, vravelo. To o tej dolezitosti hlavy a zdraveho sebavedomia neplati len pre Cavendisha ale pre ostatnych.
29.07.2021 - 13:27:38
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up