michalz napísal:
Nemám foto, nechelo sa mi fotiť....ale je tam nebezpečný úsek mám dojem, také esíčko a na strane "domček", ktorý bráni vo výhľade....šiel som tam aj späť...a oproti biker mal čo robiť , ked ma zbadal v zákrute flekoval...
Rátam, že sa tam občas niekto vytrepe ...


Jedno neprehľadné miesto je pri domčeku, druhé je za podjazdom pod železnicou. Fotky sú napríklad v tomto príspevku na SkyscraperCity.
10.08.2021 - 20:59:53
11
tr3mp napísal:
Jedno neprehľadné miesto je pri domčeku, druhé je za podjazdom pod železnicou. Fotky sú napríklad v tomto príspevku na SkyscraperCity.

Presne ....toto je ono ...

Prílohy:

domec.jpg
domec.jpg 80.11 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2021 - 21:42:42
01
Mi to pripomina novu cyklocestu pri kruhaci vo Vrakuni. Tiez je tam take miesto, ze za roh betonoveho bloku nevidno.
10.08.2021 - 21:52:24
00
Jazdí sa predsa po pravej strane a treba prispôsobiť rýchlosť stavu a povahe vozovky atď. Väčšina cyklistov aj chodcov to ovláda, keď sa to týka auta, ale keď sa to týka ich ako cyklistu, nejak sa na to zabúda...
10.08.2021 - 21:58:47
03
Jano1987 napísal:
Jazdí sa predsa po pravej strane a treba prispôsobiť rýchlosť stavu a povahe vozovky atď. Väčšina cyklistov aj chodcov to ovláda, keď sa to týka auta, ale keď sa to týka ich ako cyklistu, nejak sa na to zabúda...

1. Pravda
2. Pravda
3. ...reálne budú občas...problémy..
10.08.2021 - 22:05:22
00
Zakon schvalnosti vravi, ze aj ked ides v takom useku obozretne, spoza rohu sa aj tak vyrutia dvaja cyklisti vedla seba :lol:
10.08.2021 - 22:06:15
00
Jano, toto je zla fotka, z opacnej strany to vyzera ovela horsie a to bezne by som s tymto tvojim nazorom suhlasil
10.08.2021 - 22:06:35
01
Rovnaka skusenost dnes rano, sice bez flekovania,ohrozovania,ale je to naozaj neprehladne. Btw, na opacnej strane medzi domcekom a cestou je isty priestor, sice uzky (nemeral som, odhadom 1.5-2m),ale veeelmi teoreticky sa aj tade da spravit jednosmerna trasa.
Ked/ak bude stredová ciara, bude to o cosi lepsie, snad.
10.08.2021 - 22:07:31
00
Uplny súhlas s 3 komentarmi nad, z opacnej strany je to horsie, nemozes sa naklopit, lebo roh budovy, vidis NIC za roh,uz len značka Zosadni by pomohla (zartujem).
Jano,chod si to prejst :)
10.08.2021 - 22:11:24
01
Jano1987 napísal:
Jazdí sa predsa po pravej strane a treba prispôsobiť rýchlosť stavu a povahe vozovky atď. Väčšina cyklistov aj chodcov to ovláda, keď sa to týka auta, ale keď sa to týka ich ako cyklistu, nejak sa na to zabúda...


To je jasné, ale tu ide o to, že to nie je nejaké historické riešenie s obmedzeným priestorom, ale novostavba, ktorá by mala byť navrhnutá čo najlepšie a podľa noriem. Napríklad dodržať odstup od pevnej prekážky a budovu obísť o niečo väčším oblúkom:
Príloha:
inak.JPG
inak.JPG 169.17 KiB thumb_up1thumb_down



Preto je napríklad pochopiteľný stĺp uprostred starej cesty:
Príloha:
nahrebienku.JPG
nahrebienku.JPG 274.38 KiB thumb_up0thumb_down


Schvaľoval by si takýto stĺp na novej ceste alebo ostrú zákrutu tesne pri budove, ak by to šlo spraviť inak?
10.08.2021 - 22:25:17
00
Projekt som nevidel, neviem ani čo má byť vedľa. Podľa toho násypu to vyzerá na cestu. Otázkou je aj vysporiadanie pozemkov. Ďalšia vec, možno sa tá budova bude búrať nakoniec. Ťažko hodnotiť, ak človek nepozná všetky vstupné údaje. Za mňa osobne som rád, že konečne pred tou lávkou nad Bajkalskou odbočka smer vpravo sa zrušila. Veľakrát sa mi stalo, že proste idem dole z toho nadjazdu a niekto si tam z tej odbočky vyletel, alebo zastal rovno v nej. Keby som to nepoznal a nepredvídal, už mám pár havárií za sebou, lebo však načo prednosť zprava, alebo hoc len použitie mozgu, že nejaký blbec sa spustí odtiaľ a ja mu tam zrazu vybehnem. Dosť nebezpečné bolo aj to, keď človek tam chcel odbočiť ako išiel z nadjazdu. Veľa ľudí s tým nerátalo a videl som dosť nebezpečných situácií. Ďalšie podobné nebezpečné miesto zjazd z Prístavného mosta, či už do Petržalky (nemám nič proti stromom, ale 2x dobre cez ne nevidno) a prednosť zprava nič, kde veľa ľudí sa tvári, že hlavná je hrádza (vedel by som si predstaviť to trocha inak upraviť, keď chce človek odbočiť doľava a nedá sa kvôli premávke, tak tam stojí na tom výjazde a niektorý ľudia nevedia zrovna používať brzdy). Tak isto aj zjazd smer Ružinov, kde veľa ľudí smer od Prístavu tú cyklotrasu berie ako hlavnú cestu a veľa cyklistov z toho zjadu len vyletí na tú cyklotrasu bez toho aby sa pozreli, či môžu vôbec.

Zajtra sa tam pozriem, že ako to teda vyzerá z druhej strany.
10.08.2021 - 23:06:29
01
user_id napísal:
Mi to pripomina novu cyklocestu pri kruhaci vo Vrakuni. Tiez je tam take miesto, ze za roh betonoveho bloku nevidno.

Tak, šiel som oboma miestami (Vrakuňa aj budova pri Prístavnom moste). Vo Vrakuni samozrejme šiel tým miestom cyklista v mojom “pruhu”, ale predvídavo som spomalil, pri takých miestach nič iné neostáva. A pri Prístavnom moste som mal pocit, že je to tam spravené vynútene, proste pre nejakú premennú (pozemky, projekt, plán) sa ti inak nedalo, možno sa mýlim.

Ale čo som hlavne chcel, aj na aute v mnohých miestach nevidím za zákrutu a neostáva mi nič iné ako sa spoľahnúť na to, že nik nebude prebiahať a nebude v protismere… a chcieť od bežných cyklistov a chodcov (keď tam už teda sú) dodržiavanie základných pravidiel prežitia a spolunažívania je asi veľa :(
11.08.2021 - 04:28:23
02
staci tam namontovat zrkadlo
11.08.2021 - 07:56:31
02
Tak dnes ráno som sa tam bol pozrieť. Vyvoláva to pocit nekomfortu, paradoxne z tej strany čo dávali fotky ľudia mi prišiel horší výhľad ako z druhej strany. Jediné čo mi také príde, že ok, tak v tom mieste nepôjdem 25+ km/h ale len 15km/h. Pri cestách s autom sa bežne stretávam s oveľa nepríjemnejšími zákrutami.

Čo sa týka zrkadiel. Sú osadené aj na cyklotrase v Petržalke ako sa ide od Chorvátskeho ramena ma hrádzu, ešte som nevidel cyklistu, čo by ich použil a tak isto dodržal aj daj prednosť v jazde a to tam je ten trojuholník vidno. Tak isto križovatka Kľukatá-Stachamovská, kde ak ide cyklista z kľukatej (inak je to jednosmerka, ale niektorý cyklisti nepochopili), tak tam rovno vyletia, pritom tam je aj značka Daj prednosť v jazde a aj zrkadlá. Vždy tam idem s tým, že som pripravený núdzovo brzdiť.
11.08.2021 - 08:42:47
02
Jano1987 napísal:
Čo sa týka zrkadiel. Sú osadené aj na cyklotrase v Petržalke ako sa ide od Chorvátskeho ramena ma hrádzu, ešte som nevidel cyklistu, čo by ich použil a tak isto dodržal aj daj prednosť v jazde a to tam je ten trojuholník vidno.

Snáď osadia značky aj na tej križovatke cyklotrás pod Prístavným, kde sa napája úsek od hrádze na ten úsek od nadjazdu nad Bajkalskou. Lebo teraz tam vládne taký mierny chaos a očakávať od niektorých bicyklistov uplatnenia prednosti z prava je ešte menšia šanca ako dodržanie dopravného značenia.
11.08.2021 - 08:47:58
00
keyboard_arrow_up