Aha, tak ten cero ani nema. Pozri to video co som sem dal par prisevkov skor. To je torska iny system.
Ale pozriem ju na shimane, tam ta strunka je.
28.06.2021 - 13:25:26
00
S odstupom casu a par 1000km od servisu orechov mozem povedat, ze problem uplne nezmizol, ale bol vyrazne obmedzneny vycistenim orechov a premazanim olejom. Cize zaverom mozem povedat, ze to orechy boli. Shimano aj Cero. Ina konstrukcia rovnaky problem.
17.08.2021 - 03:13:07
00
Kenai napísal:


Srandovne je ze to robi aj shimano orech a o tom som este nepocul od nikoho ze by mal taku skusenost.


mam novy bike od marca, naboj a orech Shimano, a tiez to robi. raz za cas, ked zaslapem z volnobehu, ozve sa rana a cukne mi klukami. vzdy sa sam seba pytam.. sakra co to bolo. tak uz sa nemusim pytat :-) treba s tym nieco robit, ci si to nemusim vsimat?

rovnako mi to robi aj na cestnom bicykli.
18.08.2021 - 01:09:43
10
No presna otazka je ci sa s tym da nieco robit. Ak rozoberies orecha a nie je tam nic poskodene, ohnute ako mal scarinko tak sa to da len vycistit a namazat niecim riedkym. To pomoze, aj ked u mna problem neodstranilo len znizilo frekvenciu vyskytu. Tiez rataj ze ak tam das riedke mazivo sice budu zapadky zaskakovat rychlejsie/spolahlivejsie, ale skor sa to vysusi a budes to musiet servisovat castejsie. :worried:
Debilna rada ale 100% funkcna, drz kadenciu a htovo. :lol: Ked prejdes z volnobehu po klesani, tak zasliapni prvy krat radsej z lahka aby si netrhol retaz.

Myslel som si, ze casom najdem v orechu opotrebenu zapadku, alebo nieco co sposbuje problem. Ale jedny z kolies co mi to robia maju riadne cez 30 000km a nie je tam vidno absolutne ziadne poskodenie alebo opotrebenie. Cize asi zdroj problemov nikdy nenajdem. A este to moze byt proste vlastnost daneho systemu.
18.08.2021 - 12:42:10
00
keyboard_arrow_up