No neviem. Dnes ráno o 6:10 som bol 81 kilometrov 218 W. Blbost, všetko ma bolelo a ešte som z toho bol blažený. :D
21.08.2021 - 11:23:38
03
Ak mate rodinu ci znamych nachylnym verit konspiraciam, pripadne su rovno napr antivaxeri, a nechcete byt s nimi dozivotne rozhadani, odporucam vypocut jeden z nedavnych rozhovorov ZKH s Poliacikom. Poliacik je pomerne kvalitny odbornik a trener, co sa tyka debat, argumentacie a kritickeho myslenia. Dava dobre navody na to, ako sa bavit s ludmi, ako sa k nim dostat, aby nejake vyvsetlovanie malo nejaky vyznam.
thumb_up2thumb_down
21.08.2021 - 13:43:55
07
Som zachytil, že niekto môže vyhrať 500k eur. To už nemohli rozdať 100x5k? Za 3k by som si dal vybrať čip a za zbytok by som si budúci rok kúpil HT na Aliviu :)
22.08.2021 - 08:06:13
01
Volodja napísal:
Ak mate rodinu ci znamych nachylnym verit konspiraciam, pripadne su rovno napr antivaxeri, a nechcete byt s nimi dozivotne rozhadani, odporucam vypocut jeden z nedavnych rozhovorov ZKH s Poliacikom. Poliacik je pomerne kvalitny odbornik a trener, co sa tyka debat, argumentacie a kritickeho myslenia. Dava dobre navody na to, ako sa bavit s ludmi, ako sa k nim dostat, aby nejake vyvsetlovanie malo nejaky vyznam.
thumb_up2thumb_down

PS nemusim, ale osobne pocity idu preč a dolu klobúk pred tými názormi.
22.08.2021 - 09:45:32
00
Takže on neni Poliak. Len taký malý Poliačik. :D

Vraj ešte nepovedal posledné slovo:
https://www.cas.sk/clanok/2578607/covid-19-este-nepovedal-posledne-slovo-v-sobotu-pribudol-trojciferny-pocet-nakazenych/
22.08.2021 - 11:18:07
00
Hosť napísal:
Som zachytil, že niekto môže vyhrať 500k eur. To už nemohli rozdať 100x5k? Za 3k by som si dal vybrať čip a za zbytok by som si budúci rok kúpil HT na Aliviu :)


by bola sranda keby sa pytali ze ako tie peniaze vyuziju (mozno sa aj pytaju, neviem, nekukam) a dakto by zadrel ze: zoberem vsetkych pribuznych a pojdeme pobehat na mesiac exoticke dovolenky :D
22.08.2021 - 15:24:13
00
Ze Matovic utoci na Mikasa je trosku neskoro. V septembri alebo oktobri minuleho roka Mikas pod jeho vedenim vyhlasoval, ze komunitne sirenie tu nie je a ze urad stiha trasovanie. Oboje boli klamstva. Vtedy sa mal rozblakovat a nemusel ani po facebukoch. Za to vystupenie mohol byt Mikas odvolany.

Akurat, ze Mikas to hovoril asi na jeho poziadavku.
22.08.2021 - 15:58:30
00
Pali65 napísal:
Ako to je s prelomením očkovania? Do akej miery sa oslabuje odolnosť voči nákaze a je už stádová imunita s Deltou prehratou bitkou? Aj keď väčšina ľudí asi nebude mať trpezlivosť čítať takýto dlhý článok, veľmi to odporúčam – vyvážený pohľad skutočných expertov, ktorí sa na nič nepotrebujú "hrať": https://nymag.com/intelligencer/amp/2021/08/breakthrough-covid-19-cases-may-be-a-bigger-problem.html


A potom sa nedivme ludom, ze neveria vladam a nechcu vakciny. Tato studia hovori, ze v US spravili to iste. Spocitali pocet vakcinovanych pozitovnych od zaciatku roka a predelili to poctom celkovych pozitivnych. Zase od zaciatku roka.
Cisla vysli dobre - to bolo pri alfe. Ale teraz CDC prestalo vykazovat pripady pozitivnych zaockovanych. Niektore staty to davaju a cisla hovoria o 20% pozitivnych nakazenych.

Akoze, ked sa nam cisla nehodia, tak si ich prestaneme vykazovat.

Zial, stale plati Churchilov bonmot: neverim ziadnej statistike, ktoru som si sam nesfalsoval.

Je niekde u nas statistika pozitivnych podla vakcinacie ? Ale nemyslim od zaciatku roka, ale denna aktualna. Aby som si sam vedel robit obraz.
22.08.2021 - 17:07:26
00
duves napísal:
PS nemusim, ale osobne pocity idu preč a dolu klobúk pred tými názormi.

Detto. Dokonca nemusim ani priamo Poliacika ani ZKH. Ale v tomto je ozaj odbornik a ma u mna plus, ze priznal, ze ako byvaly politik citi spoluzodpovednost za polarizaciu spolocnosti.
22.08.2021 - 17:16:15
00
will a naco ti bude statistika pozitivnych zaockovanych ? to je nic nehovoriace cislo ... uplne bezvyznamne, rovnako ako % pozitivity ... dokedy vam jednoduchsim treba opakovat ze vakcina nechrani pred nakazenim, ale pred chorobou ... t.j. ockovany moze byt po nakazení vysmiaty, lebo s najvacsou pravdepodobnopstou si to ani nevsimne a jeho imunitny system si s vírusom za par hodin poradí ... coronavirus je pre neho neskodnejsi ako nadcha ... a o to vakcinaciou ide ....
ziadna vakcina na svete proti ziadnemu virusu nechrani pred vniknutim virusu do tela, ale chrani pred jeho rozmnozenim v tele a vyvolanim choroby, uz si to dezolati uvedomte
dolezitejsi ukazovatel je podiel ockovaných na počte chorých (hospitalizovanych)
22.08.2021 - 17:46:40
07
Vlastoch, neurazaj ma.
Viem ako funguju vakciny. Viem aj, ze aktualne pouzivane nie su az tak ucinne na deltu. Chcem vediet, co si mam vsimat. Pouzil som nespravnu metriku. Stacilo ma teda opravit, ze je potrebne sledovat podiel zaockovanych v nemocniciach na pocte nakazenych.

Mam zaozkovanu celu rodinu - aj skolopovinne deti. Necakal som, ze vyjadrenim akehokolvek naznaku pochybnosti mi tu bude niekto nadavat. Toto presne je to rozdelovanie spolocnosti. Uzavrieme sa do svojej ulity a budeme hejtovat kazdy naznak pochybnosti...

Je teda na Slovensku takato statistika ?
22.08.2021 - 20:23:53
04
will toto niebolo prvy krat co tu opakovane vypisujes nezmysly aj napriek tomu ze tu uz mnohí, aj ja, niekolkokráát pisali slusne ako sa veci maju ...
22.08.2021 - 20:30:04
01
Manuela vyhrala 501,000€ 👏 by som ani nevedel co s tolkymi peniazmi robit 🤣
22.08.2021 - 20:46:25
00
Cak ulozit dakam kde budu prinasat dividendy
22.08.2021 - 20:57:09
01
Zrazu zmenili pravidla. Tym padom by som to vyplatil tym nestastnikom z min. tyzdna.
22.08.2021 - 21:07:30
00
keyboard_arrow_up