MTBIKER Novodubnický maratón 26.ročník

21.08.2021
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Pozvánka, Výsledky, Foto
Registrovaných bikerov (527)
_Adam_P138michal1luke293macka46slavomir5859011469bruniusadamjur555adrian.kenoajkju40AJR-GBAK4477Alex2002alexiklikAlexiusAlexLacuchalfred1506Ambry95AmixelanarchistaAndrej636AndrejcekAndrejD1Andy4175Andy6andyapoankajuhantonbalajkaantonkAntonkrpelanArateparnyy1AsgaardAtex1578baajkerbabuljakjurajbacik.jaroslavbajajakbajco1982bajobbBajtgovskybaker.lucka584ballenacucobamatusbananekbandit1barborkachBartecko44bartosik01bartosikovalujzabeagasparovaBednarlukasbicyklehlohovecbielenybielikmichal8bigdoskobiker09Billy28bimjeamblahopepo74bmartinBoboTNbodraskovabonifac12bono voxBoris54boriskovobozikandrej18branislav-sukalabranislavvasbrankochbrankoobranochudobranoproBranus6brechobrijakovaamybrisuda92brozekvladimirbtranterbubakbudosjakubBufonbujnossbukasenbukovcakovamiroslavabvincurcabastefancarpcatcherxxCemoCestarikCezanneciceroCimakcipociziko834co2colecultcyklosporthlohovecdadobukovcakDaniel Seidldaniel153danielcypriandanieluramdankajendrichovskadankopaveldantiiikdanxdarinaporubcanovadeadeeDeckyDeniDudenisa74devotomdivokymuzikdkobelarDodo12domi66dominik81DominikD1dominikfodoradominikgabris192887dominikkrutyDorozlodrgona240Drtikoldubajmartin1duckymarekDurijoDzembedurmiduroromdurydusannosickyDzindzadzuskodzuskoeborisedi888emelemsiEMSI-CSLAennioErikCannonerikmrazikEro85esagat44FABULAFABULOVAFačkofallcofederer1fedomazoferencakbohusfesiFifkogFilip_95Filip94FilipBachinecfilipbalcarekfilipbodi1filipmaletzFilipMrva22filipskalicanfleskoflorisforder339FozinofrantisekpZAfreebailogabrielapolcakovagacopetergalko543gallomichalgalzuzugardianantongaspar1974gazopeter77GiniakgjursovagrajcarjurajGranyBmxGu100gulfastGusto0haninecjurajhartmannrodoharvilkoHary13HazardheclvladimirHencelHitman76HitmanLR88hobbiker82Holass666holubikvladimirhopsalhostakhrehusmiroslavhujer70Humyhunt9hupcikovamhyzavladoChlMachose1405Chudikm983i.bikerigi.vraboigorsopociikar1968Imromaninfo575Info799ivan6674IvanSpanikivistrakovaivodrnoivuskoJ2kuBJaiubjakub.kockajakub.kocholjakubbajzikjakubd100jakubjandoJakubKleinjamajkaJán Kováčjanadrhova72janamicudajanco079JanChlpekJanka18janka22JankoHrasko10jano24vjanosikmilecJanoTrnovejanovic521JanVitovskyjanzuberjaroslav_hJasterjasurek348jasurektjavavkojelo520jey_svkjfaturikjjardo15jluhovyjohnoxjohny25johny29jojinjojoAUTHORjou369jozef.vrablik78jozefduchonJozeffejozefvelikyjoziCCJožojtobikJulkojura24juraj.spirka0juraj2009jurajhaninecjurajmotesickyjurajpolcakjurajsevcik4033jurajsykora1JurajVolekJurajVykyjurajvyky991juricekaszsJuroGTK_Jkacmar1972kadaktomas10kajsmentkeriskakao123Kakawowykalikamilovickamilpazdera1kanka13Karci76KarolstrbaKaskajakassokatkarudnanskakatkarudnanska924kattkabednarovakatushKemokeram44kimloKire2knoskovamartinakoimi12koiv1001KoMa66kordillieri17Kovdykrchnavy899kris.zimanykromkajkrumpolcovadkrutovladkubo.r37kubo67kubobikerKuboDkurtmarekkutnykutnyl3magragLacoBlacouhlarikLajcy_XCLamagralavinaklavorkamlazovalegiLigi77liholikenzolindros211Loggerloololubkabieliklubo.klubo8799lubomx297luborsvatikLubosMeciarlubosnosickyLuboSRHClubosrigo6lubossmolka1lucialesayovalukasbukovcakLukasHranolukasjaroLukasLukyLukasMosnylukaspolakovic24luke129lukjurlupaluLutisanjozeff2Lynxm.kadorikMa_Jomacakasmagaflorida3Magicmaikysabolmajitelmajkybombermajo-xcmajogajdosik91makakmalgermalinamaliskajakubmar1inholismarabartosikovamarcel11Marcel163marcelbelicakMare12Marek_Omarek.kafrikmarek.zatuloMarek1982marekgolianMareKMMmarekmojtoMarekQXmarekrmarekuhrinmarekvidlarMarešekmargavmarian12MarianGogolMarianna13MarianXMario1992mario21Mariopollakmarkomlichmarkovesely13MarMalmarohcMARONKOmarosh1MarospeedrMaross1marsmartin_waxomartin.tonka16martin050889Martin182martin394Martin399martinbukovcakmartindanko73949MartinezkomartinharvanekmartinherdamartinjaMartinK72martinko76martinkolacanmartinkralik1martinkubis8martinlennerMartinMasarikmartinmaznmartinmeciarmartinnehilamartinpavloviccMartinReibergermartinstopkamartinsvrcekMartinV10masincakMastr_SVKmata.pristachovamatej201matejbobalyMatejDmatejhanulikmatejmatejturan961matfmatho010mathoshmatias036matieskaMatiussmato.blaskoMato1981matoiMatoLiptakmatomutMatovr46matus.zavrel2matus25matusgajdosik94matuszavrel2maxxoomb96McDuromcernay66medobikermekcenMenJmMentalCoachmerida3000mfusek780Micequalmickelson99MidzionemigabkoMichal26michal555michald04michalchotarmichalkacermichalkohajdukmichalmicanmichalnagy26MichalPetrikmichalPro1michalstrakamichalvizvarymichalzustinmijatmiko129mikomarcelmikySmilangalimilankulisek14milanrumanmilantamilanzitko64milosdmilosnavratil6mirec04miro80mirobenadik16Miromihula81miropalickamiroslav71MiroslavLazovymiroslavstubnamiroslavsykora16mirrormisec13mishoxMisko2018misno844miso1000miso394miso6886misofurmanekMiszkomjurigovmjurikmlehockymlubos172mmartiskovamnych181mojucet7motopalicmrazmichal94MRKmslintakmtbiker_bikecentrum377mtbiker_bozikandrej18896mtbiker_info965mtbiker_jarosinec735mtbiker_marek76716mtbiker_marikatrochanova205mtbiker_migabko563mtbiker_mino72257muftomuro1701mvaskova1myschoredMyska911napetsnickovw08nikojojo1405Nikojos1nikolslotikovaninapenzesova243ninno101nitra-zelinitrianska.streda425nockoNomissinednorthonnvnocizlesaochabaolioiram25Olorin13ondrejhornak91ondrejstrakaopattivanOrku40oskrdamichalOtosonoveP_KPaDrpalo.zelenkapalobajnokPanAupatrik99patrikbaso512patrikbisahaPatrikceginikPatrikKnajbelpatrikkurnocikpatrikmurckoPatrikRoznikPATRIOTSKpavelkasenecpavol.cerny83pavol.holubek.1pavolbuday94pecs83pedro926pedrohanzelpega7pechacektomas0pecho7pepepopeszekpeter_dzurnakpeter.mertapeter.szepesiPETER1014Peter91108peterbetak6peterbucekPeterDStpetergramblickapeterhlbockypeterkok90peterkolenic22petermazurpetermikolasPeterNDpeterpjpeterskypetervaclav123petervrabelPeterZepeto353PETOM23PetrMazurapetrosvasiliadispetrtinka1petrusek9410petsinphantom3005phrdyPitrsPoisonpopsikovciPrielozny22pristachpeterproseklproximitypsvec893ptrpvlzkPupokradenkoradorado88kradomirjan2radovanholikRAJArambozaRANDALrandisrastislav.balockorastislav.galikrastislavlalinskyRasto1rastoBArastoduharren676renemalyRichard1706richardlerichicoRk534rkolmanrkoncekrmatoRobbDrobert.mitosinkarobertnagyskrobertsson94RobitussinRiderRobo87robobikeRobomalRoboNMroman-zorvanroman341321romanbaur0944RomanksRomanUbiRoznikRichardrudolfdzurenRULEruprthRustymusruzerrybarmilan75sakal-1sakinosamkostofikSamuel-Ksandraschmidtova04sbalazSebansrosemiroshaggy6643shifty12shrapnelshtrkySiD3sidesimokookosimoncik28SimononsimonwahlandtSimonzavrel2002sirobertsiRSsladokmslavoslavob3586SlavohajasslavomirbrieskaslavomirkSlavoMTBslavospakslesosly28SMECAKsmelkovaSmoulasnorilSodjagsofiausotko21specmariosportaksportovecferosrankisshukyssimona22stefangrofstefikoliversten-tntcrewsteve4Stevik221Sticstodo207stofiksamuelstoklasabstramak21ststewko6sujanoiiverSumecSKsvorosvrcekroberttbelowstehlar78tehlicka001the-redsoxtibccotinko8tirovafTkovalTomas11TomasDcatomaschlebanatomaskafkatomaskrutytomasobaltomasplacintartomasslotiktomastrunectommeeTondahtonkapavol69tonomichalec711toplashtorvenyitriebusnikmtrokantrungtomtsubyukusstefanulrichmatusunknow112UrsusvaajdaValerGvana10varhanikrvastagszabolcs9vavcovbukovcakovaverca58vhmvidmivieravazanovavikpaViktor_Kvasnicavitovskjan93VivavladakudavladimircaganvladokubistikvladotovlastimilkotlarvlcekavmercellovaVolodkinweisser012wladi87_TRMWladixwlessluzbywranadesignxavoYozkoYuryzahalkazatlukalZavadinkovazdenekk8zidekjackZifozihadlo 5zlatavavrusovaznocarzofkazolthan5zsoca96zubostanislavzvolenpzwARO
No. Takto za čerstva. Skúsiť sa má všetko, tak aj King. Naozaj ťažké vo všetkých smeroch. Poctivé. Značenie by som miestami uvítal výraznejšie / častejšie, ale inak bez výhrad. Vďaka za to, aj v ťažkých dobách - o rok snáď znova :)
21.08.2021 - 19:13:23
11
takze kolace na obcerstvovackach boli :-D vdaka za ne - boli skvele
co nebolo tak jedlo na Baske - nikdy nebyvalo no teraz som sa nechal zmiast ofic. mapkou kde na Baske je okrem pohara aj vidlicka s nozikom. pre king dost velka pauza medzi obcerstovackami - utocil som to na cocacole a jednom banane co som uchmatol v Petrovej Lehote a dal do dresu :-) (nic ine balene co by sa dalo strcit do vacku tam nebolo) nieje vycitka - skor navrh na opravu mapky alebo upravu obcerstvovacky.

na trati bol vidiet kus roboty, znacenie uplne na paradu :y:
21.08.2021 - 20:30:40
20
Páni, tak toto bola Mega fasa! Tak variabilné povrchy na trati sme už dlho nemali. Korene, kamene, šutráky, sucho, mokro, blato, vysušeno, no proste na 100km sa toho dalo nájsť až až. Len tých hlbočizných rigolov po dažďoch bolo priveľa. R.I.P. krásne traily pod Klepáčom, ruka pilčíkova nespí. A tomu, čo vymyslel to vápno do serpentín na Teplicami dajte prémie, geniálny nápad, perfiš to držalo! Veľa zlých úsekov pekne označených, vyfáborkovaných, dali ste si záležať. Chlapci, obrovské Ďakujeme! 👏🙏
21.08.2021 - 21:29:34
24
VEĽKÉ VĎAKA narýchlo aj tu :-)
Všetky informácie a odkazy budeme priebežne dávať sem: https://maraton.sk/dubnicak2021/
22.08.2021 - 10:51:37
02
Po tyzdni bez biku som sa v piatok rozhodol ze na Novodubnicak idem , inac budem lutovat.
Tento maraton som absolvoval raz , velmi , velmi davno a pametam si z neho iba dojazd do
ciela cez schodiky .
Ak by to malo byt jedno slovo tak pouzijem cesky vyraz " PECKA " a za mojich viac ako 20 rokov
na maratonoch davam na prve miesta Novodubnicak a minulorocny "majstrak" na
Kralovskom maratone (96km) . Kosicky singeltrack konkuruje , ale tento pretek je odlisny svojou
stavbou a ma svoje caro ktore sa neda porovnavat s tymi dvomi .
Skoda ze novodubnicke trasy su pre mna taka neznama , viem si predstavit ze pri lepsej kondicke
a znalosti tejto trati by som vcera vyskal .
Nadherny POCTIVY maraton , tak ma vyzerat to co nam vyplni sobotu perfektnym bikovanim
a vsetkym co sa odohrava okolo .
FANTASTICKY clenita trasa , so vsetkym co ulahodi bikerovej dusi. Napriek tomu ze som sa vcera
vytrapil , celu trasu som si na tvari udrziaval okrem grimas pri vyzivnych vyslapoch a z krcov
aj usmev a v duchu opakoval - "tento maraton ta nezlozi pretoze je krasny a po dojazde do ciela
budes mat na co spominat". Tak sa aj stalo , vcera ma bavilo vsetko (okrem kondicky a krcov ktore
cukali s mojim svalmi od 50 -ho kilometra) ...
nekonecne ciky-caky s ostrymi zakrutami v uvode , striedanie sa zjazdov a vyslapov (bolo ich fakt
neurekom), nadherne jazdive luky , pre mna velky prinos toho ze vacsina trate ma chranila pred
slnkom ktore dokaze pri vyssich teplotach poriadne vycerpat , aj tiahle stupanie na Baske sa mi pacilo
(aj ked dlhsie vyslapy nemam velmi v laske ) , zjazdy som si vcera uzil dosytosti , nevnimal som
ziadne vymole , boli to pasaze ktore ma asi najviac bavili vdaka tej spominanej kondicke .
(akurat som urobil chybu ze som si nezobral teleskopicku sedlovku , na HARD ju urcite odporucam)
A ani asfaltka nakoniec mi vobec nevadila, prave naopak, ja som uz bol rad ze ma
zavedie do ciela a prezijem :-) . S cim som mal trochu problem bolo znacenie , Farba tej cervenej
na stromoch ,pripadne na zemi mi velmi nevyhovovala ( ak by som poznal trat tak by som to ani
nespomenul) a niekde by som privital viac faboriek pre uistenie sa ze idem dobrym smerom (zjazdy).
Celkove zazemie maratonu bez problemov , spokojnost takmer absolutna . Dufam ze sa tu este
dostanem a ze si to este raz uzijem (s lepsim zdravotnym stavom a kondickou) . Maraton odporucam
kazdemu kto ho este neabslovoval a chce zazit to prave bikerske . (ja by som povedal ze na tuto trat
sa treba pripravit fyzicky aj psychicky , jednoducho treba vediet co vas caka a potom sa dockate odmeny)
Ako cerstvy tohtorocny senior prajem veteranovi v maratonoch na Slovensku -dnes MTBiker Novodubnicaku
dalsie pokracovanie v nasledujucich rokoch . Dobra praca , aspon z mojeho pohladu . Dik.
22.08.2021 - 14:56:32
113
Bol som HARD tretí krát a vcelku bolo super, hlavne počasie. Značenia bolo celkom dosť, ale to ležaté na zemi je však vidno až keď je človek priamo na ňom. A na mnohých úsekoch bolo len takéto a človek v tej rýchlosti aj tŕpne či ide dobre. Stavitelia tratí by mali uprednostňovať „zvislé“ značenie – značky na stromoch, stĺpiky, fáborky, toto je už z diaľky dobre vidno. Fáborky však navrhujem jednotné pre celú trať. Ak ich je viac druhov, tak to mýli, či to nie je zvyšok z nejakého orientačného behu spred týždňa.
Povrch trate však určuje príroda a tu sa rôznia názory podľa „druhu a výkonnosti“ bikerov. Takže vždy budú dva protichodné tábory. Je ale fakt, že nejaká rýchla odpočinková a aj bezpečná pasáž vždy príde každému vhod. Hlavne na dlhších tratiach.
A ak človek nevie kde bageta, umývanie alebo sprchy, tak sa treba pýtať pri prezentácii. A hlavne netreba očakávať nejaký profi servis, to by muselo byť iné štartovné, však my sme predsa len „hobby“ kategória.
Celkovo však oceňujem, že stále máme u nás zanietené partie ľudí, čo pre nás hobby jazdcov dokážu zorganizovať preteky, aby sme nekrúžili stále na tých istých trasách doma. A oni to robia na úkor svojho voľného času a vtedy, keď si mi spokojne bikujeme.
Takže veľká vďaka a ocenenie !!!!!
22.08.2021 - 20:16:46
16
Chalani organizátori, super zvládnuté!
Klobúk dole, opäť posun k lepšiemu.
Krásny mix povrchov až Strážovské Enduro miestami. 🆒️

Kus práce za Vami v tejto c19-dobe.
Len tak ďalej!
23.08.2021 - 11:13:39
12
27. ročník sa uskutoční 20.8.2022
23.08.2021 - 17:44:33
05
Zopár riadkov z našej strany:
Obvykle po maratóne do miestnych novín píšeme niečo v tom zmysle, že Nová Dubnica sa po roku opäť zobudila do maratónskeho rána a privítala množstvo cyklistov z celého Slovenska a okolitých krajín. Ono by sa to celkom hodilo aj teraz, až na to “po roku“. Vlani totiž Dubničák nebol, museli sme ho zrušiť kvôli pandémií dva dni pred termínom. Aj pre naše súkromné životy bol posledný rok veľmi zjednodušene povedané zaujímavý. Niekto prišiel o prácu, niekto sa rozviedol, niekto sa oženil, niekomu sa narodil syn a niekomu sa čoskoro narodí dcéra. Tak snáď nebude núdza o budúcu generáciu rovnakých šialencov ako sme my. Vráťme sa ale od bulváru späť k maratónu.
V sobotu 22.8.2021 sa po dvadsiatich siedmych rokoch konal dvadsiaty šiesty ročník Novodubnického maratónu. Najstaršieho maratónu horských bicyklov na Slovenku. Toho, ktorý by sa nekonal keby sa nenašlo množstvo našich fanúšikov, ktorí si preniesli štartovné do ďalšieho roku a tých, ktorí nám nezištne venovali štartovné aby sme mohli uhradiť faktúry za už objednané služby a tovar. Toho, ktorý by sa nekonal keby sa na nás po neuskutočnenom ročníku vykašlali naši podporovatelia, spolupracovníci a sponzori. Nestalo sa. Podržali ste nás opäť a my sme sa nenechali znechutiť situáciou v spoločnosti a v neistej dobe sme sa do toho opäť pre vás pustili.
Z Novej Dubnice tak ráno vyrazilo do okolitých kopcov, lesov a lúk 560 natešených cyklistov a takmer všetci sa v poriadku popoludní aj vrátili. Ak opominieme nejaké úrazy, tak sa žiaľ musíme posťažovať na zopár jedincov, ktorí sa nevedia správať. Jedincov ktorí maratón niekde na trati vzdali a neunúvali sa nás o tom informovať. Veď načo. Niekto išiel domov a našli sa aj lokálny borci ktorí si veselo sedeli v cieli v krčme na pive. Takýchto ľudí sme museli večer obtelefonovávať a strachovali sme sa či neležia niekde v lese bez pomoci. Naozaj smutné a nezodpovedné.
Pozitívne dojmy z tohtoročného MTBIKER Novodubnického maratónu však jednoznačne prevažujú. Maťo si ako vždy s prehľadom ustrážil prihlasovanie pretekárov, kasu a zariadil milión maličkostí. Partia z MTBIKERu si tento rok premiérovo vzala pod svoje krídla bufety v Petrovej Lehote a v Turkoviciach a aj podľa vašich ohlasov to zvládli výborne. Veľmi nám opäť pomohli aj s prezentáciou. Veríme, že to spolu potiahneme aj v budúcnosti. Takáto spolupráca nášmu tímu veľmi pomohla sústrediť sa na to najdôležitejšie – na trate. Náš Ľuboš vytvoril pre borcov na najdlhšej trati parádny nový úvod maratónu. Vďaka spolupráci s urbariátmi, okolitými obcami a majiteľmi pozemkov a za výdatnej pomoci množstva dobrovoľníkov sa mu podarilo potešiť vyznávačov rôznorodého terénu na všetkých štyroch tratiach. Chalan aktívne bicykluje a behá, takže dokonale pozná okolie. Nebojí sa chytiť do ruky sekeru či motorovú pílu a dlho do večera pred maratónom čistí trasy. Popri tom si manažuje značenie a ľudí na trati. Klobúk dolu. Tento rok sa podarilo naviazať spoluprácu aj s dobrovoľnými hasičmi z Kolačína a Omšenia, ktorí nám tiež významne pomohli so zabezpečením maratónu svojou prítomnosťou na dôležitých miestach. Veľká vďaka! Pár dní pred maratónom nám „vybuchol“ dlhoročný spíker, ale našťastie poslal za seba náhradu a aj Peter ktorému COVID-19 v rodine zabránil prísť dokázal aj na diaľku zaistiť lekársku a záchranársku pomoc. Takže aj toto sme nejak ustáli. Ani opatrenia okolo Covid-19, ktoré obmedzili dianie pres a počas maratónu neprekazili výbornú náladu v Amfíku kde to žilo. Videli sme slzy dojatia v cieli, veľké úsmevy i vyčerpanie. Opäť sme odmenili všetky ženy i deti na maratóne, vyhlásili špeciálne ceny, víťazov i tombolu. Rozdali sme jedlo i nápoje, prišlo i na dezert v podobne skvelej lokálnej zmrzliny. Opäť sme sa s vami mohli pozdraviť a prehodiť pár slov. Za zázemím maratónu je predseda klubu a riaditeľ podujatia Zdeno, respektíve jeho konexie s kadekým v meste ?. A samozrejme tiež pán primátor, pracovníci oddelenia kultúry a športu mesta Nová Dubnica, zberného dvora a mestskej polície. Taktiež im úprimne ďakujeme. No a nakoniec je tu ešte Roman, ktorý (čo sa týka maratónu) pchá svoje nosisko asi všade a stará sa o obsah a formu tohto webu a FB účtu. Snáď sa na nikoho nezabudlo, ak áno, odpustite prosím, alebo sa ozvite a vynadajte mu.
S takýmito podujatiami je to ako s dobre namiešaným drinkom. Potrebujete kvalitné prísady: zohraný organizačný tím s rodinami ktoré majú pochopenie, množstvo obetavých dobrovoľníkov, záchranárov, ochotných úradníkov a inštitúcie, podnikateľov a firmy ochotné vrátiť niečo spoločnosti, dobré počasie a musí sa to všetko spolu v správny čas prepojiť tak, aby to ladilo. Tentokrát sa podľa vašich ohlasov v Novej Dubnici podával výborný koktejl. Ďakujeme.
Na ďalšiu rundu sa môžete zastaviť 20. augusta 2022.
24.08.2021 - 06:51:54
824
DA KU JEM
24.08.2021 - 08:08:45
00
Ročne pojazdim tých pretekov krížom krážom veľa…od seriálu KPŽ cez poľské etapaky atď. Nakoľko bývam kúsok od ndca (necelých 12km) mám dubničak ako domácu srdcovku ❤️ Musím uznať že chalani si zaslúžia uznanie !!! Trať hard bola nachystaná perfektne a musím uznať že je to závod porovnateľný aj s tými zahraničnými ! Všetok rešpekt usporiadateľom, že v týchto časoch to spravili na takejto úrovni…za mňa je proste dubničak srdcová záležitosť a ĎAKUJEM organizátorom a všetkým ľuďom, ktorí sa natom podieľajú zato, že môžem zažiť takýto domáci pretek ! Za mňa ste to urobili naozaj skvelo a aj keby chcem nie je čo vytknúť 🙂 Ďakujem za skvelý zážitok, za výbornú atmosféru a zato že možem zavodiť “doma” 🤗
24.08.2021 - 13:10:45
13
Síce oneskorene, ale pridávam odkaz na pár cvakov z najkratšej trate a z rázcestia nad Kolačínom
https://drive.google.com/drive/folders/1z1vjPGRIpLm7PyUZfpVS9o4xsxSU89Sk?usp=sharing
24.08.2021 - 16:06:30
13
bimjeam super, dakujem za fotky rodinky na family trati
24.08.2021 - 16:47:51
01
Ak by ste niekto mali záujem tak darujem voucher na jednu foto.
26.08.2021 - 15:49:02
00
Ja tiez. Asi si objednam set vsetkych svojich fotiek, tak kto si chce vybrat len dve fotky, tak piste.
26.08.2021 - 16:06:00
00
keyboard_arrow_up