To mi nejak nevychádza.

Počas prvej a druhej vlny pandémie sa u nich totiž nenakazil ani jeden senior.

Covid-19 potvrdili zatiaľ deviatim klientom a pozitívni sú aj šiesti zamestnanci. Takmer všetci sú pritom plne zaočkovaní. "Vôbec nemajú najľahší priebeh, majú aj teploty, kašeľ, bolesť hrudníka a bolesť celého tela," povedala riaditeľka.

https://www.noviny.sk/slovensko/630580-dramaticka-situacia-v-domove-dochodcov-pozitivna-je-viac-ako-polovica-seniorov-vsetci-su-uplne-ockovani
15.09.2021 - 10:15:52
00
+760 pozitívnych
15.09.2021 - 10:26:12
00
dellax co si uz ozaj uplne pripeceny?? x-krat to bolo tu vysvetlovane, dokonca aj tento konkretny pripad. Na statisticky bezvyznamnu vzorku ides extrapolovat na celu populaciu? Teraz budes kazdy den snorit po senzacnych clankov, kde sa nakazil ockovany clovek? A ked nenajdes, tak s pocitom vitaza postnes ten isty o chorych dochodcov, ktory tu uz aj tak bol?
15.09.2021 - 10:26:27
05
Otázka je čo nevychádza - že je Delta variant výrazne nákazlivejší hádam nepočul už len ten, čo má niečo s ušami. Pri senioroch je bohužiaľ očakávanie „najľahšieho“ priebehu asi trochu optimistické, zatiaľ ale platí že všetci pozitívni napriek iným ťažkým diagnózam nie sú zaroveň aj hospitalizovaní (a to je aspoň trochu dobrá správa). Mne skôr nevychádza prečo je nadpis Všetci sú úplne zaočkovaní, ak je v texte vyjadrenie Takmer všetci sú pritom plne zaočkovaní. - lebo jedno z toho úplne nevyhnutne nie je pravda ...
15.09.2021 - 10:35:38
13
Volodja napisal som jednu vetu a uz som pripeceny. Ok panko
https://www.youtube.com/watch?v=0VoPOcPuMus
15.09.2021 - 10:39:21
00
Nechaj ich ovecky nevedia ako na to reagovat
Najprv bolo treba chranit seniorov teraz to nezabera tak extrapoluju
15.09.2021 - 11:51:53
01
:) nevies kde kupim zvonec na krk
15.09.2021 - 12:48:55
00
dellax napísal:
Volodja napisal som jednu vetu a uz som pripeceny. Ok panko
https://www.youtube.com/watch?v=0VoPOcPuMus


nie, ty si tu uz popisal tolko nezmyslov, ze vacsina uz davno vie ze mas v hlave nasrane
15.09.2021 - 13:11:38
04
Aj sa v tom článku niekde píše, že ti 2 starci umreli kvôli covidu? Nezachytil som nič také, že by boli napr na venitlatoroch atď...V takýchto zariadeniach sa dosť často umiera. V niektorých majú aj rovno marnicu..
15.09.2021 - 14:33:51
00
gebula, ked ti to nevychadza, cital si aj povodny clanok z dennikan? tam to slovicko "takmer" nieje. je potom vidiet ako sa robi zurnalistika a ako sa slovickari.
su tam plne zaockovane opatrovatelky s tazkym priebehom. nie len 80+ seniori.

spravne pise ivan, ked pise, ze ockovani a nielen oni, polavili z opatreni, alebo teda nedodrziava nejake opatrenia vlastne nikto. staci pozriet fotky ci uz z jarmokov, papeza, kupalisk....v prvej vlne sa aj nakupne kociky dezinfikovali, a opatrenia vsade, ale teraz uz nic. ako som aj predtym napisal, ani odberny tim nieje zabaleny v obleku a nepouziva ani chirurgicke rusko, len handrove.

to slovickarenie je aj ten moj pripad, ked som napisal, ze vakcina nepomoze.
Ramon1 a dalsi hned utocia, bez rozmyslu. skuste sa teda trochu zamysliet.,
dobre pomoze, ale nie vsetkym a to je ta loteria. niekomu pomoze, inemu vobec a niekomu dokonca uskodi aj ked covid by sa ho vobec nedotkol.
ale ked je delta tak infekcna, ze utoci aj na plne zaockovanych a maju tazky priebeh a umrtia, nemali by byt ruska uplne vsade povinne? alebo budeme vsetci chodit v skafandroch? alebo zacat normalne zit a covid neriesit? alebo rozdelit slovensko na zaockovanych so svojou infrastrukturou a nezaockovanych tiez so svojou infrastrukturou, ako v anglicku, ked maju kohutiky zvlast na teplu a zvlast na studenu. neockovani budu mat svoje umrtia, podla nich prijatelne a ockovani svoje, lebo nebudu riesit ochranu ruskom, sak su zaockovani.

perez ma hned zdrbal za statistiku. ja viem, ze sa nenakazi kazdy, ze to tak nefunguje.
ale ludia to vidia tiez a preto tak k vakcinacii pristupuju. mali sme uz cca 900.000 potvrdenych pripadov, nie ako capulo pisal 400-500K a len cca 12.000 umrti a aj to viacmenej ludi s oslabenou imunitou a pridruzenymi chorobami a vo vysokom veku. co je cca 1% z nakazenych. a ludia videli aj pripady z domacnosti, kde jeden sa nakazil a dalsi zo spolocnej domacnosti nie a vela ludi to malo len s malymi priznakmi ako soplik, alebo dokonca bez priznakov. a nie ze nejaka hospitalizacia.
a teraz sa vsade pise ze virus je sice nakazlivejsi, ale menej agresivny, tak preto tak ti ludia k tomu pristupuju.

a spravne tu pisal Ito, ivan a dalsi.
jednoducho covid je nevyspytatelny a zautoci na pohlad zdraveho a stareho choreho sa niekedy ani nedotkne. ale hlavne je co najviac byt vonku, sportovat, budovat imunitu a nie zatvarat ludi doma lockdownami a podobnymi sprostostami a nic neriesiacimi opatreniami.
kedze vidime, ze aj pri 100% zaockovanosti bude problem s velkym poctom hospitalizacii.
15.09.2021 - 16:27:21
02
:clap:
15.09.2021 - 17:18:16
00
ftu2 napísal:
gebula, ked ti to nevychadza, cital si aj povodny clanok z dennikan? tam to slovicko "takmer" nieje. je potom vidiet ako sa robi zurnalistika a ako sa slovickari.
su tam plne zaockovane opatrovatelky s tazkym priebehom. nie len 80+ seniori.


Čítal som o Ubli viacero textov a nič to nemení na tom, že mi to nevychádza - lebo na dennikn.sk takmer nie je, ale na noviny.sk zase v dvoch článkoch je. A použiť v tomto kontexte opakovane „takmer“ nie je žiadne bavkanie zo slovami, to je niečo čo dosť mení popis situácie (a nevychádza mi presne dôvod pre niečo také).

Slovíčkarenie je skôr „ťažký priebeh“ opatrovateliek - zvlášť keď na dennikn.sk je použité vyslovene „ťažší“ a karanténa v rámci zariadenia. Vzhľadom na doterajší priebeh to považujem za veľmi smutné - ale som presvedčený, že to očkovanie či už všetkých alebo takmer všetkých pomohlo zabrániť masakru typu ARCUS.
15.09.2021 - 17:29:24
01
ftu2Uz sa neondej s tymi otazkami, vyloz karty na stol a napis. Si ockovany? Ak nie preco.
Ci aj to nepomaha, podobne ako ruska a lockdowny?
15.09.2021 - 17:35:42
00
Prosim vás lucídne zmýšľajúcich , nedovolte dezolom v šírení debilít a “ lajkujte “ skryte “ útočne a neprínosné “ komenty ludi , ktorí sa ta zastávajú očkovania , ochrany verejného zdravia a rešpektujú autority … obdobne ako som ja vytiahol na “ svetlo “ príspevok od Volodja . “ Pomätencov “ veľmi teší ak sú naše názory na ich stupidity neviditeľne .

Prílohy:

994FD7ED-63BE-4263-8B5B-510038B029F7.png
994FD7ED-63BE-4263-8B5B-510038B029F7.png 485.03 KiB thumb_up0thumb_down

1E44CFEE-DFE0-4135-8CA7-D7951D64B1DC.png
1E44CFEE-DFE0-4135-8CA7-D7951D64B1DC.png 599.17 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Ramon1 dňa 15.09.2021 - 17:40:41, celkovo upravené 1 krát.

15.09.2021 - 17:37:15
00
Pri 100% zaockovanosti by kazdy, kto umrie, bol zaockovany. Pri 100% zaockovanosti v starobincoch by kazdy mrtvy senior bol zaockovany.

Rozdiel medzi 100% a 0% zaockovanostou je xy tisic mrtvych. Zomru nakoniec vsetci, ale az v dalsich rokoch, a nie hned teraz na koronu.

A tiez je vhodne si uvedomit, ze:

- v starobincoch su vacsinou ludia, ktori uz sa o seba nevedia postarat sami, dozivaju tam, pocita sa s tym, ze tam zomru
- maju nespocetne diagnoz a komorbidit
- vakcina nema 100% ucinnost
- pri senioroch je jej ucinnost este nizsia a casom rapidne klesa, preto sa dava tretia davka (u nas po 8 mesiacoch, cakam ze to este skratia)
- vakcina neznamena nesmrtelnost, ani nesmrtelnost voci covidu
15.09.2021 - 17:40:23
02
keyboard_arrow_up