Caute, nieviete, ci sa da ELITE RAMPA pouzit so softverom TACX? Rouvy funguje fajn, na TACX hadze nerelane hodnoty (stovky km/h, tisicky wattov :), len sa mi paci viac a kedysi som ho pouzival s inym trenazerom, je prepojeny s Garminom atd
Vdaka!
18.08.2021 - 08:30:37
00
Ahojte,
po zlomenine nohy uvažujem, že si kúpim smart trenažér. Rozhodujem sa medzi Tacx Neo 2T a Elite Direto XR, keďže iba tieto dva umožňujú analýzu techniky pedálovania, čo by som využil v rámci regenerovania zlomenej nohy. Ide mi hlavne o samostatné meranie každej nohy - left/right balance.
V prípade Tacx ma odrádza cena, v prípade Elite je strašne málo informácií ohľadom použitia funkcie Pedaling Analysis. Viem, že táto funkcia je dostupná v rámci ich vlastného softvéru Elite My e-Training, ale zaujíma ma:

1. Dá sa použiť súčasne Elite My E-training (len na čítanie dát v mobile, Android) a Zwift (PC, Windows)?
2. Alebo je možné poslať power data z trenažéra (vrátane L/R balance) a zobrazovať ich v Garmin Edge 530? (toto sa dá v prípade Tacx NEO)

Ďakujem.
20.08.2021 - 10:03:18
00
Caute,

bol by ochotny niekto zapoziciat smart trenazer - Elite, Wahoo, Tacx na tyzden ci dva ? Vaham s kupou a nie som si isty, ci to bude moja "salky kavy" . . .
Najlepsie KE, PO, resp. blizke okolie

Samozrejme nechcem to zadarmo, dohoda ista.
Ponuky pisat kludne do spravy.

Dakujem.
04.09.2021 - 16:08:02
00
Ahojte, mam trenazer Suito, zatial iba par krat vyskusany, chcem sa opytat ci mate skusenosti s hlucnostou, zda sa mi a ako som pozeral aj zopar videi ze je dost hlucny, nie ani tak trenazer samotny, ale skor pohon, kazeta a retaz, skusal som novu ultegra kazetu a bolo to hlucne, prehodil som kazetu jazdenu z biku, a skoro ziadny rozdiel. je to taky kovovy zvuk take skrabotanie retaz aj kazeta spolu, a pri preradovani to tak natvro prehadzuje, skusal som aj strieknut kazetu teflonom, no nepomohlo to velmi. Pritom sa mi zda ze trenazer ako taky ked len tak lahucko skusam rukou krutit ide relativne tichucko. Mate s tym podobny problem niekto? Nemoze to byt tou redukciou na pevnu os 142 jku, ktora je v baleni a dava sa na tu stranu od kazety, mala by sa natocit, ale ona chyti na par otoceni a potom je volna, tak tam planda. Ma to tak byt? Diky
08.09.2021 - 11:14:56
00
Zdar plánujem kúpu smart trenažéra a chcem sa opýtať, nemáte niekto skúsenosť s modelom Thinkrider A1 - ako ste s ním spokojný? Alebo zvoliť radšej inú značku?
15.09.2021 - 20:02:01
00
Chcel by som sa opytat, neviete mi povedat kde by mi opravili trenazer Elite? Nejak zacal strajkovat. Ideal niekde Bratislava a okolie.
26.11.2021 - 18:07:21
00
Ahoj, mate prosím skúsenosť v spojeni apk : ROUVY+TV Box (Android), TV ?
Pri použití Tabletu (Lenovo tab 10) + ROVY , neevidujem problémy.
Keď to chcem dať na TV, kúpil som TV box (H96 Max X3 Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB, Android 9 ),a tam su problémy (i keď pozerám , že bezproblémovo spĺňa hardwarové podmienky Rouvy) ,problémy ale len s videom. Dáta idu bez problémov. Ide to ako tak v najnižšom rozlíšení (540) ale aj tam "to zamrzne" (dnes napr. virtuálna trasa na Polom)
Mate nejaký overený, spoľahlivý , bezproblémový TV Box (Android), pre spojenie s ROUVY (mám trenažer Tacx Neo 2T) ?
Vďaka.
01.01.2022 - 19:50:52
00
steve4: Seká to aj keď sa vopred stiahne video?

Pridám otázku - už niekoľko týždňov sa rozhodujem, či a ktorý trenažér kúpiť. Asi najviac sa mi pozdáva Elite Suito, pretože sa mu dajú poľahky sklopiť nohy aj s namontovaným bicyklom a vďaka držiaku preniesť niekam ku stene. Má ešte niektorý iný trenažér takúto výhodu?

Na druhej strane, v porovnaní s Elite Direto XR má vraj pomalé reakcie na zmenu záťaže. Platí to stále, či to vyriešil nový softvér / firmvér? Oplatí sa kupovať nie tak skladný Direto, keď nedosahujem také výkony, aby ma Suito obmedzoval? (povedzme, že ten cenový rozdiel 200 € nie je podstatný)
02.01.2022 - 09:01:47
00
dusanZervan
No zrovna toto bolo stiahnuté, ale v rozlíšení 720. (myslel som že keď bude stiahnuté aj vo vyššom rozlíšení, že to bude OK)
No budem testovať v rozlíšení 540. :^)
02.01.2022 - 12:37:12
00
dusanZervan napísal:
Asi najviac sa mi pozdáva Elite Suito, pretože sa mu dajú poľahky sklopiť nohy aj s namontovaným bicyklom a vďaka držiaku preniesť niekam ku stene. Má ešte niektorý iný trenažér takúto výhodu?

Tak som kúpil Elite Direto XR a nohy idú sklopiť rovnako ako na Suito, len treba pri rozkladaní trochu povoliť (a nechať trochu voľné) dve skrutky, na fotke označené žltými šípkami. Potom idú nohy ľahko sklápať. Po roztiahnutí ich samozrejme treba zaistiť - na to však stačia červeno označené veľké skrutky, ku ktorým sa dá dostať aj s namontovaným bicyklom bez problémov. A držiak tam v podstate je, i keď príliš vzadu. Každopádne je možné trenažér rýchlo sklopiť a presunúť ku stene aj s namontovaným bicyklom.

Prílohy:

Direto XR.jpg
Direto XR.jpg 277.85 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2022 - 22:41:00
00
Čaute.
Hľadám pomoc. Mám Elite Qubo digital Smart b+
Nevie niekto, či sa dá používať súčasne bluetooth a ant+?
Cez bluetooth som pripojený k iPhonu a ant+ chcem použiť k pripojeniu edge 530 (kvôli tréningovemu stavu)

Keď to takto používam, vypadáva mi to ako na iphone, tak aj na edge.
Vďaka za radu ako to vyriešiť.
17.01.2022 - 17:06:41
00
Áno, vo všeobecnosti to funguje takto súčasne. Spomínané konkrétne zariadenia však nepoznám. Každopádne je to zaujímavý námet na otestovanie - píšem článok o ANT+ senzoroch, tak zaradím do testovania.
17.01.2022 - 19:03:02
00
Podla mna da, teda aspon takto mi ide: Stages powermeter, decathlon speed senzor aj HR pas do Garminu cez Ant+ a do telefonu (vsetko toto) cez BLE
17.01.2022 - 20:29:48
00
Mám Elite Tuo spárované cez BT s notebookom, zároveň cez ANT+ je trenažér možné spárovať s cyklopočítačom (Bryton). Spojenie je stabilné, bez výpadkov.
Takisto aj keď cez BT namiesto notebooku spárujem mobil ...
18.01.2022 - 15:51:32
00
Neromander napísal:
Čaute.
Hľadám pomoc. Mám Elite Qubo digital Smart b+
Nevie niekto, či sa dá používať súčasne bluetooth a ant+?
Cez bluetooth som pripojený k iPhonu a ant+ chcem použiť k pripojeniu edge 530 (kvôli tréningovemu stavu)

Keď to takto používam, vypadáva mi to ako na iphone, tak aj na edge.
Vďaka za radu ako to vyriešiť.


Mám Suito, BT na apple TV a Ant+ na Edge 530 prípadne Fenix 6, všetko fachčí ako má. Jedine, na čo si však musím dávať pozor, najprv musím spárovať cez BT a potom cez Ant, opačne mi to nefunguje.
18.01.2022 - 15:57:55
00
keyboard_arrow_up