mikailo napísal:
viete mi poradit bundu na 5-15 stupnov ? cena idealne do 50 EUR. Aby v tom nebolo zima a ani teplo a nech ma neprefuka. Citam vsetky mozne recenzie ale neviem co by bolo idealne. dik

Force Bright ?


Budu fungovat aj veci na turistiku, napr. tato od Zaja: https://www.zajo.net/sk/softshellove-bundy-muzi/sphere-jkt-racing-red.p10323-4.html

Akurat treba ratat s tym, ze tieto lacne bundy, nech su od akejkolvej znacky, maju nulovy odvod potu, cize ked dojazdis, tak bude bunda z vnutra komplet mokra, cize idealne na kratsie jazdy tak 60-90min.
24.10.2021 - 15:01:49
00
stanlee napísal:
Nosím ho ako prvú vrstvu, no naposledy som prišiel viac spotený ako obvykle, pritom mal som len termo tričko s krátkym rukávom plus zateplený dres. Ale termo tričko len z Lidla, asi tam bol problém


Jednoznacne ako prvu vrstvu, ale ja natom uz nenosim thermo, ale rovno windstopper bundu.
24.10.2021 - 17:50:05
00
Samozrejme ako prvu, inak to snad ani nefunguje. Na to davam nieco priliehave aby to urobilo tie vzduchove komory. Vcera aj dnes po 3h jazdenia v 150+ HR a vzdy som bol suchy a teda mi nebola zima. Keby som mal len technicke tricko tak som komplet mokry a je jedno ci lidl, craft alebo adidas.
24.10.2021 - 18:23:18
01
BigGuy napísal:
Ja ju mam už rok. Výborná bunda za ten peniaz. Ja mam 2 metre ale som chudý (žiaden bachor?ani svaly)a nosím XL. Ale je mi trocha voľnejšia. Není to castelli na telo prilepene. Takže by som povedal, ze pre teba skôr to Mko.

a je podľa teba dostatočne teplá aj pri nižších teplotách? neprefúkavosť na hrudi a ramenách stačí?
resp. čo všetko dáš pod ňu pri teplote medzi 0 a 10 st.?

a k veľkosti, potrebujem hlavne dlhé veci. Mám 195cm a len 80kg. Hodilo mi to odporúčanie na M-ko (čo je moja obvyklá), ale nie je krátka?
24.10.2021 - 20:53:14
00
Pravdupovediac pre mňa je to bunda tak od 0-10. Pod ňou mam zimne termo tričko a ide sa. Ked je pod 0 tak mne osobne je v nej už zima. Prihodim väčšinou niečo. Ale ja som taky zimomravy človek ? mam kamoša, ktorý to tiež nosí a ten v nej bol v Tatrách pri-7 a mal podtym kvalitne termo a bolo zevraj v pohode. Ani teplo ani zima. treba si vsak uvedomiť, že sa bavíme o bunde za 65 euro. Cize nečakat nejakú slávu a úžasné schopnosti odvádzať pot. No podla mňa bude krátka. Ja mam väčšinou problémy s rukávmi. Pri tejto bunde je to XLko tak tak na hranici. Možno by to chcelo ešte dlhší rukáv. Aj vzadu na krížoch. Ale zasa 2XL by mi bolo nehorázne volne cez hruď ?
24.10.2021 - 21:07:20
00
stanlee napísal:
Ako nosíte Brynje sieťku? Ako prvú vrstvu a na to termo prádlo, alebo naopak?

to zalezi, ci ides na bike, alebo v piatok do klubu :makeup: :lol:
24.10.2021 - 21:19:42
010
BigGuy napísal:
Pravdupovediac pre mňa je to bunda tak od 0-10. Pod ňou mam zimne termo tričko...

ďakujem za info ;-)
24.10.2021 - 21:28:19
01
Ahojte!

mam Perfetto Light RoS vo velkosti L a som spokojny:
https://www.castelli.sk/dres-castelli-perfetto-light-ros/

Pod tym uz len sietovinu Core Mesh.

Teraz hladam nieco take velmi podobne (strih, golier), ale o trošku menej teple pri vysokej intenzite, t.j. máličko viac priedusne. A stale pokial mozno trochu vetru odolne.

Ktory produkt by ste mi odporucili, idealne od Castelli.

dakujem za info!!!
28.10.2021 - 18:54:07
00
Castelli Mid Weight, osobne ho vozím 10-20°
28.10.2021 - 21:15:26
10
Máte niekto tip na tenký neprefuk mtb dres, krátky rukáv a na zips ako bol Endura MTR? Ako gúglim tak gúglim, nevidím. Prípadne ešte bez zipsu, niečo ako Zimtstern ProTechZonez Shirt Long Sleeve Women ale nie za 120 eur :)
30.10.2021 - 16:57:29
00
Ahojte, viete mi prosím poradiť kombinaciu oblečenia od najpsodnejsej vrstvy po vrchnu bundu?
Prechodne/zimne obdobie, sucha zima respektíve mierne sychrave počasie - v dazdi vonku vacsinou nejazdim.

Co tak citam posledne dni na fore o obleceni tak ako 1.vrstvu je dobre od Brynje
2.vrstvu nemam šajnu
A bunda (podla popisu) sa mi pozdava tato https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/bundy-a-vesty/zimne-bundy/sportful-supergiara-bunda-zlata.html

A nohavice sa mi pozdávaju tieto https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/dlhe-cyklisticke/sportful-supergiara-nohavice-s-trakmi-cierne.html

Ake kombinacie pouzivate?
30.10.2021 - 18:47:51
00
Ja som dnes bola v kraťasoch a tričku 😁 a jeseň je, takže to máš ťažké, záleží od zimomrivosti, tempa, trasy a podmienok,.... Každý ti poradí niečo iné.
30.10.2021 - 19:00:51
00
Jeziis😀 samozrejme ze to zalezi od nejakych podmienok. Mne ide skor oto ze v obleceni sa vobec neorientujem a pomohlo by mi keby tu niekto napisal svoje kombo do suchej zimy, 3 stupne vonku(napriklad) 😀😀

Aby som sa vedel od niečoho odrazit a postudovat.
30.10.2021 - 19:08:28
00
To je strasne tazko takto vseobecne poradit, tych modelov je v dnesnej dobe tolko, ze je problem sa orientovat aj len v ponuke jedneho vyrobcu a nieto celeho trhu… Aj ja sam by som si mal problem kupit nove gate, este ze aktualne ziane nepotrebujem :-D Napr. aj tie supergiara, fiandre, sorpasso od castelli, tutto nano… Je toho skratka mrte, modely sa prelinaju, kazdy vynika trochu v inej oblasti-priedusnosti, vodeodolnosti, zateplenia… Ale kazdopadne poradim si aspon stanovit jednoznacne teplotny rozsah, je rozdiel jazdit v +2 a -2st, alebo aj v lese a na ceste, kedy je chlad omnoho intenzivnejsi a omnoho skor sa ziada nejaka membrana… Takze stanovit si jasne to, cenovku, popripade preferovane znacky, lebo to sa fakt neda. Napr. ja doporucim za seba do nuly perfetto, na ceste vtedy padne vhod uz aj alpha a samozrejme aj nizsie do mrazov. Este mi v tej budne zima nebola. Gate cca do nuly podla podmienok sorpasso, pri mtb sa da ist aj nizsie, na ceste treba uz pozerat po modeloch s membranou. Napr tieto gate je skoda jazdit na kratke rychle svihy 1-1,5hod, lebo maju hrubu vlozku na dlhsie vyjazdy, tesny fit a je to skratka skoda drat na bezne kratke jazdy… To su vsetko parametre co mozu ovplyvnovat vyber. Spodnu vrstvu ja vseobecne rad nosim craft, da sa nosit opakovane pretoze netreba po kazdej jazde prat, nesmrdi… Cca do nuly active extrem alebo tak nejak sa to vola/volalo, pod nulu warm intensity. V podstate celu neskoru jesen az do jari kombinujem len tieto dve terma a hore spominane dve bundy.
30.10.2021 - 19:13:16
01
Záleží ešte v akom teréne chceš v zime jazdiť. Cestu, rovinky, alebo len zvlnený terén? Kopce, dlhé stúpania, rýchle mrazivé zjazdy? Alebo MTB?
Na cestu okolo 3 - 10 stupňov vo zvlnenom teréne prípadne kopce do 5 minút stúpania vozím spodné tričko s neprefuk predným dielom a na tom krátky letný dres a na tom Merino dres s dlhým rukávom od Isadore. V plusových teplotách stále nosím krátke termo nohavice isadore a návleky na nohy.
Keď je teplota už okolo nuly tak vozím funkčné tričko, no tom tenký dres s dlhým rukávom, alebo krátky rukáv a tenké návleky na ruky a na tom zimná bunda Rapha, alebo Castelli. V mínusových teplotách už vozím dlhé termo "čapáky".
30.10.2021 - 19:23:42
01
keyboard_arrow_up