Caute. Podelite sa o Vase skusenosti so zimnymi rukavicami na bike? Ktore sa vam najlepsie osvedcili do fakt chladnych teplot? Ja na tuto zimu zvazujem kupu palciakov, jazdite ich niekto?

Prílohy:

gore-wear-gore-tex-infinium-thermo-split-gloves-black-9900-853593.jpg
gore-wear-gore-tex-infinium-thermo-split-gloves-black-9900-853593.jpg 62.41 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2021 - 13:26:36
00
Mám ich už pár rokov. Je mi v nich teplejšie ako v celoprstových.
28.10.2021 - 14:19:02
00
backyfx napísal:
Caute. Podelite sa o Vase skusenosti so zimnymi rukavicami na bike? Ktore sa vam najlepsie osvedcili do fakt chladnych teplot? Ja na tuto zimu zvazujem kupu palciakov, jazdite ich niekto?


Toto som intenzivne riesil a mam doma celkom peknu zbierku ? mam aj podobne "lobster" rukavice od craftu. Nakoniec pre deep winter jazdy pouzivam toto
https://www.castelli.sk/castelli-espresso-gt/
a nic lepsie som zatial nejazdil. Su urcite lepsie ako tie "lobster" aj ked napriklad na SNB roky pouzivam vylucne palcaky a som s nimi nadmieru spokojny.
28.10.2021 - 16:50:56
00
Vyzeraju velmi podobne ako spettacolo akurat ze maju navyse goretex
https://www.castelli.sk/zimne-cyklo-rukavice-castelli-spettacolo-ros/
Nepotia sa ti prave vdaka tomu v nich ruky? Ja som zacal nosit goracove zimne tretry a prave si vsimam ze sa mi v nich nadmieru potia nohy a oto vacsia zima je aj v plusovych teplotach (+-5st) v tenkej beznej ponozke. Zacinam sa bat co to bude v ozajstnych mrazoch a ci nebude treba nakoniec aj tak vyhrievane vlozky pre zamedzenie prilisneho potenia a zimy… Preto ma to zaujma, ci sa nebudu nahodou rovnako chovat zimne rukavice s membranou a neboli by lepsie len
zateplene ako napr. tie spettacolo ako membranove do nizkych teplot.
28.10.2021 - 19:39:38
00
prave v mrazoch sa ti noha tolko potit nebude a budes v nich mat sucho a teplo - odporucam 100% merino ponozky - na nohach je s merinom citelny rozdiel. tiez sa mi shimanach potia nohy v teplotach okolo +5 no v mrazoch pohoda. je v nich jednoducho teplo a membrana nestiha tolko "vody" odvetrat.

to iste rukavice - treba pozerat po gore membrane a zateplenie primaloft - myslim ze to bude zaklad - a musia dobre sadnut na ruku - nesmu mat kratke prsty, nesmu byt volne ani stahovat ruku inak v tom bude zima. a tak isto nenosit v priliz velkych teplotach lebo membrana to proste neodvetra ostanu mokre a v zjazde pomrznu prsty. za zvazenie stoja este tenke rukavicky z merina do hlavnych rukavic ale to som zatial neskusal. ja mam shimana a v teplotach v ktorych jazdim mi stacia. https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/rukavice/zimne/shimano-rukavice-windstopper-thermal-reflective-cervene.html
castelli budu mat urcite navrch vychytavkami ako zips (ta manzena na shimanach je dost velke minus) uchop a pod.

    28.10.2021 - 19:54:05
    00
    No v to dufam ze ked teploty klesnu sa to nebude diat, zatial som ich iba skusal… Ale v tom pripade sa nezbavim navlekov ako som si myslel, prave v tych teplotach cca 3-8st kedy to neni ani na zimne ani letne… A presne prave do merino ponoziek som vkladal nadeje zeby sa to nemuselo diat, minimalne v takej miere a mohlo by to byt lepsie, prave v tyzdni som nejake vysokopercentne zacal hladat a zatial som skoncil na nejakych 85-90%
    28.10.2021 - 20:28:22
    00
    Jaiub napísal:
    No v to dufam ze ked teploty klesnu sa to nebude diat, zatial som ich iba skusal… Ale v tom pripade sa nezbavim navlekov ako som si myslel, prave v tych teplotach cca 3-8st kedy to neni ani na zimne ani letne… A presne prave do merino ponoziek som vkladal nadeje zeby sa to nemuselo diat, minimalne v takej miere a mohlo by to byt lepsie, prave v tyzdni som nejake vysokopercentne zacal hladat a zatial som skoncil na nejakych 85-90%

    Kvôli tomuto nosím v zimných tretrach jedny tenké a jedny hrubšie ponožky. Inak mi tiež mrznú nohy
    28.10.2021 - 20:32:55
    00
    Jaiub tak ked aj 100% nebude. cim viac tym lepsie. mam jedny kde je vlny pod 50% a nieje to ono. no a tie tretry do teplot povedzme +5 sme rozoberali v inej teme - tato je o rukaviciach :lol: a na nic sme neprisli. ja som este zimne nevytiahol - zmestim hrubsiu merino ponozku aj do letnych a do tych +5 v tom vydrzim - navleky uz nikdy.
    28.10.2021 - 21:22:35
    00
    Znova by som ozivil túto tému, nejaké vhodné extra price cyklo rukavice do tohto počasia? Mam jedny z dekaca no jednak je to boj ich vôbec nasadiť a po čase sa ruka potí a je jedno koľko je c
    26.11.2021 - 05:12:32
    00
    Ja mam BBB WeatherProof , spoko, akurat ze vcul su nedostupne ...
    26.11.2021 - 11:29:16
    00
    momentalne asi jedine igelit alebo potapacsky neopren :lol:
    ja mam okolo 0 a pod 0 tieto https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/rukavice/zimne/shimano-rukavice-windstopper-thermal-reflective-cervene.html WINDSTOPPER a PRIMALOFT, manzeta je taka - biedne riesenie ale da sa stym zit. inak su ok. (malo reflexnych prvkov - len ten pidi napis), nasadzovanie s mokrymi rukami je problem ale da sa zvladnut

    mal som aj rukavice s noname membranou a izolaciou a to bola cista katastrofa - doslova slo o zdravie. vlastne este ich mam - v skrini, cakaju na rozlozenie sa. su nepouzitelne.

      26.11.2021 - 13:12:28
      01
      Tie shimano mam tiez no zamna to nieje taka slava ako opisujes a to si myslim ze v chlade znesiem toho az az... Problem ale asi bude v tom ze ich smerom hore spotim a tak smerom dole je problem. Asi by to chcelo nosit v zime dva pary rukavic, tensie smerom hore a nieco s membranou smerom dole... Hmm?
      27.11.2021 - 11:14:28
      01
      Jo takto to mam aj ja.hore slapem v jesenných a po trailoch v zimných, pe9blem ale je keď sa zastavím a f rukavicu dole,proste ich uz nemasadim. Tiw castelli kt sa spomínajú vyzerajú fajn aj zips po stene ruky, len ta cena
      27.11.2021 - 11:38:28
      00
      Ak myslis Castelli Espresso GT tak mal som ich doma a obratom som ich vratil. Co sa tyka materialov tak vyzeraju dobre no ten zips je strasne natesno, uplne mi to oboplo holu ruku a nedokazem si predstavit ze by som tu rukavicu natahoval na nejaku vrstvu, nedajboze na zimnu bundu... Nemozne, jedine ze si ju nebudes zipsovat alebo si kupis o 4 cisla vacsie rukavice...
      Inac smerom hore zvazujem aj nieco taketo:
      https://www.bike24.com/p2347599.html
      27.11.2021 - 12:12:26
      00
      neviem, kazdy to mame ine, hlavne konce koncatin - dnes hore -4, dole nad nulou - rukavice som nedal dole z ruk - cestou hore som spotil, 6km zjazd, kym som prisiel domov mal som ruky aj rukavice suche. samozrejme pri dlhom zjazde s prstami na packach tam nieje komfort ako v obyvacke. ale myslim ze ani nikdy nebude - kedze tam prstami tlacis na paku. ja som ich tal len ako alternativu lebo maju dobre materialy ktore funguju a nestoja stovku.
      27.11.2021 - 13:20:20
      01
      keyboard_arrow_up