Ramon1 napísal:
Chlopi , nešpekulujte … ste 6-8 mesiacov po vakcinacii , vyserte sa na protilátky . V tejto dobe budú minimálne , na rýchlu reakciu proti vírusu nestačia . Bunková imunita Vám zaručí, že nezomriete na kovid . No možno aj stredne ťažký priebeh s vami riadne zacvi…


Myslim, ze ti 2, co sa pytali, boli po prekonani, nie vakcinacii.
05.11.2021 - 21:53:20
00
Hazard napísal:
Inak neviem prečo neotvoria tretiu dávku pre všetkých, ktorí majú záujem. Ja by som išiel. Druhú dávku som mal koncom februára...

Si mladňak... druhú si dostal ako pracujúci na rizikovom pracovisku (zdravotník, učiteľ) alebo na Cibulkovú (chcela masť na vagínu, dostala vakcínu). Teraz na tretiu volajú nás starších.

Ja som bol na druhej koncom apríla, prišlo mi oznámenie (SMS aj imelo), že sa môžem prihlásiť na tretiu. Prihlásil som sa, a čakám na pozvánku. Keď nebudú mať dosť starých, začnú volať aj mladňakov.
05.11.2021 - 22:06:13
00
zeby mali taky pretlak ze nezvladnu zaockovat kazdeho co chce?
05.11.2021 - 22:36:29
01
capulo napísal:
nebol ten tazky stav prave koli tomu ze malo protilatok? a kto ma lahsi priebeh tak asi ma viac protilatok a vyssie cisla - tipujem neviem, pytam sa :)

Ja som to mal pred rokom. Ziadne vytrenie protilatok pred ochorenim.
05.11.2021 - 22:43:13
00
ved nemyslim pred ale pri ochoreni, ze komu sa vytvori vel aprotilatok tak ma lahsi priebeh a komu malo tak tazsi... jedine zeby to nejak inak fungovalo, toto som vobec neskumal kedy sa ako vytvaraju tie protilatky
05.11.2021 - 22:45:54
00
JoKo, Dobre si mu to "nandal", nejakému mladňákovi. 😆

Peknú starobu ti prajem. 🙂

A teraz vážne. Tretiu dávku by som dal všetkým, čo majú 6 mesiacov od druhej dávky. Lebo aj mladňakom protilátky časom môžu klesnúť. (S tými "protilátkami" je to však trochu zložitejšie, uznávam, ale to presahuje rozsah toho príspevku. 🙂)
05.11.2021 - 22:46:05
01
Ešte tyžden a hlasim sa na 3.dávku,
05.11.2021 - 23:05:28
00
Myslim ze ak klesnu protilatky, nie je to tak strasne, kedze telo si ich uz vie vyrobit zas znova. Cize urcite bude priebeh choroby lahsi, akoby sa stretlo s virusom prvy krat,

Otazne je, ako dlho si bude telo pamatat, resp. schopne vyrobit protilatky.
05.11.2021 - 23:19:38
00
duves napísal:
Ešte tyžden a hlasim sa na 3.dávku,


ja sa ani nehlásim, 16. 11. sa postavím do šory a hotovo

https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie


Kostarika sa s tým nepare

https://www.cas.sk/clanok/2605891/prva-krajina-zaviedla-povinne-ockovanie-deti-proti-covid-19-pojdu-ine-staty-ich-prikladom/
06.11.2021 - 00:50:49
21
mas 12-17rokov ? :lol:
06.11.2021 - 07:58:48
00
JoKo napísal:
Si mladňak... druhú si dostal ako pracujúci na rizikovom pracovisku (zdravotník, učiteľ) alebo na Cibulkovú (chcela masť na vagínu, dostala vakcínu). Teraz na tretiu volajú nás starších.

Ja som bol na druhej koncom apríla, prišlo mi oznámenie (SMS aj imelo), že sa môžem prihlásiť na tretiu. Prihlásil som sa, a čakám na pozvánku. Keď nebudú mať dosť starých, začnú volať aj mladňakov.


Tak hej som mladňák, 36 r. :). Som učiteľ v nemocnici, takže ja som bol kvázi ako 'zamestnanec' v nemocnici o niečo skôr ako bežní učitelia. Ja len preto som nad tým rozmýšľal, že ak majú dosť dávok a malý záujem, tak to kľudne mohli otvoriť povedzme po 8 mesiacoch od druhej dávky pre všetkých...


Ale pozerám, že je možnosť aj bez registrácie...
06.11.2021 - 08:22:36
00
Marli napísal:
Myslim, ze ti 2, co sa pytali, boli po prekonani, nie vakcinacii.


Myslis si, že som stratil “ niť “ . Platí to pre zaočkovaných aj prekonaných moje odporúčania . Neskôr som pridal aj štúdiu , s jednoznačným záverom , že vakcinacia poskytuje “ komplexnejšiu “ ochranu . Mal som kovidy , trikrát Comirnaty®️ a som tu . Ľudia sa v druhej vlne ockovali a až neskôr zistili , že sú pozitívni , v tejto tretej vlne mám pacientov, ktorí sa nakazili od vnúčat a ešte asymptomaticki isli na tretiu dávkou … mali soplik , hlavybôľ a hrdielko s 37,5 subfebrilitou . Všetci prežili a majú pokoj na 8 mesiacov . Neuchyľujte sa vážení ku klamlivemu pocitu , že prekonanie kovidu vás bude chrániť na veky. Môžte ochorieť za mesiac aj za rok o5 . Berte toto ako rady za darmo z vlastnej skúsenosti a naložte podľa vlastného uváženia . A hlavne nezabúdajte , že v tejto vlne , pri tomto premoreni , sa s vírusom stretne kazdy jeden jedinec . Takze veľa rozumu a tým “veriacim “ veľa šťastia 🤞 …
06.11.2021 - 08:40:38
11
Kto chce Comirnaty®️ nech sa mi ozve . Vakcína sa poda v KE . Komplet aj s dokumentáciou do GreenPass .
06.11.2021 - 08:45:33
01
Posielas aj na dobierku? :)
06.11.2021 - 08:47:41
01
Sputnik nie je? Ja nemôžem miešať, potom mi je zle...
06.11.2021 - 09:00:34
10
keyboard_arrow_up