https://trnava.zoznam.sk/majitel-restauracie-sa-vysmieva-hygienikom-nepomohla-ani-1000-eurova-pokuta-opatrenia-dodrziavat-odmieta/
16.11.2021 - 08:39:07
11
tomu sa hovorí zodpovedný https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4908051592558849&id=100000621699679&sfnsn=mo
16.11.2021 - 08:43:26
10
Dano5

Nechcel som ich porovnávať.
Aj si viem predstaviť ako to na ktorej akcii bude prebiehať......
Ale, citujem:


Ako je známe, očkovaní sa v Česku a na Slovensku – rovnako ako vo väčšine západných krajín – nemusia testovať na covid. Potvrdenie o očkovaní je postačujúcim preukazom pre vstup všade, kde sa takýto preukaz vyžaduje, od vlastného pracoviska po krčmu a plavecký bazén (ak sa vôbec vyžaduje, ale to je zas iná rozprávka).

Kto očkovaný nie je, od toho sa v takýchto prípadoch vyžaduje čerstvý negatívny test: antigénový dnes v Česku platí len 24 hodín, PCR síce trikrát dlhšie, ale keď odpočítate čas na jeho vyhodnotenie, zostane vám väčšinou aj tak tých dvadsaťštyri hodín.

To sú veľmi prísne lehoty, ale z epidemiologického hľadiska sú stanovené správne: takýto krátky čas je výsledok testu spoľahlivý, potom už nie.

Oproti tomu rozhodnutie uznávať očkovanie ako dôkaz bezinfekčnosti nemá s vedou spoločného vôbec nič. Je rýdzo politické, diktované dvoma ohľadmi: po prvé, ušetriť na testoch, ktoré predstavujú pre štátnu kasu ohromnú záťaž.

Po druhé, motivovať k očkovaniu výhodami v praktickom živote: očkujte sa a žite bez všetkých obmedzení! K dokonalosti sa táto politika dotiahne, keď sa testy prestanú uhrádzať alebo sa ich uhrádzanie významne obmedzí, ako sa u nás deje práve teraz.

Argument na premýšľanie
Očkovaní môžu dokonca roznášať vírus viac a častejšie ako neočkovaní, pretože je u nich oveľa vyššia pravdepodobnosť bezpríznakového priebehu. Môžu byť infekční bez toho, aby o tom vedeli.

Viem ja, či práve v tejto chvíli nemám covid? Mohol by som mať. Mám nádchu, ktorú v túto ročnú dobu spravidla mávam bez toho, aby som jej venoval pozornosť, ale je to naozaj len nádcha? Aby som sa to dozvedel, musel by som si urobiť spoľahlivý test (a často ho opakovať). Urobím to? Bez vážneho dôvodu, akým by mohla byť napríklad návšteva u staršej a rizikovej osoby, zrejme nie. Vy áno?

Okrem toho sa očkovaní celkom bez obmedzení vystavujú riziku nákazy, pretože vedia, že si to môžu dovoliť. Chodia viac medzi ľudí, cestujú, často nedodržujú nijak striktne ochranu dýchacích ciest ani iné opatrenia.
Nemusí sa nám to páčiť, ale očkovaní ľudia sú – teda sme – rizikoví. Viem, že tento výrok používajú často a s chuťou antivaxeri, je však pravdivý.
A samozrejme nie je (!) argumentom proti očkovaniu. Je argumentom na premýšľanie.


https://dennikn.sk/2603232/vakcina-nie-je-repelent-a-virus-nie-je-kliest-ako-by-sa-mali-spravat-ockovani-a-neockovani/?ref=list
16.11.2021 - 08:50:39
00
"Okrem toho sa očkovaní celkom bez obmedzení vystavujú riziku nákazy, pretože vedia, že si to môžu dovoliť. Chodia viac medzi ľudí, cestujú, často nedodržujú nijak striktne ochranu dýchacích ciest ani iné opatrenia."

cisty bullshit z dojmologie...

Navyse cielom pre stat je, aby sa co najskor zivot vratil do "normalu" - a niet lepsej imunuty ako ockovanie+prekonanie...
16.11.2021 - 09:01:04
03
Jednoducho , vecne a pravdivo … vysvetlené laicky , lopatisticky tak,aby to kazdy jednoduchý človek pochopil aj keď nemá s medicínou nič spoločne . No určite to “ nepochopí “ Blaha , Fico a fašistické krídlo politickej scény , ktoré každého “ z druhej strany “ nazýva fasistom . Mazourek a Kotlebovci … a taktiež “ švédsky grafolog” , “ trojmenný a štvoravatarovy “ a im podobní . ⬇️

🔓: https://dennikn.sk/2612516/koordinuje-zdravotnictvo-v-zilinskom-kraji-kto-ma-svedomie-rozhodnut-ktoreho-pacienta-napoji-na-pristroj/?cst=bd101052939ffe2eab6e22605fe9fe547e686dd2
16.11.2021 - 09:12:33
32
ale ved podla niektorych tu staci povolit vsetko a len obmedzit kus hromadne akcie a nemocnice sa vyprazdnia :)
16.11.2021 - 09:23:31
00
to teda trvalo:
"Švajčiarsko uznáva test, ktorý potvrdí dostatočné množstvo protilátok proti koronavírusu SARS-CoV-2, ako očkovací certifikát."
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22784313/koronavirus-na-slovensku-covid-delta-online-minuta-po-minute-16-november.html
16.11.2021 - 10:51:49
00
Len treba dodat, ze okrem Svajcu vacsina krajin EU tento certifikat neuznava.
16.11.2021 - 11:00:49
00
Vsak ale tu nejde o certifikat, ale o nieco ine. Ani v celej tejto drame o certifikat vobec nema ist, ide o boj proti ochoreniu, o zdravie.

edit:

„Digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 si je možné stiahnuť prostredníctvom portálu korona.gov.sk, a to spravidla až na 12. deň po doručení SMS správy s pozitívnym výsledkom PCR testu,“

Aj ked dotycny lezi doma v horuckach, tak administrativne je po prekonani. :tmi:
16.11.2021 - 11:09:40
03
Mne teraz pri pozitívnom PCR volal po pár dňoch RÚVZ a vypytoval sa rôzne otázky. No a na koniec rozhovoru mi spomenul, že mám v posledný deň karantény volať obvodnému lekárovi. On vlastne ukončuje moju karanténu. Čiže administratívne to možno ukončí tiež až obvoďák.
16.11.2021 - 11:33:13
00
Gusto0 napísal:
cokupit nepochopil si vobec co sa pytam - v tvojej odpovedi nieje nic co by som nevedel.

Super si to vysvetlil, teraz uz pochopi kazdy :P Skus priamo a bez inotajov
16.11.2021 - 11:59:18
00
Tí čo idú na zajtrajšie zhromaždenie by ani nemali byť prijímaní potom do nemocníc. Keď je to vymyslená vec tota korona , načo potom chodiť do špitálu.
Inak od soboty ma to stále drží, najskôr to bola migréna, horúčka a bolesť tela, teraz sú to soplíky a nič necítim ani chuť nemám.
16.11.2021 - 12:36:33
03
na ten protest Fica + fasistov sa nahodou nechystas? :lol:

Oni podporuju nedodrziavanie protipandemickych nariadeni, takze urcite ta radi privitaju medzi sebou :)
16.11.2021 - 13:10:17
01
to je dobry napad! .. istota je gulomet :-)
16.11.2021 - 13:21:51
00
btw v skolkach sa tiez decka testuju samotestami? lebo co som ja vedel tak len v skole, ale bavil som sa minule s dakym a ten sa velmi divil preco v nasej skolke netestuju... tak teraz som na pochybach lebo decka nic nedostali ani som nepocul nikoho o tom hovorit v skolke
16.11.2021 - 13:30:27
00
keyboard_arrow_up